Socializace dítěte vs koronavirus

11
9.4.20 06:43

Socializace ditete vs koronavirus

Ahoj, jsem tu nova a zajima me, jestli nekdo z vas taky resi, jak socializovat dite v dobe coronaviru. 8o

Mame 6ti mesicni holcicku a neumim si predstavit, ze s ni zacneme rajzovat po navstevach, I kdyz karantena skonci, protoze buhvi jak bude, s koncem karanteny, neodejde nakaza. Porad na to myslim a nevim si s tim rady. Samozrejme nas chci ochranit, coz jde jenom minimalizaci styku s ostatnimi, ale jak pak tedy male zacit ukazovat „svet“? :nevim:

Predem dekuju za nazory, Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6845
9.4.20 06:49
@Chanel009 píše:
Ahoj, jsem tu nova a zajima me, jestli nekdo z vas taky resi, jak socializovat dite v dobe coronaviru. 8o

Mame 6ti mesicni holcicku a neumim si predstavit, ze s ni zacneme rajzovat po navstevach, I kdyz karantena skonci, protoze buhvi jak bude, s koncem karanteny, neodejde nakaza. Porad na to myslim a nevim si s tim rady. Samozrejme nas chci ochranit, coz jde jenom minimalizaci styku s ostatnimi, ale jak pak tedy male zacit ukazovat „svet“? :nevim:

Predem dekuju za nazory, Lenka

8o no myslim, ze v 6 mesicich ma jeste cas na socializovani.
Ji je to fuk. Res to, az bude chodit a kolem 2 roku a ne ted, proboha. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10493
9.4.20 06:50
8o 8o 8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6845
9.4.20 06:53
@cecetka píše:
8o 8o 8o

Ze tys svoje 6 mesicni dite nesocializovala? :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
9.4.20 06:54
@TopSecret píše:
8o no myslim, ze v 6 mesicich ma jeste cas na socializovani.
Ji je to fuk. Res to, az bude chodit a kolem 2 roku a ne ted, proboha. :roll:

No cetla jsem ze od sestyho mesice se ma zacit, aby decko poznavalo dalsi lidi a cela tahle situace bude na dlouhy lokte, tak mam jen strach, aby pak nebyla ulekana ze vsech a ze vseho, proto mi to porad lita hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26086
9.4.20 06:58
@Chanel009 píše:
No cetla jsem ze od sestyho mesice se ma zacit, aby decko poznavalo dalsi lidi a cela tahle situace bude na dlouhy lokte, tak mam jen strach, aby pak nebyla ulekana ze vsech a ze vseho, proto mi to porad lita hlavou.

Ted bych se tím vůbec nezabývala, je to opravdu zbytečné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3627
9.4.20 07:23

Tak mě to treba taky štve. První dvě děti jsem odmalička zvykala na babičky a teď se třetí to moc nejde. Ji stačil týden a už při pohledu na babičku vriskala. Co bude dělat teď po několika měsících, to fakt nevím. Pěkný vztah si spolu vybudují určitě i s tím zpožděním, ale o nějakém delším hlídání, které bylo původně plánováno, si asi můžu nechat zdát. Nehlede na to, že jsme pořád doma a vyrážíme někam jen na chvíli, navíc v době, kdy spí a stejně se s nikým nevidame, tak se z ní stává slušnej maman. Nezna uz nic jinyho nez mamu a brachy. Ona.na cizí (tím rozuměj i ty, se kterými se vídáme běžně, ale nebydlí s námi) vždy reagovala špatně, takže nechci vidět, co bude následovat, až zase začneme normálně fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42496
9.4.20 07:30

Tak ty po karantene nepůjdeš za babičkou?
Pokud ne, tak existuje Skype, WhatsApp, tak si s příbuznými volej přes to. Vem si dítě na klín, řekni, že zavoláte babičce, dělejte nějaké dětské říkanky apod. Tím bude mít nějaký kontakt, bude vědět, kdo to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7985
9.4.20 07:34

Já tedy,, socializovala" obě děti už od šestinedělí. Brala jsem je všude s sebou, když bylo synovi 5 týdnů, měly jsme sraz s dalšími 20 exkolegyněmi. Samozřejmě jsem šla. Běžně jsem se scházela s kamarádkami. U dcery to pak tak nějak vyplynulo samo, těžko bych s ní seděla s dvouletým bráchou zalezlá doma. Mám děti, které milují lidi a společnost všeobecně. Nebyl ani problém, nechat je u kamarádů na hlídání, když jsem musela k zubaři, malemu jsou 2,5 R a malé 9 měsíců. Dříve nebyl týden, abychom někam nevyrazili. A dnes nám to prostě chybí. A ano, myslím si, že jsou děti, které na společnost zvykat potřebují už odmalička. Záleží na povaze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18863
9.4.20 07:38
@Chanel009 píše:

nečti, šestiměsíčního dítě potřebuje akorát jíst a spát max si chvilku hrát, ale fakt mu jsou ostatní mimina u zadní části

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
9.4.20 07:39

Ted bych se tim opravdu nezabyvala, nic ji neutece ;) jen se zeptam, to jste od porodu zavreni doma a nikde predtim vubec nebyli 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
9.4.20 07:40
@chaela píše:
Tak mě to treba taky štve. První dvě děti jsem odmalička zvykala na babičky a teď se třetí to moc nejde. Ji stačil týden a už při pohledu na babičku vriskala. Co bude dělat teď po několika měsících, to fakt nevím. Pěkný vztah si spolu vybudují určitě i s tím zpožděním, ale o nějakém delším hlídání, které bylo původně plánováno, si asi můžu nechat zdát. Nehlede na to, že jsme pořád doma a vyrážíme někam jen na chvíli, navíc v době, kdy spí a stejně se s nikým nevidame, tak se z ní stává slušnej maman. Nezna uz nic jinyho nez mamu a brachy. Ona.na cizí (tím rozuměj i ty, se kterými se vídáme běžně, ale nebydlí s námi) vždy reagovala špatně, takže nechci vidět, co bude následovat, až zase začneme normálně fungovat.

No prave. Ja vim, ze na to nekdo nahlizi jako „simte, to ted neres“, ok, beru, nejde o zivot, ono se to pak vyladi. Vcera jsme ji ukazali babicce „na dalku“ na verande a uz sla do breku. Ja vim ze s tim nic nenadelam, takova je situace, nejak se to bude muset zvladnout, jen jsem potrebovala vedet, jak to vnimaj ostatni. Nikoho s mimcem kolem sebe nemam, tak tady mam jedinou moznost neco vysondovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
9.4.20 07:49
@shadowbabe píše:
Ted bych se tim opravdu nezabyvala, nic ji neutece ;) jen se zeptam, to jste od porodu zavreni doma a nikde predtim vubec nebyli 8o

Alejo, byli jsme, jen jsme to uplne neprehaneli, ze bychom litali po navstevach jak o zivot. Mala byla v pohode, zvedava, usmevava. Spis jde ted o ten zlom. Najednou jen mama a tata a cert vi, jak dlouho se to vsecko potahne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27653
9.4.20 07:53
@Chanel009 píše:
Alejo, byli jsme, jen jsme to uplne neprehaneli, ze bychom litali po navstevach jak o zivot. Mala byla v pohode, zvedava, usmevava. Spis jde ted o ten zlom. Najednou jen mama a tata a cert vi, jak dlouho se to vsecko potahne.

Stejně teď můžete mít období separační úzkosti, tj. malá nebude chtít nikoho jiného, než Tebe. Ale na tu pravou socializaci má ještě času dost, nic nepromeškáte, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
9.4.20 07:55

@Chanel009 Ty my jak meli malou, tak se taky nikde nelitalo, byvala sem s ni hodne sama. Chlap je remeslnik, takze makacka porad a cela moje rodina zije pres 300 km daleko a tady sem nemela extra moc kamaradu. Spis teda sem si jentak nekoho k sobe nepustila ;) Neboj, to bude dobry :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama