Sladkosti a pochoutky, co se již neprodávají

Napsat příspěvek
Velikost písma:
11700
10.8.17 13:49

@Iustitia omnibus
U nás v Ternu mají i ty Zonky, ale jsou hnusné, opět bohužel… :(

Ještě se mi teď úplně náhodně vybavily bonbony Ledovky, nevíte o nich někdo něco?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10265
10.8.17 13:51

Taková malá sušenka v čokoládě, VANDA se to snad jmenovalo? Chodil jsem pro ní do pojízdné prodejny v jedné vísce u babičky…
Jinak bych si někdy dal typickou žlutou a červenou limonádu, v takových těch baňatých lahvích.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10265
10.8.17 13:52

Hele, jak píšete o těch Pedro žvýkách, ty se přeci pořád sehnat dají.
Nedaj se sehnat ty Sfynx - byly s modrým sněhulákem. Je, to bych si taky dal.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1638
10.8.17 13:53

@Prosimklid Mňam ty preclíky v čokoládě se jmenovaly Flipz, nebo tak nějak. Mléčná čokoláda modrý pytlík a hořká červený pytlík

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30
10.8.17 13:53
@hehehe píše:
@Iustitia omnibus
U nás v Ternu mají i ty Zonky, ale jsou hnusné, opět bohužel… :(Ještě se mi teď úplně náhodně vybavily bonbony Ledovky, nevíte o nich někdo něco?

Bohužel jen vím, že začínám mít hlad.. Pokud tyhlety, tak podobné jsou bonbony Slavia -kakao obalene nějakým mátovým čímsi nebo tak.. :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1080
10.8.17 13:55

@hehehe Ty jsem myslím taky viděla. Stejně jako sněhulky. Ale na co se mi podařilo narazit po strašně dlouhé době je takový ten opravdu tvrdý turecký med, který vždycky vytahoval plomby. Snad na všech poutích mají takové drobivé, které vydávají za tvrdý turecký med, ale ani chutí ani konzistencí se mu to nepřibližuje. Čím to je? To přece nedělají koncerny.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.17 13:56
@Premek_Orac píše:
Hele, jak píšete o těch Pedro žvýkách, ty se přeci pořád sehnat dají.
Nedaj se sehnat ty Sfynx - byly s modrým sněhulákem. Je, to bych si taky dal.

Pedro mají u nás v Erku, fialky bonbony taky. I takový ty želé maliny a ostružiny, jak bylo uprostřed želé a obaleno v takových kuličkách :) A ty s tím sněhulákem jsem někde viděla myslím :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1638
10.8.17 13:56

@Premek_Orac A nebyla to fidela? To byla celá sušenka a pak byly dvě sušenky takové malé v jednom obalu. Obal byl červenej a na něm byla černá silueta holky s culíkem a taky na F si myslím. A za boha se nevzpomenu na název

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.17 13:57
@Zdendula82 píše:
@hehehe Ty jsem myslím taky viděla. Stejně jako sněhulky. Ale na co se mi podařilo narazit po strašně dlouhé době je takový ten opravdu tvrdý turecký med, který vždycky vytahoval plomby. Snad na všech poutích mají takové drobivé, které vydávají za tvrdý turecký med, ale ani chutí ani konzistencí se mu to nepřibližuje. Čím to je? To přece nedělají koncerny.

Týjó ten jsem milovala a je pravda, že už stolet neměla.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.17 13:57
@Zdendula82 píše:
@hehehe Ty jsem myslím taky viděla. Stejně jako sněhulky. Ale na co se mi podařilo narazit po strašně dlouhé době je takový ten opravdu tvrdý turecký med, který vždycky vytahoval plomby. Snad na všech poutích mají takové drobivé, které vydávají za tvrdý turecký med, ale ani chutí ani konzistencí se mu to nepřibližuje. Čím to je? To přece nedělají koncerny.

Tak ten turecký med mají u nás pokaždé na vánočních trzích. Je tam chlápek s medovinou a tureckým medem a je to opravdu ten dobrý tvrdý, vždy usekne, kolik si člověk řekne :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15074
10.8.17 13:59

Mě spíš vadí ty nové receptury.. třeba Fidorka je úplně jinde. To už si radši koupím Koletku v Lidlu, přijde mi podobnější.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1638
10.8.17 14:01

@Premek_Orac Už vím Dalila a Fidela :D To já jen jak si zmínil malé sušenky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1080
10.8.17 14:01

U nás ho dřív prodával na historickém jarmarku chlapík s fezem, ale poslední dva roky už tam není a na všech poutích mají ten hnusný drobivý. Sice je tvrdší než ten jejich měkký, ale je hnusný.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Pimperelle
10.8.17 14:02

@ančapepča

Fidela a Dalida, obě byly výborné.

Spousta věcí, o kterých se tu píše, se dá koupit v běžných potravinách (ne supermarketech), třeba v síti Enapo. Mají karamelová lízátja, kulatá roksová, duhové tyčky (ted nevím název), Nugátovou pochoutku, Arizonky, Sněhulky,…

Příspěvek upraven 10.08.17 v 14:04

  • Citovat
  • Upravit
11700
10.8.17 14:03
@Sabcac píše:
Bohužel jen vím, že začínám mít hlad.. Pokud tyhlety, tak podobné jsou bonbony Slavia -kakao obalene nějakým mátovým čímsi nebo tak.. :D

Na obal si nevzpomínám, ale ty bonbony přesně takto vypadaly, o Slaviích vím, ale to není ono. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová