Školka Praha 4 - rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VercaNela
Stálice 51 příspěvků 196 inzerátů 06.09.18 19:40
Školka Praha 4 - rady

Ahoj maminy,
Měla bych na Vás prosbičku ohledně státní školky na Praze 4 v okolí Libuš, Lhotka, Lhotecky les. Jak to chodí? Nejprve je den otevřených dveri, tam dostaneme papíry k zápisu, ty se jen vyplní a odevzdají? Nebo to je jinak? A v jakým období to bývá stačí jen orientačně? Vůbec nevím, jak to chodí a nechám si poradit. Dceri teď v Prosinci budou 2roky, takže to po Novém roce budu muset řešit. A když, ji budou v Prosinci 3roky vezmou my ji, již v Září? Rodičák mi bude chodit do toho Prosince a kamarádka mi radila, když bych si školku platila od Září, tak ji dávat do skolky na pár hodin aby si zvykla na jiný režim a od Prosince chodila klasický. Dekuji Vam za jakoukoliv radu.
:mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Evelýna 1
Kecalka 355 příspěvků 7 inzerátů 06.09.18 20:23

@VercaNela
Nechci tě strašit, ale pokud jsou dceři 3 roky až v prosinci, tak nepočítej s tím, že ti ji vezmou. Jsem teda z Prahy 11, ale myslím, že je to teď všude stejné, míst je málo. Syn bude mít teď v prosinci 3 a brali děti, které měli 3 v dubnu, takže úplně bez šance.
Pokud by ti ji vzali, tak musíš platit školné už od září, i kdyby ti dcera chodila až od prosince. Měla jsem to tak u dcery, dala jsem ji do školky později kvůli nemoci, ale musela jsem platit

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 21:02

Ahoj, dceři budou 3 v prosinci a do školky na Praze 12 je přijata dokonce mohla nastoupit od září. Takže přijetí není nereálné. Zápis bývá v květnu- podrobné info naleznes na stránkách školky.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 06.09.18 22:03

Praha 4, 11 letos byli hodně nereálné, nepřijal se ani děti, co jim byly 3 roky v létě… Takže tyto děti plus další, budou mít příští rok přednost před tvým, takže je to opět nereálné, ale zkusit to jde. Druhá varianta - na Praze 4 jsou státem dotované 3 dětské skupiny - hledej pod zdravotnické zařízení Praha 4. To jsou vlastně „jesle“, kde přijímají dítě do 3 let. Tam to můžeš zkusit i teď pokud bude misto

VercaNela
Stálice 51 příspěvků 196 inzerátů 06.09.18 22:37

@lupilka.cz
Ty brdo, to jsem nečekala, že to bude tak plné. Já mám rodičák na 3roky, takže v Prosinci příští rok musim nastoupit do práce a kdyby nebylo místo pro dceru do školky, tak by to bylo na prd. A ty víš jak fungují ty detske skupiny (jesle)? Tam se bude asi platit víc nebo jako státní skolka? Bohužel si nebudu moc dovolit, treba soukromou. A ještě jedna otázka, kolik se může dát přihlášek?

nozu
Extra třída :D 11687 příspěvků 07.09.18 06:55

@VercaNela no, Praha celkově je hodně plná, pokud jde o školky. BUde možná potřeba podívat se i po školkách v okolí tvé práce nebo někde cestou a hledat, kde by ti dítě vzali. A pravda je, že jsou i případy, kdy děti v září prostě nepřijdou do školky, protože byli přijaty na více místech a rodiče to neoznámí. Takže v září je dobré si školky obvolávat, zda nemají volné místo.

Evelýna 1
Kecalka 355 příspěvků 7 inzerátů 07.09.18 13:43

@VercaNela
Moje zkušenost z Prahy 11, konkrétně Chodov-školka Hroncova a okolí je taková:
přihlášek si můžeš dát kolik chceš, jen do přihlášky píšeš, zda jsi přihlásila dítě i jinam a kam. A taky píšeš, kterou školku preferuješ. Jde o to, že ředitelé z okolních školek se sejdou a porovnávají přihlášky. Někteří rodiče totiž tuto informaci nedají. Dělají to proto, aby přijali co nejvíce dětí a nestalo se, že některé dítě bude přijato do 3 MŠ a na někoho místo nezbude.

VercaNela
Stálice 51 příspěvků 196 inzerátů 07.09.18 14:18

@Evelýna 1 děkuji moc. A ty zápisy jsou vždy uvedené na stránkách danné skolky vid?

Evelýna 1
Kecalka 355 příspěvků 7 inzerátů 07.09.18 14:34

@VercaNela
Ano, zápis bude na stránkách a u nás třeba v časopise Klíč Praha 11 (tak nějak se to jmenuje). V dané časti Prahy jsou vždy ve stejném termínu na všech školkách. U nás se přihlášky vydávaly 2 dny (út a st na začátku května) a za 14 dnů se zase vracely.

VercaNela
Stálice 51 příspěvků 196 inzerátů 07.09.18 14:43

@Evelýna 1 Aha děkuji. Je super, že zápisy jsou v danné části Prahy ve stejném termínu. A ty prijdeš, do té školky v den zápisu, tam ti tedy dají papíry a můžeš se rovnou podívat jak ta školka vypadá? A kolik si dávala přihlášek? A kdy se dozvíš jestli Ti vzali dítě nebo ne?
Dekuji :mavam:

Evelýna 1
Kecalka 355 příspěvků 7 inzerátů 07.09.18 14:49

@VercaNela
Ano, slouží to zrovna jako den otevřených dveří, takže se můžeš ve školce podívat a dostaneš papíry.
My máme v blízkosti 3 MŠ, kam bych byla schopna syna dávat, ale dceru už mám v MŠ, proto jsem chtěla ji. Bohužel nás nevzali nikam. Syn má v prosinci 3 roky.
Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí jsme měli za 14 dnů na stránkách školky a stránkách školky, takže to vycházelo konec května.

VercaNela
Stálice 51 příspěvků 196 inzerátů 07.09.18 14:57

@Evelýna 1 No ty brdo, to je na prd, když nevezmou dítě do školky. No koukám, že to není jednoduchý. To se mám na co těšit. Ještě jednou děkuju.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 07.09.18 15:13
@Evelýna 1 píše:
@VercaNela
Moje zkušenost z Prahy 11, konkrétně Chodov-školka Hroncova a okolí je taková:
přihlášek si můžeš dát kolik chceš, jen do přihlášky píšeš, zda jsi přihlásila dítě i jinam a kam. A taky píšeš, kterou školku preferuješ. Jde o to, že ředitelé z okolních školek se sejdou a porovnávají přihlášky. Někteří rodiče totiž tuto informaci nedají. Dělají to proto, aby přijali co nejvíce dětí a nestalo se, že některé dítě bude přijato do 3 MŠ a na někoho místo nezbude.

Já se ptala teď na prahu 11, a je plno. Děti podzimní jsou tam v pořadí…

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 07.09.18 15:15
@VercaNela píše:
@lupilka.cz
Ty brdo, to jsem nečekala, že to bude tak plné. Já mám rodičák na 3roky, takže v Prosinci příští rok musim nastoupit do práce a kdyby nebylo místo pro dceru do školky, tak by to bylo na prd. A ty víš jak fungují ty detske skupiny (jesle)? Tam se bude asi platit víc nebo jako státní skolka? Bohužel si nebudu moc dovolit, treba soukromou. A ještě jedna otázka, kolik se může dát přihlášek?

Vše je na stránkách jeslí, je to myslím 5 000 měsíčně… No ale být tebou, se státní školkou s prosincovým dítětem nepočítej…

Evelýna 1
Kecalka 355 příspěvků 7 inzerátů 07.09.18 15:21

@lupilka.cz
Babákovu jsi zkoušela nebo je to pro tebe moc mimo? V pondělí mi říkala kamarádka, že jí volali, že tam mají místo, ale ona ho odmítla. Má už jedno dítě jinde a školka ji umístěním nevyhovuje

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Anorexie je zpět? Bučková zazářila na mole a hned byl oheň na střeše!

Modelka Eliška Bučková (29) se po letech vrátila na prkna, která znamenají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >