Stydět se za práci?

Anonymní
14.10.19 12:47

Stydět se za práci?

Ahoj holky,
je podle Vás ostuda pracovat třeba někde v KFC, Mekáči, dělat uklízečku, prodavačku, dělnici ve výrobě… Tedy všechno jsou to profese, které nezapadají do kolonky „úspěšná kariéra“. Nikdo si tyto profese s úspěchem nespojuje, právě naopak, tito lidé jsou označování jako neúspěšní, nevzdělaní a podobně.
Přiznám se, jsem jednou z nich. A opravdu to bolí když o Vás druzí takhle smýšlí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13479
14.10.19 12:49

Proc by to.mela byt ostuda? Ostuda je nepracovat (pokud to neni ze zdravotnich duvodu). Pokud se ti nekdo posklebuje, je to hlupak a jednoho dne narazi :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1293
14.10.19 12:52

Přesně tak, ne každý má ambice budovat světovou kariéru. Hlavní je pracovat, a jestli uklízíš nebo snažíš někde hranolky je úplně fuk. Vyprdni se na ně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1887

Taky to nepovažuji za ostudu. Naopak si říkám, že taková profese je dost mizerně placená na to, jakou práci dotyčný zaměstnanec musí odvádět, a mám k nim obdiv. A upřímně - bez zaměstnanců McDonalda apod. by se půlka našeho města nenajedla ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518

Není! Jsem dá se říci také jednou z nich. Nikdy jsem neměla potřebu honit kariéru. Můj sen byl mít manžela a rodinu a to mám. Pro mě je víc zahanbující, když je někde na úřadu práce, protože nebude dělat jen tak něco. Jediné, co mě mrzí je, že jsou tyhle práce málo placené… Ale hanba to není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
14.10.19 12:53

Kdyz se za praci stydis, proc s tim neco nedelas? Nemas moznost si treba udelat nejaky rekvalifikacni kurz nebo neco?
Za me na takovych profesich neni nic, za co by se clovek mel stydet, lepsi nez sedet doma na davkach a nekdo to delat musi. Nemuzeme byt vsichni inzenyri. Ale pokud by ses osobne v takove situaci necitila prijemne, tak s tim neco delej, moznosti urcite mas. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19671

Též jsem jedna z nich, a opravdu všichni nemůžou být právníci a lékaři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3281

Žádná práce nesmrdí, nemáš důvod se stydět. Stydět by se měl ten, kdo nepracuje, parazituje, fláká se… živíš se poctivě a co na tom, že to není „kariéra“ Buď úplně v klidu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12823

Mě to jako ostuda nepřijde. Někdo musí dělat i tyhle profese. Jen jsou teda hůře placené to je pravda, ale já mám třeba Bc. Zdravotnické vzdělávání a beru méně než ta prodavačka v Lidlu :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4177

Myslím si že se to dneska už celkem obrací. U nás ve firmě bylo víc manageru než normálních pracovníků. Je to docela už trapné. I doktorka mi říkala hurá že nejsem zase nějaký manager. S kamarádkou jsme se bavili že je jedno co budeme dělat, klidně prodávat párky na stánku, že jde o ty peníze. Jsou profese které prostě jsou třeba fyzicky náročné, jako třeba ten operátor ve výrobě nebo prodavačka v Albertu, nemohla bych to dělat protože bych nevydržela celý den stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.10.19 12:57

Já jsem byla v pohodě až do doby kdy k nám do práce nepřišla bývalá spolužačka a začala trousit poznámky jako třeba, že jsem to nikam nedotáhla a podobně. Taky sestřenice studovala medicínu, druhá studuje něco humanitního, nevím co přesně… všichni studují, jen já ne. Celkově i když třeba čtu některé komentáře, třeba na fb, tak lidé se takovým jako jsem já smějí. Prý jsme se měli líp učit. Myslím, že to asi nikomu není příjemné.

• Citovat
  • Nahlásit
6279
14.10.19 12:58

Nestydím se za to. Pravda, není to prestižní pozice (sklad), ještě k tomu, když to mám brigádně, ale pracovat se musí. Styděla bych se, kdybych práci neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30438
14.10.19 12:59
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
je podle Vás ostuda pracovat třeba někde v KFC, Mekáči, dělat uklízečku, prodavačku, dělnici ve výrobě… Tedy všechno jsou to profese, které nezapadají do kolonky „úspěšná kariéra“. Nikdo si tyto profese s úspěchem nespojuje, právě naopak, tito lidé jsou označování jako neúspěšní, nevzdělaní a podobně.
Přiznám se, jsem jednou z nich. A opravdu to bolí když o Vás druzí takhle smýšlí.

Tak žádná „kariéra“ to není, ale že by se za tu práci někdo styděl? :think:
Pro spoustu lidí není důležitá „kariéra“ nebo to, aby je práce nějak naplňovala, ale to, aby měli dost času na rodinu, abych chodili domů s čistou hlavou atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580

Někdo to dělat musí no, kdyby byl každej nějakej ředitel, právník, doktor atd, tak asi všichni umřeme hlady a ve špíně :lol: žádná práce není ostuda, ostuda je to, co za tu práci pak dostaneš 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24943

Chápu te. Já jsem před poslední RD pracovala v prádelně. No to taky není žádná hitparáda, vzhledem k VŠ vzdělání to žádná kariéra fakt nebyla ( i když mohla být, ale neměla jsem k tomu chuť, nervy ani čas, byla jsem ráda, že dělám od do, zavřu skříňku a nemyslím vůbec na práci). Sice jsem nebyla v provozu, hlavní pracovní prostředky byl pc, čtečka a tiskárna :D ale i tak jsem pracovní post na odiv nedávala. Ale hodně mě to naučilo, absolutně obdivuju holky co byly v provozu a rozhodně jsem daleka soudit co kdo dělá za práci. Každá je potřeba, a snad nejvíc právě ta těžká a málo placená :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat