Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zakládám diskuzi spíš pro pobavení a sdílení zážitků. Máte ve svém životě někoho, koho budete vždycky milovat a on vás, vždy se na sebe budete strašně těšit, bude mezi vámi obrovská chemie, ale zároveň víte, že vztah s takovým člověkem je nemožný, protože a) jste každý jiný a nedokážete si do vztahu dát to, co oba potřebujete, b) jste každý v jiné životní fázi a potkali jste se zkrátka ve špatný čas? (vaše či jeho manželství, vaše či jeho práce mimo republiku atp.) Sama jednoho takového člověka kolem sebe už roky mám, mám to srovnané, vím, že spolu být nemůžeme. I jsme to zkoušeli, ale nešlo to. Beru to sportovně, ale zajímá mě, kolik lidí má takového osudového muže či ženu. Diskuzi neberte vážně, jde opravdu jen o takovou mou netragickou zvědavost.
Zajímavé téma.
Za celou mou letitou seznamovací kariéru, ano, asi mohu o jedné jediné osobě říct, že už když jsme se seznámili přes internet, tak ona byla jediná, kdo se o mě nejen vážně zajímal, ale uměla i skvěle komunikovat, našla si na mě vždycky čas a ta naše komunikace se ve srovnání s jinými prostě sama posouvala. Fakt jsem jí začal mít rád, i když jen přes zprávy a pár videohovorů. Nakonec jsme se po víc než půl roce pravidelného psaní dohodli, sešli se, ale vtom jsme si začali uvědomovat, že jsme neprodiskutovali několik podstatných věcí, že máme jiný vkus, chutě, názory na některé věci. Já prvně nechtěl přijmout, že jsme pořádně ani nezkusili být trochu dýl spolu, nakonec jsem ale její argumenty musel uznat.
Jisté je, že na ní nikdy nezapomenu a možná nejhorší, že pokud nepotkám znovu aspoň takovou jako ona, nebudu se možná ochoten seznamovat.
No ale věřím teorii, že všechno, co se nám v životě stane, má nějaký určitý svůj smysl a my bychom z toho měli vzít nějaké poučení, inspiraci, zkušenost, která se nám bude do budoucna hodit.
Já si z toho vzal, že nějakou takovou s trošku jiným vkusem a názory bych měl hledat dál. ![]()
Ano mám. V jistou dobu jsme spolu meli vztah cca rok a pul, ale vzhledem. k rodinnym situacim to proste dál nešlo. Myslím na nej dnes a denne asi už 15 let, ale ve skrytu duše mám pocit, že by nám vztah nefungoval…
Taky mám. Potkáváme se nárazové, parkrat do roka, někdy jen jednou za rok. Píšeme si jen k narozeninám. Domluvili jsme se tak, protože vztah nefungoval a nikdy fungovat nebude a tím denním kontaktem jsme se jen týrali. Takhle si můžeme fantazirovat a ten sporadicky kontakt si dokážeme užit.
@Parvaneh píše: Více
Ahoj, osudové je to v těchto případech hlavně proto, že jste se nepoznali lépe. Člověka přitahují představy o druhém, protože se nemohly naplnit. Dokud s někým nějakou dobu nežiješ, tak nemůže zevšednět. Je to taková projekce vlastních přání. Zakázané nebo nedosažitelné ovoce chutná trochu jinak. Většinou to zvyšuje sílu těch představ.
Pro mnohé může být osvobozující pochopit, že milovat iluzi je cesta, která nás v životě může držet pozadu.
Ne, nezažila.
Zažila jsem velkou chemii a souznění jen s jedním mužem a ten se stal mým manželem.
Přiznám se, že z mladí je jeden muž, ze kterého se mi podlamují kolena, ale nejsme v kontaktu a vztah bych s ním ani nechtěla. Jsou to jen pudy. ![]()
Ne, neznám. 😊 Největší láska a chemie je pro mě můj přítel. Sama to nechápu, jelikož před ním jsem byla vdaná, ale je to tak.
@LukeR1 píše: Více
Já se svým soulmate jyme se myslím poznali dost, chodili jsme spolu. Ale do vztahu se nehodíme, to jsme si právě vyzkoušeli. Přesto prk sebe máme slabost. A asi už vždycky mít budeme. ![]()
Znám, mám. Chodili jsme spolu v 16, už se známe 30 let a tak nějak se v tom životě míjíme, ale pořád komunikujeme. Chemie funguje velmi silně.
Pro mě je to momentálně velice citlive téma a ano. Žiji ve spokojenem manželství 25 let. Teď mám bolavé srdce…
Mám jednoho, chlap, ze kterého se mi doslova podlamovaly nohy, úžasná chemie. Na dlouhodobý vztah to ale nestačilo, zkoušeli jsme to spolu dvakrát, ale bohužel jsme spolu neuměli komunikovat. Někdy na něj myslím a doufám, že se mu daří dobře. ![]()
@Pučálkovic.Amina píše: Více
Nejste v kontaktu? Proc, báli jste se, že byste z toho nikdy nevystoupili a pořád vás to k sobě táhlo? Já s tim svým v kontaktu jsem. Mrskli jsme se oba raději navzájem do friendzone. Jiskří to sice pořád, ale jako kamarádi nemusíme řešit to, co nám ve vztahu dělalo rotyku.
Chemie v tom není. Ale když potkám jednu osobu (nikdy jsme spolu nic neměli), zlepší mi to den. Nevím, čím to je. Prostě ho vidím ráda. Známe se milion let.
@Parvaneh píše: Více
Ne, to by nedělalo dobrotu, to jiskření by se rychle mohlo zvrtnout v něco víc. Po pár neumětelech v posteli jsem až díky němu začala chápat, proč jsou někteří lidi závislí na sexu. Jeho městu se raději vyhýbám, jsem jen slabá žena. ![]()