Strava na křehké kosti

andrisek12
17.6.15 17:35

strava na křehké kosti

Ahojte, včera jsem byla u lékaře, a ten mě podle nějakého testu řekl, že mám velmi křehké kosti, a že si mám zlepšit stravu nějakýma polotučnýma mléčnýma výrobkama. Chtěla bych o radu, jaké si mám koupit, i značku, a třeba i nějaký recept se kterým bych si mohla udělat dobrou sváču. děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8777
17.6.15 18:13

Mleko je v tomto pripade kontraproduktivni. Telo zeny byva prevapnene, ale vapnik spatne vstrebava, zvlast z mlecnych vyrobku. Konzumuj orechy a olejnata semena v kombinaci s horcikem, ten je ke vstrebavani vapniku podstatny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8697
17.6.15 18:17
@Svandu píše:
Mleko je v tomto pripade kontraproduktivni. Telo zeny byva prevapnene, ale vapnik spatne vstrebava, zvlast z mlecnych vyrobku. Konzumuj orechy a olejnata semena v kombinaci s horcikem, ten je ke vstrebavani vapniku podstatny.

Přesně tak :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
17.6.15 18:29

Na internetu takových receptů, tipů je… ;) a dobré by bylo i koupit si vitamíny, v lékarně určitě dobře poradí.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5923
17.6.15 18:37

Zrovna včera jsem studovala semínka chia a myslím, že by byly vhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1659
17.6.15 18:59

Myslím, že je dobrý i mák. Mléčným výrobkům se radši vyhni, zkus radši jiné zdroje vápníku, mléko dospělý člověk velmi těžko tráví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8777
17.6.15 19:00

Ano, chia seminka, ale i obycejny mak. Pokud mozno ale bez cukru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 19:48

Ač se to nezdá, hodně vápníku obsahuje mák. Je v něm několikanásobně větší množství než v mléce… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
17.6.15 21:15

@andrisek12

tvaroh, mák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andrisek12
17.6.15 21:43

Tak jo, děkuji, právě mě nějaký ten poradce říkal že mléčné výrobky, ale dám na radu vám. O chia semínkách už jsem slyšela, akorát se obávám, že u nás je neseženu, kde je kupujete vy?

• Nahlásit
  • Citovat
3504
17.6.15 21:46

@Svandu Od doktorů si pamatuju, že hořčík se má konzumovat v jiný čas, než vápník. Oba minerály se společně nikdy nevstřebají, vždy se z toho jídla v tu dobu vstřebá buď jeden, nebo druhý.
A připadá mi divné, že by bylo ženské tělo převápněné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8777
18.6.15 08:33

@belladonna zeny obecne konzumuji vice mlecnych vyrobku nez muzi, vapniku pak maji nadbyrek, ale presto maji mnohem vyssi riziko osteoporozy a podobnych problemu, na zaklade biochemickych vysetreni se zjistilo, ze telo zeny je „pravapnikovane“, pricemz zasadni problem je v nerovnovaze s horcikem, ktereho je ve strave nedostatek. Pasterizace mleka zasadnim zpusobem zhorsuje vyuzitelnost vapniku. Proto je dobre hledet jine zdroje bohate na vapnik jako listova zelenina, olejnata semena, lusteniny apod. Krom toho musi dobre fungovat zaludecni enzymy a soucinnost vitaminu ADK. Mlecne vyrobky nejsou spatne, pokud s nimi konkretni typ cloveka nema problem (a vetsina lidi ma, byt si neuvedomuje, ze kvuli mleku), ale pokud mozno mely by se idealne konzumovat jen v zakysanych formach. S tim horcikem se omlouvam, nema se konzumovat soucasne, ale musi se doplnovat, aby vyvazoval negativni vlivy nevstrebaneho vapniku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama