Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Apolena05 píše: Více
Kdo jsou ti tví normální lidi? Moje tchánovce moje dítě nezná, neví ani jak vypadají, protože o něj nestojí a teda podle mě a většiny lidí v mém okolí by se za sebe měli stydět, že vnoučeti nezavolají ani na Vánoce nebo narozeniny a horší lidi to z nich dělá.
@Apolena05 píše: Více
Tak jestli považuješ za něco vhodné obdivu, ze se milostivě starali o vlastní děti, tak jsou naše normy opravdu z jiného vesmíru. Nevíc nevidím důvod si kvůli dětem něco odpírat, ale i kdyby, tak následně si může, úplně pohodlně, po dětech „užívat“ a zároveň nekašlat na vnoučata. Vůbec ale opravdu vůbec nechápu, proč by se tyhle věci měly vylučovat ![]()
Serpentini
To máš pravdu až takovýto extrém z nich horší lidi dělá. A takový extrém jsem rozhodně na mysli neměla.
Zakladateli, takhle to prostě v životě chodí, že když mají dva nestejné podmínky do startu, je to předmětem dalších sporů a neshod mezi nimi.
Jeden z bohaté a druhý z chudé rodiny.
Jeden, co doma nemusel hnout prstem a druhý, co měl plno povinností.
Jeden, co je zvyklý hodně sportovat a druhý, co mu pohyb nic neříká.
Jeden, co děti mít chce a druhý ne.
Jeden, co chce žít na vesnici a druhý, co chce žít ve městě.
Jeden, co má po světě naježděno a druhý, co v životě nebyl za hranicemi.
Jeden, co má potřebu častých rodinných kontaktů a druhý o ně nestojí ani s těmi vlastními příbuznými.
A konečně jeden, co od rodičů do začátku dostane a druhý ne.
Kdybyste se jednou dohadovali o majetku, tak to nebude rovné dohadování, protože budou argumenty, že jeden do vztahu nic nepřinesl, jen ty prázdné kapsy.
Vy ještě spolu závazně nejste a už jsou ty neshody na obzoru.
Takže svoji přítelkyni k návštěvám nenuť a s finanční podporou od její rodiny nepočítej. Ať ty peníze dají na účet vaším budoucím dětem. A budete mít tu startovní čáru vyrovnanou. Jinak tedy, pokud její rodiče koupí být, bude jen její celý život a pokud se někdy rozejdete, půjdeš z manželství s ničím. A je to. Pište si, co kdo koupil že zařízení, abyste se potom spravedlivě rozdělili, kdyby k něčemu došlo.
Pokud máš svoji přítelkyni rád, respektuj její averzi a nenuť ji, aby se s tvojí rodinou stýkala. Za příbuznými můžeš přece jezdit i sám. Nepotřebuješ aby ti přítelkyně dělala garde.
Nech to na ní. Třeba za pár let, až se vezmete nebo budete mít děti, tak dá tvé rodině další šanci. Teď jí ale akorát nutíš do něčeho co je jí nepříjemné a kvůli tomu je doma nepohoda.
Přítelkyni naprosto chápu, prostě nechce jezdit na návštěvy k tvým rodičům. Snad jsi dospělý muž a zvládneš návštevy sám! Taktéž nechápu to analyzování širší rodiny a rodičů partnerky. Tak jsi snad dospělý, tvoříš novou jednotku se svojí ženou a nepotřebuješ k tomu svolení/názory/postoje a řešit život širší rodiny. A když chceš něco budovat, a žádáš o půjčku/příspěvek matku, tak se nediv, že k tomu má poznatky. Můj dojem je, že se přehnaně staráš o svou původní i širší rodinu a tak to jde recipročně. Jsi už dospělý, měl bys být vyzrálý a moudrý a nechat pův. rodinu žít a totéž vyžadovat od nich. Buď partnerem své ženě a energii věnuj své nové rodině.
Ty jo, řešit, že vám rodiče nedají peníze
Mně přišlo hrozné, když můj manžel kupoval byt a jeho otec mu odmítal poskytnout jeden ze svých domů na 5 let do záruky pro banku. Přitom manžel je jedináček, není problematický, už v tu dobu měl dobrou práci, takže riziko, že nebude splácet, bylo malé. Tchán měl 2 domy, na účtu několik milionů. V jednom domě bydlel, druhý nechával chátrat a rozhodně ho neplánoval prodat. Takže jeho argumenty, že by 5 let nemohl s (tím chátrajícím) domem manipulovat, byly dost mimo. Nicméně samozřejmě bylo jeho právo to synovi odmítnout.
No a být tebou a chtít s rodinou stýkat, jezdila bych tam bez přítelkyně.
A nešlo by to zařídit tak, že byste svou rodinu navštěvoval sám? Jestli se jí tam nechce jezdit a nechce se s nimi stýkat, tak je to sice smutné, ale nemá smysl ji do toho nutit. Pokud by vyloženě měla problém s tím, že tam jezdíte i sám, pak bych to spíš viděla tak, že problém je přítelkyně a ne vaše rodina. Hodně to vyznívá, že pro ni má rodina hodnotu jen ve chvíli, kdy z ní tečou peníze. A pokud netečou, tak ti lidé nestojí ani za pohled. Zauvažujte, zda opravdu chcete po svém boku ženu, která uvažuje takhle. Nevěstí to nic dobrého… Taky jsem z rodiny, která byla ráda, že je ráda. A nenapadlo by mě, že by mi rodiče měli přispívat na moje dospělácké žití. Je to milý bonus, za který je člověk vděčný, pokud ho dostane, ale není to nic nárokovatelného, co se musí. Všichni rodiče nemají na to, aby svým dětem dávali na baráky. A je opravdu zcela normální, že na to ti rodiče nemají. To, že na to mají a dají je podle mě mnohem méně častá varianta… A babička se holt musí brát trochu s nadhledem. Staří lidé mají vrtochy a věk v nich kolikrát umocňuje negativní vlastnosti. Proto je normální vyspělí lidé berou s rezervou a názor si dělají sami. Nepřebírají ho jako malé děti…
@Anonymní píše: Více
Oni tím nejspíš mysleli „Kdybychom měli nějaké peníze, které bychom neplánovali využít jinak, tak vám je dáme.“ Jinak řečeno, oni peníze samozřejmě mají. A zacházejí s nimi podle toho, jak oni chtějí. Na to si je vydělávali… Nabídli alternativu v podobě toho, že u nich můžete bydlet. Takže to není tak, že by vám vůbec nijak nepomohli. Jen vy o tuhle formu pomoci nestojíte. To je ok. Pak si ale musíte pořídit vhodné bydlení za vlastní peníze… Sice tvrdíte, že vám o ty peníze nejde, ale ruku na srdce - nikdo takhle neřešíme něco, co je nám doopravdy fuk. Kdyby vám to bylo fuk, za týden si nevzpomenete, že tchánovci o nějakých penězích mluvili…
Když to je tak. Já třeba vděčím mému tátovi za hromadu věcí, vím že pro mě dělal co šlo, ale někteří lidi říkají, že je zlý člověk a spousta lidí ho z nějakého důvodu nemá rádo, tím pádem to býval on, komu škodili a tak se bránil, takže takto boje dokola a bez konce. Když přijel na návštěvu a vyprávěl o tom, kdo mu co udělal, tak se manžel šklebil a radši šel číst články na mobilu. Prostě měl svůj názor a nevnímal to tak, jako já, která znám tátu z té dobré strany. On byl také zvyklý dostávat od rodičů vše a tak viděl hromadu nedostatků. Nikdy se to nezměnilo, jediné co, že jsem na návštěvu jela sama a nebo o svátcích spíš kratší dobu a mluvila jsem radši o hezkých věcech, aby to manžela neštvalo.