Spaní ve vlastním pokoji

936
12.10.06 12:03

Spaní ve vlastním pokoji

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak jste učily své děti spát samy ve vlastním pokoji na velké posteli :D Udělali jsme malé pokojíček a včera tam sama i usnula, ale jakmile se trochu probudila hned letěla za námi do ložnice. I já jsem z toho nebyla nějak v pohodě měla jsem obavy aby neměla strach když se tam sama probudí a nikdo s ní nebude jenom tma :roll: Chceme na chodbu dát malé světýlko, ale stejně si myslím že tam spát sama nebude :roll: Za všechny rady a zkušenosti moc děkuji. Saal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

379
12.10.06 12:20

No,takovej problém máme teď my.Ondra v pokojíku spát prostě nebude a hotovo.doufám,že až tam strčíme bráchu,nebude se tam tak bát.modlim se!:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6289
12.10.06 13:57

Ahoj, asi tě moc naší zkušeností nepotěším, Honzík sice spí ve svém pokojíčku (už od narození, nikdy jsme ho v ložnici neměli), ale usínat musím chodit s ním a pokud se v noci vzbudí, tak buď jen volá a čeká než přijdu a nebo rovnou vstane a dojde si pro mě :lol: takže musím vstát a jít ho znovu uložit. Zvyknul si alespoň na to, že není potřeba rozsvěcovat lampičku a usne okamžitě znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
12.10.06 14:08

Ahoj, my spíme s malou stále v ložnici, ale taky jí chystáme pokoj… Od kamarádek vím, že jde jen o zvyk. Některé mají děti v pokojíčku od 4 měsíců a jde to. Ale co dítě, to jiné potřeby, takže tady asi nelze zevšeobecňovat…Jsem zvědavá na názory jiných…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
12.10.06 14:22

Ahoj,

když bylo Vítkovi 8 měsíců, tak jsme se s manželem odstěhovali z ložnice do obýváku - a kluk zabral naši ložnici. Od cca 1 roku máme RD, kde má vlastní pokoj (úhlopříčkou přes dům od našeho pokoje). S usínáním a spaním není problém, ve 2 letech jsme mu začali nechávat spuštěnou postranici, a od té doby chodí ráno do naší postele (cca o půl sedmé).

Je ale pravda, že k večernímu ukládání mu nečteme, nezpíváme a ani nesvítíme, ukládáme zá:,–(ně potmě. Tmy se rozhodně nebojí a je spokojený. (Říká - už je tu pokojíček, už je tu ta tma, tuli-tul, pusu a dobrou noc, zavři dveře…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
12.10.06 19:02

:o) ve třech měsících - ale to už jste trošku dál:o)))) zatím spí ve šprušlaté - o velké uvažujeme na jaře -

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
12.10.06 19:17

AHOJ.ja jsem strcila martinka do jeho pokjiku v 7m. a kousek.docela nebyl problem,mel teda svetylko,ktery jsme nedavno odbourali,v ncoi ale jeste ted rve a musim mu dat kojo,velkou postel planujeme pozdeji.

jinak chce to asi vysvetlit,ze je uz velka holka a bude tam spat sama a vy jste vedle,nebo neco takovyho.

martinek nam ted dela trochu problemy s usinanim,musi tam byt tatinek-mne by asi urval prso a se mnou rve.ale jinak ho uspime,zhasneme,zavreme a v noci k nemu dojdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4454
13.10.06 08:20

Ahoj,
my jsme malého dali do vlastního pokojíčku ve 3 měsících, chodila jsem si pro něj na kojení tam - sice jsem ušla pěkných pár kilometrů, ale stálo to za to - teď není probém s tím, že by tam nechtěl být sám… prostě je tak zvyklý odmalička a bere to jako automatickou věc.
Od neděle spí ve velké posteli - a proběhlo to naprosto v pohodě, čekali jsme větší boj :-)
Měl z toho velkou legraci :)
Kdybychom nečekali druhé mimčo, asi bychom na tu větší postýlku tak nespěchali… ale jak je vidět, jde to :lol:

Když už je dítko větší, asi to bude i větší boj, ale nezbývá, než to pořád zkoušet a stát si na svým :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
14.10.06 14:25

Ahoj,
my jsme dali Tomíka do vlastního pokoje s velkou postelí v necelých dvou letech (za další 3měsíce jsme čekali druhé mimi), s tím, že jsme na nic nespěchali. Nejdřív tam začal spát po obědě, večer tam být nechtěl, tak spal v ložnici v malé postýlce, potom tam začal usínat i večer, s tím že se třeba v noci probudil a chtěl do „malé“. Postýlku jsme pak složili, ať nemá pocit, že jsme ho z ní vyšoupli a nastěhovali tam bráchu, takže začal chodit k nám do postele. No a dnes spí většinou celou noc u sebe, ale když se v noci probudí, ví, že může zavolat nebo přijít za námi. Světýlko má na chůvičce (vysílačce), ale je v pohodě i bez něho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.10.06 14:59

fotky?

Tak jsem si to celé přečetla a napadlo mne, co dát malé k posteli (aby na ni viděla v leže) nějakou pěknou větší fotku maminky a tatínka, i třeba se kvůli tomu nechat třeba od kamarádky (babi apod.) extra vyfotit (jak třeba spí rodiče, nebo i jen jak jsou veselí, aby to malou povzbudilo). Ne do skla rámečku, ale plast, papír.
A rodiče si zase můžou vzít do ložnice nějaké plyšáky, co jim malá připraví pro každého jeden. A malé pořídit (pokud nemá) taky nějaký polštářek-usínáček nebo plyšáka-mazlíka. A lampičku co málo svítí, např.
http://www.ikea.com/…oductDisplay?…
známí ji mají a je fakt dobrá (regulace světla, bezpečná).
Nějak prostě to spaní malé ve vlastním pokoji takto vylepšit.
Ahoj Alena

• Nahlásit
  • Citovat
1425
13.3.12 13:18

Ahoj maminky, oživuji tuhle diskusi s prosbou o radu - synovi je 15 měsicu a do teď spal s námi v ložnici. Usíná sám, bez problému, vždycky ho položim, dám mu pusu, do ruky oblíbenou usínací hračku, popřeju dobrou noc a odcházím, někdy si ještě povídá, většinou ale do pár minut spí. Teď jsme mu udělali nový pokojíček, přes den si tam rád hraje, už to tam zná. Zkusila jsem ho tam přesunout i s postýlkou, źe zkusíme nedřív spaní po obědě. A dopadlo to tak, že když jsem odcházela, začal brečet. Jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste naučili spát své děti samotné v pokojíčku? Díky za rady. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
13.3.12 13:48

ahoj, naše malá má 27m a teprve teď jsme jí dali do pokoje spát samotnou, (do té doby jsme jí měli u sebe a uspávali, tak ,že u ní vždy někdo ležel). A jak píšeš, je to stejné i u nás, vždy musím odejít jak už je uplně tvrdá, jinak začne brečet, volat mami mami a sama si dojde až do ložnice lehnout si k nám. Bohužel to budeme muset ještě nějaký čas vydržet, než si zvykne spát celou noc v pokoji.Většinou se každý den budí tak 2krát kde musím přít za ní do pokoje a uspat jí tak ,že si k ní lehnu a počkám až zatvrdne,pak odcházím, někdy stačí když křupne plovoučka a vše nanovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1764
12.4.12 14:55

sisip tak my tohle měli pěkně dlouho a pokud to nezměníte, tak to tak vaše holčička bude vyžadovat pořád s tím uspáváním. taky jsme nemohli odejít z pokoje dřív než děti neusly, ale pomohla nám knížka Každé dítě může dobře spát a už usínají samy, dokonce jsem hleděla jak rychle a celkem vklidu to děti přijaly. Doporučuji si tuhle knížku pořídit, dlouho jsem nad ní přemýšlela a nakonec jsem ji koupila. Dokonce je o ni na emiminu někde diskuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama