špatné/protivné náladičky u 3-letého dítěte?

1293
6.10.07 18:40

špatné/protivné náladičky u 3-letého dítěte?

Ahoj mamky,
nestává se vám, že vaše dítko má v některé dny „špatnou náladu“? U nás to tedy není zoubkama, jelikož nám táhne na 3. rok, ale už mi to ani nepřipadá jako vzdor (nebo možná jo?), ale prostě jsou dny, kdy se mi zdá, že většinu dne holčička zlatá neguje téměř všechno, co řeknu.
A sice se mi zdá, že to souvisí se spaním - když se jí povede „nedospat se“, tak dokáže být hodně protivná.
Nejvíc mě potom ale točí ty reakce okolí, hlavně když přijde návštěva, a vaše dítě má „svůj den“ - to jsou pak připomínky…
Zvlášť, když se (např. nepříliš častá) návštěva snaží dostat to vaše dítě do lepší nálady,a přitom ho pořád víc a víc rozčiluje.
A nejlepší je, když k tomu ještě někdo, pokud možno ještě bezdětný, připojí poznámku „to můj synovec ten je pořád v pohodě“… „to syn mojí kámošky je pohodář. A ta tvoje hned brečí, co? Ta má teda povahu, co!“…
Je mi to hodně nepříjemný…
No vlastně to asi není úplně klasický problém - ale - nestává se vám to někdy taky???
Moje ségra mi tvrdí, že je to normál, že třeba u jejích dětí i stačilo, aby bylo ošklivý počasí, nebo aby přišel na návštěvu někdo neznámý, a hotovo…
dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4419
6.10.07 20:25

Pitrísku, buď naprosto v klidu. Mám doma naprosto to samé, taky nám táhne na třetí rok. Naposledy dneska. Šli jsme na hřbitov zapálit svíčku babičce, to on moc rád. Potkala jsem tam naši příbuznou, Honzík jí moc nezná. Tak se ho zeptala, kam jde. Našpulil pusu, koukal všude kolem a dělal uraženýho. Tak jsem ho pobídla, že když se ho paní slušně ptá, ať odpoví, načež nafrnil nos a odešel. No na bednu. Někdy má prostě den, kdy už od rána vím, že s ním nic nebude. Hádá se, neposlouchá, cokoliv mu řeknu, odpoví mi na všechno ne, dělá přesný opak, co po něm chci. A někdy je milionový dítě. Takže pohoda, takovýchto dětí je víc a na řeči nedej, já se naučila to vypouštět druhým uchem ven.

Dětem zdar!! :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
6.10.07 20:29

Ahoj,

tak tim bych si hlavu nelamala. Je to naprosto normalni. U nas to uz taky neni takovy ten klasicky vzdor, ale spis spatna nalada, kterou proste musime tolerovat. Ja taky nemam vzdy dobrou naladu. Je to sice dost narocne, pokud je to vice dnu po sobe, ale vetsinou to do tydne prejde…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.10.07 21:02

tak u nás to taky někdy proběhne, ale i my dospěláci máme někdy špatnou náladu a dětičky mají na to snad ještě větší nárok, vždyt oni se kolikrát ani nedokáží vyjádřit,co je trápí a muí nás poslouchat, tak se občas prostě seknou. Já to nechávám být a když mi Lukášek takhle reaguje,tak to naprosto ignoruju, vždyt když mají dítka dobrou náladu, pozdraví a chovají se slušně/tím myslímm,že na dotazy ostatních odpovídají/, takže,co je slušné, vědí-tímpádem není co řešit,jestli mi rozumíte a ty řeči kolem a nejčastěji od bezdětných mi taky vadí-předcházím tomu tak,že hned zpočátku jen tak mimochodem prohodím ,že Lukášek dnes nemá svůj den a tím je celé téma uzavřeno-musím říct,že zatím to funguje. A těm natvrdlonům,kteří přesto rýpají snad většinou jen řeknu,že neznám člověka,který by nikdy neměl špatný den a šlusík :wink:

• Citovat
  • Upravit
andela
7.10.07 09:12

ahojka,
byť mám dítě o dost mladší než ty, tak se někdy špatně vyspí. K nám naštěstí moc návštěvy nechodí, spíš couráme my, ale je je to asi všude… nej. je, když se syn vzbudí prdelkou nahoru, mrzutej až hrůza a za žádnou cenu ode mě nechce, a ostatní do něj pořád hučej. Na férovku řeknu ať ho nechaj být, snad vidí že nemá náladu a je protivnej. :twisted: I když někdy jsou i návštevy krapet natvrdlí :-P.

Jinak já se snažím protivu neprudit (někdy to je fakt nadlidský výkon), ale prostě se snažím vše dělat a říkat v klidu a s úsměvem. A najít něco, co ho na delší chvíli zabaví tak, aby nebyl mrzutej a měl radost. nejlépe by bylo napustit vanu … to je po mrzutosti raz dva :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
1293
7.10.07 13:03

Ahoj holky,
děkuju Vám, tak to budu muset zkrátka brát sportovně, a ty připomínky se naučim odpálkovávat - nakonec je to moje dítě, a oni se s ním zlobit nemusí, že jo , takže se tím nemusejí zbytečně zatěžovat :lol:
tak ještě jednou dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama