Smrt v nemocnici, jak reagovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mariana.b
Nováček 9 příspěvků 15.03.19 16:44
Smrt v nemocnici, jak reagovat

Zdravím, možná jdu pro radu, možná to jen potřebuju někomu říct a slyšet nový názor.
Před Vánoci jsme odvezli mojí babičku na pohotovost do nemocnice - měla asi 3 týdny, nechutenství, bolest žaludku, strašně hubla, její doktorka jí vzala krev a upravil léky, ale báli jsme se, tak jsme jí odvezli. Dali jí kapačky kvůli dehydrataci a nechali si jí tam, s tím, že má silný zánět žaludku ze špatné kombinace léku, dávali ji kapačky, chodila na různá vyšetření, ale nic. Na Vánoce ji pustili domů, s tím, že nemá žádnou dietu, a že se má 26. prosince vrátit na doléčení, že ten zánět je běh na dlouhou trať. Bohužel obtíže ji neustávaly, byla pořád unavená, jen ležela, nic nechtěla jíst, takže jí hned 27. brali na kolonoskopii a další tisíce vyšetření, zjistili polypy na jícnu, odstranili je a řekli, že teď už to bude jen lepší. Jenže babička stále nejedla, kapačky nedostávala, brala jen léky, vůbec jí neřekli jaké a na co, prostě jen ležela v nemocnici.
Chodili jsme za ní denně, takže jsme viděli, jak se to horší, měla neustálý průjem, zhubla asi 20kg. Po Novém roce jsme za ní byli na normální návštěvě, byla veselá, těšila se domů, celé dvě hodiny s námi seděla, což nebylo zvykem, vždy ležela, protože neměla sílu. Odešli jsme v pět hodin po návštěvách a večer o půl desáté nám volali, že babička zemřela na selhání srdce. Museli jí poslat na pitvu, kdy nám řekli, že nezjistili nic, jen to selhání srdce. Pohřeb proběhl, ale teprve dne jsme se po nemalém úsilí dostali k pitevní zprávě a zjistili jsme, že měla DNU, žloutenku typu B mononukleózu. Jak je možné, že na to nepřišli, vždyť mohla žít? Je to strašný pocit, měla jen 72 let, byla čiperná, zdravá, vůbec to nechápu a nevím, jak se s tím smířit. V posledních dnech už jsem byla klidnější, protože po její smrti to bylo strašné, vůbec jsem nemohla spát atd. a dnes se dozvím toto. Pochybili doktoři, když na to nepřišli? Mohli jsme pro ni udělat víc?
Omlouvám se za dlouhý popis, ale už nevím s kým se poradit nebo kdo by mi mohl pomoct, jak se s tím vyrovnat.

Reakce:
alvapinka
Kelišová 5607 příspěvků 15.03.19 16:51

Uprimnou soustrast.
Pri nelecene zloutence se poskozuji jatra, pokud to byla zalezitost vice let stara a nelecena, dochazi pak k nechutenstvi, hubnuti, zloutnuti kuze, zchvacenosti… DNA neni pricinou umrti. Stejne tak mononukleoza se podepise hodne na jatrech… Je mi to lito, co se stalo, ale zrejme se ji toho nastradalo vic. Nemyslim si nutne, ze by mela byt vinna nemocnice.
Preji vam hodne sily. :hug:

Teresa.p
Kecalka 494 příspěvků 15.03.19 17:05

to co popisujes, ze s vama babicka sedela…to se pred smrti stava. clovek najednou ozije, je orientovany, citi se dobre. lekar s vama pri hospitalizaci babicky nemluvil? o tom co ma za leky? mononukleozu mela akutni nebo mela pametove protilatky? vite ze nedostavala leky na hepatitis a mononukleozu?

mariana.b
Nováček 9 příspěvků 15.03.19 17:11
@Teresa.p píše:
to co popisujes, ze s vama babicka sedela…to se pred smrti stava. clovek najednou ozije, je orientovany, citi se dobre. lekar s vama pri hospitalizaci babicky nemluvil? o tom co ma za leky? mononukleozu mela akutni nebo mela pametove protilatky? vite ze nedostavala leky na hepatitis a mononukleozu?

Právě, že mluvil, pořád mluvili jen o silném zánětu žaludku o ničem jiném, chtěli ji pustit domů, s tím, že ten zánět se léčí dlouho a může už být v domácím prostředí. Brala jen léky na tlak, na cévy a na cholesterol a ty ji pořád měnili různé druhy těch léků´. Já jen nechápu, jak je možné, že při všech těch vyšetřeních na to nepřišli?

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16928 příspěvků 15.03.19 17:18

@mariana.b v listopadu mi umřel táta…bylo mu 53… akutní leukémie, prognóza na vyléčení velmi dobrá…taky jsme s ním odpoledne seděli, jedl ledovou tříšť, domluvili se s Dr, že za dva dny začne další dávku chemoterapie…taky byl jiný než v předchozích dnech,…a ráno zazvonil telefon, že v noci zemřel…
Asi nemá smysl řešit, co se dalo udělat jinak…ale naprosto chápu tu potřebu…a taky chápu, jak strašně to bolí :hug: :hug: :hug:

Teruška85
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 15.03.19 17:21

Rozumím tvým pocitům.Mně takhle zemřel před 3 lety můj tatínek,byl u mě na návštěvě a za pár dní najednou že je v nemocnici,že je trochu dezorientovaný,za 3 dny poté začala doktorka mluvit o tom ať se připravíme na nejhorší,že nevstává z lůžka,další den transport na JIP,kde po 3 dnech zemřel.Od první zprávy byl za týden pryč,nic prázdno,nikdo to nechápal…Bylo mu 60 let,strašné,nemohla jsem se s tím srovnat.Podle mě tam hrála roli zanedbaná péče,to co jsem viděla sama jako zdravotní sestra mi stačilo…Táta měl psychiatrickou diagnozu,oni ho po přijetí předávkovali léky na zklidnění a on už potom nevstal,stal se z něho ležák a selhaly mu orgány.Tehdy jsem se snažila to řešit,nechala si komplet vystavit zprávu,nahlížela jsem do dokumentace,konzultovala to s paní doktorkou kde jsem tehdy pracovala,bylo to na pováženou ale je pravda,že tátu příjmaly ve špatném stavu,i když dodnes nechápu,co se mu stalo,že se tak zhoršil.Nenadělali jsme nic,poplakali jsme si a věříme že nahoře je mu líp.

Uživatel je onlinemroe
Neúnavná pisatelka 15407 příspěvků 15.03.19 17:30

Zloutenka typu B i mononukleoza jsou virova onemocneni. Navic nepises jestli je mela nekdy( a nasli jen protilatky), nebo je mela aktualne, (coz se mi zda najednou opravdu nepravdepodobne. Nejspis jste nemohli udelat nic a asi nepochybili ani v nemocnici.

Reginaa
Kecalka 442 příspěvků 15.03.19 17:35
@mariana.b píše:
Zdravím, možná jdu pro radu, možná to jen potřebuju někomu říct a slyšet nový názor.
Před Vánoci jsme odvezli mojí babičku na pohotovost do nemocnice - měla asi 3 týdny, nechutenství, bolest žaludku, strašně hubla, její doktorka jí vzala krev a upravil léky, ale báli jsme se, tak jsme jí odvezli. Dali jí kapačky kvůli dehydrataci a nechali si jí tam, s tím, že má silný zánět žaludku ze špatné kombinace léku, dávali ji kapačky, chodila na různá vyšetření, ale nic. Na Vánoce ji pustili domů, s tím, že nemá žádnou dietu, a že se má 26. prosince vrátit na doléčení, že ten zánět je běh na dlouhou trať. Bohužel obtíže ji neustávaly, byla pořád unavená, jen ležela, nic nechtěla jíst, takže jí hned 27. brali na kolonoskopii a další tisíce vyšetření, zjistili polypy na jícnu, odstranili je a řekli, že teď už to bude jen lepší. Jenže babička stále nejedla, kapačky nedostávala, brala jen léky, vůbec jí neřekli jaké a na co, prostě jen ležela v nemocnici.
Chodili jsme za ní denně, takže jsme viděli, jak se to horší, měla neustálý průjem, zhubla asi 20kg. Po Novém roce jsme za ní byli na normální návštěvě, byla veselá, těšila se domů, celé dvě hodiny s námi seděla, což nebylo zvykem, vždy ležela, protože neměla sílu. Odešli jsme v pět hodin po návštěvách a večer o půl desáté nám volali, že babička zemřela na selhání srdce. Museli jí poslat na pitvu, kdy nám řekli, že nezjistili nic, jen to selhání srdce. Pohřeb proběhl, ale teprve dne jsme se po nemalém úsilí dostali k pitevní zprávě a zjistili jsme, že měla DNU, žloutenku typu B mononukleózu. Jak je možné, že na to nepřišli, vždyť mohla žít? Je to strašný pocit, měla jen 72 let, byla čiperná, zdravá, vůbec to nechápu a nevím, jak se s tím smířit. V posledních dnech už jsem byla klidnější, protože po její smrti to bylo strašné, vůbec jsem nemohla spát atd. a dnes se dozvím toto. Pochybili doktoři, když na to nepřišli? Mohli jsme pro ni udělat víc?
Omlouvám se za dlouhý popis, ale už nevím s kým se poradit nebo kdo by mi mohl pomoct, jak se s tím vyrovnat.

Upřímnou soustrast. :hug: Chápu jak vám je. Taky mi zemřelo několik velmi blízkých lidí.Nevím, jestli byla Vaše babička věřící.Můžete se pomodlit za její duši. Jsem křesťanka. Věřím, že život smrtí nekončí. Na všechny otázky jsem našla odpověď v Novém zákoně. Jestli máte zájem, přečtěte si můj příspěvek z jedné diskuse, kde jsem se snažila ve zkratce vysvětlit, proč to tady tak je, a proč musíme umírat.Přeji Vám Boží milost. :kytka:
 https://www.emimino.cz/…rankovani/4/

Kaci89
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 15.03.19 17:37

@Zuziky ahoj uplne me zamrazilo a moc me to mrzi.moje mamka 62 let ma taky akutni leukemii.teda snad uz ne podstoupila transplantaci a dva roky je „dobra“.ale ted mi je az do breku ze vas tatinek na ni umrel.uprimnou soustrast :hug:

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16928 příspěvků 15.03.19 17:43

@Kaci89 dekuju :hug: mamince hodně, hodně zdravi :srdce: :srdce:
Táta byl zdravý…a za šest týdnů prostě nebyl… když jsme zjistili, co se děje, tak jen říkal, že tu mrchu porazí… akorát to tělo nějak nezvládlo… hlavně už ho nic nebolí :srdce:

Kaci89
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 15.03.19 18:25

@Zuziky taky dekujeme :srdce: ja vim,ta mrcha ma strasne rychly nabeh :( primar rikal ze mamku dovezli za minutu 12.furt ji lecili na chripku,volala jsem ji zachranku,ze ji je zle,ze se strasne poti a oni jen rekli ze je leto ze se potime vsichni.a nechali ji doma.druhy den sotva dolezla na krev a hned do fakultky.ano to mas pravdu,aspon tatku uz nic neboli :srdce: hodne sil preji :srdce:

Zivotjeboj12
Stálice 61 příspěvků 15.03.19 19:34

@mariana.b @mariana.b při všech vysetrenich?mrzi mě to,ale opravdu se při zhoršení stavu u staršího člověka nenabírají všechny infekční choroby,to jde postupně,dle vývoje,ostatních vyšetření..ale jestli myslíte,ze mohla žít,kdyby ji vylecili mononukleozu(která se ani neleci),tak se bohužel pletete.A jak už tu bylo napsáno,zlepšení před smrti je velice časté.Zlatě když se člověk netrápí a zemře ve spánku a rychle.Uprimnou soustrast.

Váš příspěvek
Reklama