Štítná žláza a otěhotnění

130
19.4.17 08:52

Štítná žláza a otěhotnění

Holky, jdu se zeptat zda jste měli problém otěhotnět při štítné žláze, mě ji zjistili je to tak měsíc musím půl roku počkat s otěhotněním. Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18515
19.4.17 08:54

A jaké máš hodnoty? Radši počkej než tě srovnají než aby jsi kvůli ní potratila. Já otěhotněla když jsem měla trošku vyšší dávku hormonů, než obvykle takže vlastně relativně bez problémů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1612
19.4.17 08:56

Kazdy doktor mluvi jinak. Ano je pravda, ze pokud je stitna zlaza rozhozena, tak je vetsi problem otehotnet. Ale cekat pul roku? To mi nikdy nikdo nerekl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
19.4.17 09:05

Gynekoložka mi zjistila rozhozenou štítnou žlázu, poslala k obvodnímu, ten mi dal doporučení na endokrinologa, ale vzhledem k delší čekací lhůtě na objednání mi ihned předepsal léky, a než jsem se dostala k endokrinologovi, otěhotněla jsem, ale s léky už to bylo OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
49496
19.4.17 09:16

S rozhozenou štítnou žlázou je vyšší riziko potratu a může to mát i hodně špatný vliv na vývoj embrya. Rovnat a vyvažovat to může trvat i mnoho měsíců a nežli jsou výsledky OK, opravdu se otěhotnět nedoporučuje. Riziko není ani tolik v tom, že by ženská nemohla otěhotnět, jako mnohem víc to, že by otěhotnět mohla. Někomu se to srovná za tři měsíce, někomu za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
19.4.17 09:42

@ka2ka ano doktorka říkala že to musime srovnat, a je lepší počkat než abych jsem si pak něco vyčítala :-). Teďka půjdu na druhou konrolu tak uvidim snad to bude lepší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
19.4.17 10:08

@Petrule78 @ugluk holky děkuji Vám za kladné odpovědi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1729
19.4.17 11:00

@Nudlaben co doktor, to asi jiný názor, jak je vidět,…Já se štítnou chodím na kontroly cca 8 let (bez jakékoliv léčby = nebrala jsem léky) a když jsem se zmínila, že chci otěhotnět, mudr mi nasadila euthyrox 50mg, že prý se mi i lépe bude těhotnět a hle, otěhotněla jsem hned na první pokus a dneska jsem 16+2 :)
Takže se není čeho bát :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
19.4.17 12:08

@sonik8721 tak to gratuluji :potlesk:, tak uvidíme snad to půjde za čas tak snadno jako tobě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1729
19.4.17 12:58

@Nudlaben Určitě půjde :) pokud budeš jinak v pořádku, tak štítná žláza není problém a to mám k tomu ještě DM II.typu na dietě naštěstí :) a děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
19.4.17 13:27

@sonik8721 tak ti přeji hodně zdravička a taky té malé fazolce, ať je těhotenství bez problémů a porod je rychlý. Já už mám doma 2,5 letého chlapečka tak jsme chtěli pořídit sourozence :lol:. Děkuji za podporu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1729
19.4.17 14:07

@Nudlaben jeee tak ten bude mít radost :)
Přeji at se zadari co nejdříve :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
19.4.17 16:31

Jsem po karcinomu ŠŽ, otěhotněla jsem cca za půl roku po vysazení antikoncepce. Beru Letrox 150 6× týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
19.4.17 16:31

Jinak teď v těhotenství chodím na odběry každý měsíc.. takže tě určitě budou více kontrolovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
20.4.17 08:38

@Sofi87 tak to gratuluji :potlesk: ať je to vše v těhotentví bez problémů :-) a fazolka se má k světu. Děkuji za odpověď tak i nám se snad povede :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama