Společný účet

185
30.10.19 00:22

Společně konto

Zdravím, před rokem jsme se přestěhovali na vesnici, dum, velká zahrada, děti atd., a tedy přestěhovala jsem se jen, když manžel skončí ve světě a najde si práci tady a bude doma s nami. Nechtěla jsem se stěhovat pryč a být tady na všechno sama. Udělal to ale po čase se vrátil zpatky na kamion. Takže jsme sami ale chci se zeptat…žiju jen z toho co vydělám a často mám co dělat. Bavila jsem se o tom, ať mi posílá pravidelně peníze na všechno a zároveň, ať mám aspoň trochu si ušetří nebo ať mi zpřístupní na svůj účet, kdyby něco, může se stát něco na baráku, jako teď mi praskla ve sklepě hlavní páka od hl. uzáveru vody a naštěsti chtěl 200,– ale příště to může být něco jiného. Tak by mě zajímalo, jak to máte Vy ženy, které máte chlapy ve světě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1267
30.10.19 00:51

@boruvka33 manžel také jezdí s kamionem, já jsem momentálně na RD. Máme domluvenou částku, kterou mi měsíčně dává + nechává nějakou hotovost doma, z té mohu brát na cokoli, pokud mi nestačí co mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3131
30.10.19 04:59

@boruvka33
Chlapa ve světě nemám, ale společný účet nechceme ani jeden.

Já platím že „svého“ běžný provoz, on že „svého“ Mimoradky, dovolené, velké věci, kulturní akce, výlety, restaurace a tak.

Posílá mi předem dohodnutou částku trvalým příkazem. Bejvavalo to cca polovina nákladů na běžný provoz, takže jídlo, bydleni, drogerka atp. Co máme dítě, museli js e to samozřejmě navýšit…

Vyhovuje mi to velmi, peníze máme společné, i když na 2 účtech a přesto máme každý určitou svobodu a nevidíme každou utrácení korunu toho druhého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13231
30.10.19 05:39

@boruvka33 Jste manzele, presto se financne spolecne nepodilite na provozu domacnosti? To mate divne nastavene :nevim:
My mame finance na jedne hromade, z toho se vse plati, i spori.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
30.10.19 06:31

Nemáme společný ůčet. Manžel platí vše sám. Víceméně platím „jen“ jídlo a drogerii. Kdyby se stalo cokoliv mimořádného a nákladného, zařídí a zaplatí to i ze zahraničí (případně to zařídím a zaplatím já a on mi pak pošle peníze). Spoří sám, řádový přehled kolik máme mám. Větší výdaje - dovolené, nákupy spotřebičů, výlety, restaurace,…) platí manžel (samozřejmě pokud je pryč a já jdu s kamarádkama do kina tak já sama). Kdybych si řekla o nějakou větší sumu z uspořených peněz tak by se pravděpodobně zeptal na co to je, ale (jelikož se to nestalo) předpokládám, že pokud bych řekla že mu to říct nechci byla by to odpověď se kterou by se spokojil (i když obličeje by asi byly).
Kolem a kolem to znamená, že se finančně na chodu domácnosti moc nepodílím nebo to máme nastavené špatně, ale iniciovat změnu asi nebudu. Být to obráceně tak bych asi obdržela radu se rozvést a tak doufám, že neexistuje nějaký etatínek server kde by to manželovi nějaký dobrák vysvětlil :D

Příspěvek upraven 30.10.19 v 06:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
30.10.19 06:33

Nechápu, takže manžel je kamioňák ve světě, takže s dietama je někde minimálně na 40.000. Ty jsi tím pádem na všechno sama, komplet a on ti ani nedává peníze? To jako fakt? To snad ani nemůže být pravda. Nechápu, že jsi na něco takového od zaátku vůbec přistoupila. Takže ne, máme peníze společné, bez ohledu na to, kdo kolik vydělá. Nemáme tedy jeden účet, máme účty dva ale v jedné bance a je to propojené v internetovém bankovnictví, oba dva máme podpisová práva k tomu druhému účtu. Takže v podstatě v počítači vidím ty účty vedle sebe a během pár vteřin si mezi nimi převedu peníze tak, jak potřebuju. U nás neexistuje, že máme jako moje a tvoje peníze. Prostě jsou peníze na jedné hromadě, a větších útratách se domlouváme. Ale když by byl manžel pryč a mně se něco stalo na baráku, prostě si na tu opravu vezmu kolik potřebuju a určitě se neklepu, aby to nebylo jen pár stovek, protože jibak to nemám kde vzít. U vás tedy velmi špatně. Ty táhneš za něj komplet rodinu a domácnost a dům, sama, a jeho díl je tedy jen to vydělávání peněz. A ani to z něj nemáš? Špatně, nechápu, že jsi na tohle už na začátku přistoupila a budovala jsi s ním rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
30.10.19 06:35

To už je několikátá diskuze na téma společné peníze. My máme každý svůj účet a jeden společný, kam posíláme stejnou částku, vyděláváme +- stejně. Každý máme svobodu, nelezem si do peněz, svoje výdaje hradíme každý zvlášť a společné výdaje ze společného. Co muže být jednoduššího? Poplatky za vedení účtu jsou snad v týhle době už pase. Proč se pořád doprošovat peněz od partnera, když to jde takhle elegantně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
30.10.19 06:47
@PanenkovaMakova píše:
To už je několikátá diskuze na téma společné peníze. My máme každý svůj účet a jeden společný, kam posíláme stejnou částku, vyděláváme +- stejně. Každý máme svobodu, nelezem si do peněz, svoje výdaje hradíme každý zvlášť a společné výdaje ze společného. Co muže být jednoduššího? Poplatky za vedení účtu jsou snad v týhle době už pase. Proč se pořád doprošovat peněz od partnera, když to jde takhle elegantně?

no problém nastává jako u zakladatelky ve chvíli, kdy nemáte stejně peněz a kdy se ani nepodílíte stejnou měrou na péči a chodu rodiny. Takže jestliže je sama na děti, komplet, muž je pryč, logicky ona musí přizpůsobit svou práci tak, aby to sama zvládla a fungovalo to, což ji omezuje. Oproti tomu má muž možnost výdělků a práce bez jakéhokoliv omezení, protože to za něj táhne žena. Proto je institut manželství, kde jsou prostě síly rozděleny, každý dělá to, co může, aby jako celek fungoval. S rozdělenými financemi evidentně nefunguje ve chvíli, kdy prostě není férově rozděleno i to ostatní mimo finance. To co vy máte třeba vůbec není elegantní řešení pro zakladatelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
30.10.19 07:00

@Šáruší …právě tu práci jsem musela prispusobit, dcery mají 9 a 12 ale nechavejte je furt sami a teď přes zimu je to ještě horší. Když jsem přesně tohle rekla manželovi, tak mi na to řekl, že máme babičky, stejně nemají co dělat tak dečka můžou být u nich nebo oni jezdit k nám. Takže můžu být v práci. Ne není to tak jednoduché, otočí to proti mě že nevím jak je to hrozně moc těžké. Nemá na ženské moc dobry názor, chlapi aby makali a doma odevzdávali peníze a ženské si jen užívali. Když jsem nedávno dělávala tak, že jsem v měsíci byla jen jeden víkend doma, zbytek v práci, tak si stěžoval, že jsem pryč, že nemusím tak moc dělat a když jsem díky přestěhování práci změnila, tak je to špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
30.10.19 07:01
@Šáruší píše:
no problém nastává jako u zakladatelky ve chvíli, kdy nemáte stejně peněz a kdy se ani nepodílíte stejnou měrou na péči a chodu rodiny. Takže jestliže je sama na děti, komplet, muž je pryč, logicky ona musí přizpůsobit svou práci tak, aby to sama zvládla a fungovalo to, což ji omezuje. Oproti tomu má muž možnost výdělků a práce bez jakéhokoliv omezení, protože to za něj táhne žena. Proto je institut manželství, kde jsou prostě síly rozděleny, každý dělá to, co může, aby jako celek fungoval. S rozdělenými financemi evidentně nefunguje ve chvíli, kdy prostě není férově rozděleno i to ostatní mimo finance. To co vy máte třeba vůbec není elegantní řešení pro zakladatelku.

Tomu rozumím, ona má na práci domácnost, děti a náležitosti kolem domu, co je schopna udělat. On zase pracuje a nevidí se s rodinou celý týden/měsíc. Spočítat nezbytné náklady (na to padne celý rodičák předpokládám) a dohodnout se na částce od manžela. Spíš než tohle mi přijde hrozně ponižující říkat si o ty peníze. Tak přece není chlap slepý, aby neviděl, že ji peníze z rodičáku nestačí. Tak buď ji nechá doma peníze nebo elegantněji dá trvalý příkaz na společný účet a je. Jsou přeci manželé :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
30.10.19 07:07

@PanenkovaMakova …na RD nejsem, dcery mají 9 a 11 ale práci musite met takovou aby jste tak nějak odpol.,byla doma a mohla se s nimi učit plus práce doma. Někdy poprosím mamku, když dělám přesčas do večera abych nahnala peníze ale taky, má co dělat se sebou. Moc ráda pomůže ale nechci od ní víc než co zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6715
30.10.19 07:09

Nechapu, ze nikoho nenapadne prispivat procentualni castkou z platu. :roll: pritom to je tak jednoduchy. Kazdej muze mit vlastni ucet, ale na spolecnou hromadku kazdej posle treba 80% z vyplaty. Chlap ma 40, tak posle 32 tis. Zbyde mu 8 tis na svoje, jelikoz donesl hodne dom. Zena ma vyplatu treba jen 10 tis na castecny uvazek kvuli detem. Tak da dom 8tis a 2tis si necha. Nemuze brblat ani jeden. Jeste si muzou rict, ze kazdej z tech 80% da 70% na provoz a 10% ulozi na horsi casy. Takze z 50 tis prijmu maji. 35tis na provoz domacnosti, 5tis odkladaji na horsi casy a 10tis maji oba dohromady na svoje veci. A to mi reknete, jak z toho nekdo nemuze vyzit nebo ze to nemuze fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
30.10.19 07:11
@boruvka33 píše:
@Šáruší …právě tu práci jsem musela prispusobit, dcery mají 9 a 12 ale nechavejte je furt sami a teď přes zimu je to ještě horší. Když jsem přesně tohle rekla manželovi, tak mi na to řekl, že máme babičky, stejně nemají co dělat tak dečka můžou být u nich nebo oni jezdit k nám. Takže můžu být v práci. Ne není to tak jednoduché, otočí to proti mě že nevím jak je to hrozně moc těžké. Nemá na ženské moc dobry názor, chlapi aby makali a doma odevzdávali peníze a ženské si jen užívali. Když jsem nedávno dělávala tak, že jsem v měsíci byla jen jeden víkend doma, zbytek v práci, tak si stěžoval, že jsem pryč, že nemusím tak moc dělat a když jsem díky přestěhování práci změnila, tak je to špatně.

Jako on je vůl, to ti řeknu rovnou. Mám podobně staré děti, jedno o rok mladí, druhé o rok starší. A máme dědu, který je celý život kamioňák, takže vím, co to tak asi obnáší. Tvůj muž je vychcaný jak troky. Má kecy, že máš jako dávat vaše děti k rodičům na hlídání ( takže on bude pro svoje prachy lajnovat život i prarodičům?), nebo že je máš nechávat samotné doma a jít do práce od nevidím do nevidí, po práci mít na hrbu i jeho polovinu péče o děti ( které tedy máš nechávat samotné doma, však co už) a ještě držet hubu a krok? Tak milá zlatá, tohle ti nezávidím, k čemu že ho potom máš? Takže jinými slovy, on na tobě parazituje a ještě má blbý kecy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
30.10.19 07:13
@boruvka33 píše:
@PanenkovaMakova …na RD nejsem, dcery mají 9 a 11 ale práci musite met takovou aby jste tak nějak odpol.,byla doma a mohla se s nimi učit plus práce doma. Někdy poprosím mamku, když dělám přesčas do večera abych nahnala peníze ale taky, má co dělat se sebou. Moc ráda pomůže ale nechci od ní víc než co zvládne.

Aha, to jsem asi přehlídla. V takové situaci bych trvala na tom, aby Vám určitou částku dával/posílal. Taky bych si dávala sama něco stranou, na svoje osobní výdaje. Nemůžete být přeci bez koruny. K čemu on ty peníze má?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74804
30.10.19 07:14
@PanenkovaMakova píše:

No, sažz nahodou nebudes vydelavat plus minus stejne, tak uz to tak elegantní nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat