Smlouva a její platnost/účinnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bosska
Stálice 71 příspěvků 07.08.19 23:33
Smlouva a její platnost/účinnost

Zdravím. Prosím o radu, než budu kontaktovat právníka.
Vzhledem k absolutnímu nedostatku míst ve státních školkách, jsme v červnu zapsali syna do školky soukromé. V průběhu prázdnin se ale překvapivě uvolnilo místo ve státní školce, o kterou stojíme.
Se soukromou MŠ jsme podepsali smlouvu, kterou bych chtěla ukončit dohodou. Pokud dohoda nebude možná, hrozí sankce ve výši půlročního školného. Tomu bych se samozřejmě chtěla vyhnout.
Smlouva je platná od data jejího podpisu, ale není účinná. Účinnost smlouvy nastane až 1.9.2019. Co přesně to znamená? Když smlouva není účinná, a já ji vypovím, vztahují se na mne veškeré právní závazky v ní uvedené? Tedy i možné sankce? Nebo to tak není, a když neúčinnou smlouvu vypovím, nic z uvedeného mi nehrozí?
Ledacos jsem si sice nastudovala na internetu, ale ne všemu tam úplně rozumím…

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 08.08.19 10:18

Na tohle nemůžeš dostat relevanntní odpověď, pokud sem nedáš celé znění té smlouvy, respektive ty části které mluví o nabývání platnosti a účinosti a jejím vypovídání a pokutě.

Ale spíš se dá spoléhat na to, že podle toho co tam píšeš jim právník do smlouvy napsal klauzuli, která je chrání přesně před takovýmihle případy, tedy drželi místo dítěti, za které pak nic nedostanou.

DustInTheWind
Ukecaná baba ;) 1234 příspěvků 08.08.19 10:25
@Bosska píše:
Zdravím. Prosím o radu, než budu kontaktovat právníka.
Vzhledem k absolutnímu nedostatku míst ve státních školkách, jsme v červnu zapsali syna do školky soukromé. V průběhu prázdnin se ale překvapivě uvolnilo místo ve státní školce, o kterou stojíme.
Se soukromou MŠ jsme podepsali smlouvu, kterou bych chtěla ukončit dohodou. Pokud dohoda nebude možná, hrozí sankce ve výši půlročního školného. Tomu bych se samozřejmě chtěla vyhnout.
Smlouva je platná od data jejího podpisu, ale není účinná. Účinnost smlouvy nastane až 1.9.2019. Co přesně to znamená? Když smlouva není účinná, a já ji vypovím, vztahují se na mne veškeré právní závazky v ní uvedené? Tedy i možné sankce? Nebo to tak není, a když neúčinnou smlouvu vypovím, nic z uvedeného mi nehrozí?
Ledacos jsem si sice nastudovala na internetu, ale ne všemu tam úplně rozumím…

Platnost znamená, že ta smlouva existuje od podpisu. Od té doby platí. Účinnost nejspíš má znamenat, že od 1.9. platíš školné a vodíš dítě do školky.

Vypadá to, že to mají dost nevhodně zformulované (zahrnout pod účinnost celou smlouvu vč. úpravy ukončení, ne jenom to, co se má začít plnit od začátku září)

Váš příspěvek
Reklama