sterilizace a bílý povlak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JP
Povídálka 46 příspěvků 28.09.09 23:47
sterilizace a bílý povlak

Ahoj, nejsem si jistá zda toto téma sem patří, ale nevím kam jinam ho zařadit.
Začala jsem vyvařovat-sterilizovat flaštičky na pití, savičky,… ve vodě. Ale pokaždé je na nich bílý povlak. Když jsem vyvářela dudlíky, tak mě to zastak nevadilo je ještě po převaření opláchnout, ale teď je toho přeci jen moc.
Máte na to nějaké fígle? Vyvařuji vodou z vodovodu (Brno), je to snad tím? Nebo je potřeba vyvařovat kojeneckou vodu?
Dík za radu

Reakce:
Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 28.09.09 23:53

Mně to dělá u dudlíků taky a podle mě je to vodní kámen - máme hooodně tvrdou vodu. Podle diskuze o varných konvicích je tvrdá voda i v Brně, tak bych tipla, že to bude podobný problém…

Ale fígle nemám, též by mě zajímaly… Co k tomu sýpnout trochu kyseliny citronové? Ale to by se muselo pak asi opláchnout též :roll:

Vyvařovat v kojenecké vodě mi přijde skoro škoda :?

JP
Povídálka 46 příspěvků 28.09.09 23:59

Určitě to je ten vodní kámen. Ale co s tím? Slyšela jsem, že je dobré si pořídit konvici co filtrují vodu a pak převařit. Máte s tím někdo zkušenousti? Kolik stojí taková konvice a kde se kupuje?

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 29.09.09 07:36

Jo jo doporučuju koupit Brittu, dá se koupit zhruba za pět stovek, ale filtry se kupujou zvlášť. My jsme kupovali zde http://www.brita-filtry.cz/.
Jinak mnohem lepší než vyvařování je sterilizátor do mikrovlnky, já jsem měla nějakek no name za tři stovky a fungoval skvěle.
Anguo tak ve čtvrtek nastupuju do práce, knihovnám zdar :lol:
Markéta

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 29.09.09 07:47

Markéto, tak třikrát nazdar :lol: A do které pobočky?

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 29.09.09 08:16

Zatím na Karlov, pak se po zaškolení uvidí, ale vypadá to na Troju, do skriptárny, raději bych zpátky do Karlína, ale momentálně je tam plno, tak možná časem.
Markéta

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 29.09.09 12:34

Taky bydlim v Brne a ty bile flasky me tak stvali, ze jsem si koupila sterilizator do mikrovlnky. A bylo po problemu. Stal asi 300 a na bazarku ho koupis urco levnejsi. Navic se rika jak jsou mikrovlnky skodlive,tak si logicky rikam, ze vsechny skodlive veci mi na tech flaskach znici :lol:

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 29.09.09 12:49

Ahoj, dostanes to dolu octem. Nevim teda, jak je to u flasek s obrazky, u tech se bojim, tak jsem to nezkousela. Ale pokud mas pruhledne flasky, tak je namoc na nejakou dobu do vody s octem a pak poradne umyj… ;) Ocet obecne likviduje vodni kamen…

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 29.09.09 13:06

ahojky,

naši mají děsně tvrdou vodu. když jsem u nich vyvařovala něco pro dítka, tak jsem vždycky přidala trochu kyseliny citronové, tak do 3-5 litrů 1/4 čajové lžičky. funguje to.

JP
Povídálka 46 příspěvků 02.10.09 17:45

A jak je to stím sterilizátorem do mikrovlnky? Na jaké bázi to funguje? Taky se tam dává voda? Mám flašku Nuk a tam se píše že se nemá dávat do mikrovlnky. U té konvice Brita vydrží jak dlouho jeden filtr? Dívala jsem se na ně na netu a 3 stojí 1000,–Kč. To mi připadne dost drahé.

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 02.10.09 18:09

Ono záleží na tvrdosti vody, nám třeba ten filtr vydrží dva měsíce, což máš zhruba 250,– na dva měsíce, to není zase tam moc. Ani na měsíc to není moc.
Já nevím, jestli ještě používáš kojenecký vody, ale pokud jo, tak si spočítej kolik jich spotřebuješ a tohle vyjde minimálně na stejno nebo levnějc a nemusíš to tahat. Nás ta konvice + plus šest filtrů vyšla na něco kolem 1500,– , což není moc, ty filtry stály asi 1000, zbytek konvice.
Do toho sterilizátoru se na dno naleje voda a pak se to pustí asi na osum minut, stupeň si nepamatuju, to už je moc dlouho. Já jsem sterilizovala jenom do roka, už mi to přišlo zbytečný, vodu jsem převařovala taky jenom do roka.
Markéta

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 02.10.09 18:10

Na těch stránkách je jich šest za tisíc.

JP
Povídálka 46 příspěvků 03.10.09 21:54

Takže vodu z konvice používáš místo kojenecké vody? Ondráškovi je osum měsíců, myslíš že by mohl taky tuto vodu?

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 04.10.09 08:58

Já už mám holku čtyřletou, tak v tý době jsem to ještě nezkoušela. Od roka bych na to najela určitě, ale radši se zeptej ještě svojí doktorky, co si o tom myslí.
Popravdě řečeno, když ho koupeš nebo jestli chodíte na plavčo, tak se tý vody taky určitě napije a nic mu není.
Markéta

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >