Reklama

Studie IVF - podstoupil ji tu někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Levana33
Kecalka 498 příspěvků 30.08.18 12:36
studie IVF

Ahoj, chystam se na studii ivf v centru Fertimed OL, Chci se zeptat podstoupil nekdo studii IVF (kdekoli) a vyslo?

Přečtěte si článek: Umělé oplodnění: Úspěšnost a statistiky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bobby
Extra třída :D 14022 příspěvků 30.08.18 13:07

Ja podstupovala loni..vyslo to,ale nedopadlo,ale nebyla to chyba studie..jen teda co byly holky ve fertimedu na stejne studii jako my jinde,tak nebyly moc spokojene…

Levana33
Kecalka 498 příspěvků 30.08.18 13:10

@Bobby na ten fertimed je docela dost soatnych recenzi, muzu vedet co kontretne si stezovaly?

jessi11
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 06.09.18 18:17

Ahoj Levana33 chtěla bych se zeptat zda už máš informace ohledně studie v tomto centru?chystáme se taky do tohoto centra,tak bych byla ráda za každou informaci :)

Levana33
Kecalka 498 příspěvků 06.09.18 18:20

@jessi11 vysetreni mam za sebou, ted uz cekam na genetiku pritele (az 8 zydnu) a pak uz to pojede, vice nevim :) budu to probirat jeste

jessi11
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 06.09.18 18:28

Levana33 děkuji za rychlou odpověď my jsme objednaní na 12.9 tak jsem z toho trochu nervozní,protože nevím co mě čeká a abych pravdu řekla tak ani všechny podmínky ale genetiku a nějaké vyšetření už máme.Spíš mě trochu zarazilo že na ně je hodně špatných hodnocení ale za zkoušku to stojí :dance:

Levana33
Kecalka 498 příspěvků 06.09.18 18:47

Hrozne spatnych:( byla jsem dale varovana, ze si vemou za studii prachy a oni to osuli, ze vam udelaji jen cast a zbytek si zaplatite…plus delaji transfer nebezpecnym zpusobem, tj. Jen na luzku bez utz, to jsem videla i na vlastni oci, kdyz jsem byla na hysteroskopii, kdyby se mi z cube ozvali drive, tak jdu tam :(

jessi11
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 06.09.18 18:56

Levana33 a na vstupním pohovoru vám řekli jak to chodí?já si myslím že ošulit by to nemělo jít,protože pokud to nebude vyhovovat tak oni můžou ukončit studii a už bude jen na tobě zda to dokončíš nebo ne.Teda aspoň jsem to tak četla v minulé studii.No teď su na to ještě víc zvědavá :zed:

Levana33
Kecalka 498 příspěvků 06.09.18 21:43

@jessi11 poptam se na vice. Mozna budu mit stesti :) dam pak tady vedet, jak jsem dopadla :)) kdyz tak se tu pak taky ohlas ;) zustan na prijmu ;)

jessi11
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 07.09.18 07:19

Levana33 Jasný budem si navzájem držet pastičky:-) toho 12 su objednana k panu docentovi ale dočetla jsem se že pokud je to přes studii tak se zavádí sonem tak se necháme překvapit;-)

Levana33
Kecalka 498 příspěvků 07.09.18 08:54

@jessi11 budem :palec: ja jsem na to myslela, ze studie bude mit nejake podminky, tak to je paradicka :potlesk: :srdce:

Todinka
Povídálka 31 příspěvků 07.09.18 11:32
Spontáně vs. IVF?

Ahojky holky, po dlouhem obdobi snazeni se o miminko a po podareni nastal spatny konec a jsem uplne vyrizena. Aby toho nebylo malo, zjistili mi genetickou vadu (primo ve me), ze mam 20% riziko, ze dalsi moje miminka by byly postizene. Pani doktorka mi rekla 2 varianty. Prvni, ze se budeme snazit spontane dal, ale je tam riziko 20%, ze pujdu na ukonceni tehotenstvi z duvodu postizeni plodu znova (jde o vady neslucitelne se zivotem). Druha varianta je IVF, kdy mimo delohu v embriu vcas zachyti vrozenou genetickou vadu a nezanasely by mi ho do delohy. Prosim, jaky na to mate nazor a kterou variantu byste zvolily? Je pravda, ze sestrenka mela prvni plod neuspesny ze stejneho duvodu jako ja a podruhe se zadarilo. Na druhou stranku nechci tento vyvolany porod s ukoncenim zazit znova :(. A IVF se bojim…respektive jsem takovyten slaboch na bolest a nevim, jestli je to tak strasny, nebo v pohode… A byl nekdo tady na IVF z duvodu predstihu zjisteni rizika vrozene vady plodu? Dekuji moc.

elena.78
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.09.18 10:20

@Todinka Pokud bych měla 20 % pravděpodobnost VVV, šla bych do IVF. Neumím si představit, že bych podstupovala přirozené oplodnění s tím, že bych měla takto vysoké riziko možného přerušení. Pokud jsi mladá a máš dost vajíček, nemusíš podstupovat klasické IVF- tedy že bys do sebe musela lifrovat hormony. Můžou Ti udělat punkci vajíčka v klasickém cyklu, které oplodní a pošlou na genetiku. Poté co by vyloučili gen. vady, transferovali by Ti embryo zpět do dělohy. To vyšetření ale trvá pár tydnů, myslím, že se transferuje až za dva měsíce- ale tím si nejsem jistá. Určitě si na netu nastuduj vše možné k IVF a jeho modifikacím, ať si v případě jeho podstoupení zvolíš pro sebe co nejšetrnější postup. CARy jsou firmy, které pomáhají k těhotenství, ale také chtějí vydělat. Někteří mudři Tě mohou vmanipulovat do oplodnění metodou, která je pro Tebe zbytečná, ale pro CAR finančně výnosná. Najdi si tady diskuse k IVF a CARům, holky Ti v nich zodpoví dotazy. Držím pěsti, ať se brzo zadaří a vše dobře dopadne :kytka:

Já IVF podstoupila, díky tomu teď vedle mě v postýlce spinká pětiměsíční raubíř :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 12:01
@Todinka píše:
Ahojky holky, po dlouhem obdobi snazeni se o miminko a po podareni nastal spatny konec a jsem uplne vyrizena. Aby toho nebylo malo, zjistili mi genetickou vadu (primo ve me), ze mam 20% riziko, ze dalsi moje miminka by byly postizene. Pani doktorka mi rekla 2 varianty. Prvni, ze se budeme snazit spontane dal, ale je tam riziko 20%, ze pujdu na ukonceni tehotenstvi z duvodu postizeni plodu znova (jde o vady neslucitelne se zivotem). Druha varianta je IVF, kdy mimo delohu v embriu vcas zachyti vrozenou genetickou vadu a nezanasely by mi ho do delohy. Prosim, jaky na to mate nazor a kterou variantu byste zvolily? Je pravda, ze sestrenka mela prvni plod neuspesny ze stejneho duvodu jako ja a podruhe se zadarilo. Na druhou stranku nechci tento vyvolany porod s ukoncenim zazit znova :(. A IVF se bojim…respektive jsem takovyten slaboch na bolest a nevim, jestli je to tak strasny, nebo v pohode… A byl nekdo tady na IVF z duvodu predstihu zjisteni rizika vrozene vady plodu? Dekuji moc.

Podstoupila jsem přerušení těhotenství kvuli vvv a uz to nechci nikdy zazit…jedinou variantou pro me bude ivf s vysetrenim pgs/pgd..do 20% rizika bych nesla…

Terez123x
Nováček 2 příspěvky 09.09.18 08:50

Ahoj holky.. :) mam dotaz.. jsem 10 den po IVF a uz 3 dny krvavim..mam uz ztratit nadeji ? Bricho me boli jinak nez pri menstruaci

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama