Jak moc rovnáte prádlo do sušičky? Nebo to čtačí jen tak naházet?

Anonymni
6.10.09 12:43

sušička :-)

Ahoj, chtěla bych se zeptat na jednu věc, jak moc prádlo do sušičky rovnáte? Dnes mi dovezou sůšu od AEG 59840, manžel chtěl siemensku, tak abych se hned po ukázkovém sušení neztrapnila :twisted: Jde mi o to, zda se tam musí nějak extrémně skládat na sebe, když se buben stejně točí, nebo zda stačí naházet tak, jak vyndám z pračky :lol: Moc děkuji za zkušenosti :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

781
6.10.09 12:49

Házím ho tam, jak to vysypu z pračky. A pak skoro nic nežehlím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
6.10.09 12:51

Nahážu a hned po vyndání skládám, žehlím minimum věcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
6.10.09 13:15

Házím rovnou z pračky. Doporučuju spíš menší dávku, tj. ne pračku našťouchlou až po okraj a nebát se a dát tam sušení do sucha, program na žehlení je poměrně vlhké. Když ještě dostatečně v pračce odstředíš, tak budeš mít suchoučké nadýchané prádlo. A nenechávat po sušení v sušičce, když tam zůstane, tak se zmuchlá. Nežehlím, není třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4222
6.10.09 13:19

To zní lákavě :P :lol:

Zrovan včera byly na ČT v testu sušičky a paní mě zklamala,když řekla,že se musí žehlit,pač mám na sušičku zálusk,hlavně kvůli odpadnutému žehlení :twisted: :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14083
6.10.09 13:24

nežehlím, jen skládám teplé prádlo. Trochu vyhladím. Orpavdu se mi osvědčilo vyndavat prádlo teplé. My už máme sušičku dlouho, nedávno se rozbila a dneska přivezli novou. HURˇA. Žehlila jsem půl roku a mám toho plný zuby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14083
6.10.09 13:26
kačenka1 píše:
To zní lákavě :P :lol:Zrovan včera byly na ČT v testu sušičky a paní mě zklamala,když řekla,že se musí žehlit,pač mám na sušičku zálusk,hlavně kvůli odpadnutému žehlení :twisted: :oops: :lol:

kačenko - nevíš, kde by se dal ten test na netu najít? mně by zajímalo, co jsme si koupili :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11724
6.10.09 13:26

Ahoj,
také házím prádlo rovnou z pračky a pak hned hezky poskládám. Prádlo je pěkně nadýchané. Žehlím min. věcí. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2825
6.10.09 13:28

Ahoj, ja teda pradlo do susicky skladam, jenom trochu, prehnu napul, ale davam to tam poskladany. Delam to proto, abych to potom nemusela zehlit. Nekdy se ty pomackany mokry casti na vecech tak ususi az uplne do sucha a zustanou tam ryhy…ale asi zalezi na druhu susicky kdyz s tim holky tady nemaji problem.
Ja bych se pripojila s jinym dotazkem ohledne susicky: jak s vecmi pro male miminko? Kdyz se malym mimcum musi veci zehlit, aby se neosypaly a tak, jak jste to delaly? Ja si rikam, ze do puli roku bych vsechno pradlo pro nejmensi prezehlila az to bude vysuseny, ale neni to zbytecny? Nerada bych travila jakykoliv cas zbytecne nad zehlenim :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
6.10.09 13:36

Já teda nežehlila ani věci pro malého. Před porodem jsem si všechno přežehlila a počítala jsem s tím, že to tak budu dělat ještě aspoň půl roku. Doktorka mi ale řekla, ať to nežehlím, jestli mě to vyloženě nebaví, že stejně skoro nic nemůžu žehlit na tu nejvyšší teplotu, a jinak žehlení žádný dezinfekční účinek nemá. Asi bych žehlila pleny, kdybych dávala látkové, ale nevím… Možná je to blbost, ale já rozhodně nežehlila nic (ať už ze sušičky nebo ze šňůry na balkóně) a Ondra je poměrně spokojené miminko. Jeho nespavost nevyžehlenému oblečení skutečně nepřikládám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14083
6.10.09 13:56

já jsem žehlila jen v průběhu šestinedělí, pak už ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
6.10.09 14:15

Já mám sušičku jen krátce, na Matýska jsem žehlila jen nové věci, pak už ne. A pleny jsem ty co jdou prohnala na vyvářku a vyžehlila, ale to hlavně proto, že jsou stejně staré jako já, tak aby v nich něco nesídlilo.

Jinak vše peru na 60, co nepřežije 60, tak holt mám smůlu, i kupuju jen oblečení, co jde prát na 60 a víc. Mám pár věcí na 40, peru na 60 (samozřejmě vlnu peru na 30). Tahle teplota by měla stačit k vyhubení jakýchkoli bakterií. Do máchání dávám ocet, má dezinfekční účinky a měl by vyplavoavt zbytky prášku (o kterém si mimochodem myslím, že je mnohem častěji příčinou různých vyrážek, než to, že prádlo není žehlené…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
6.10.09 14:20

Házím rovnou z pračky do sušičky a používám jednu tečku půlslunko - Také AEG 59840 :) Prádlo je jako když ho sezbíráš v letním podvečeru ze šňůry - takové lehounce zavlhlé, ale poskládané během chvíle vyvětrá.

Nesuším plátěné věci a košile - ale manžel nosí rád sportovní kostkaté, ne oblekovky.

První tři čtyři sušení suška nevoní, prvních pět šest budeš zklamaná - pak ji začneš bezmezně milovat :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11724
6.10.09 14:51

K žehlení pro miminka, v sušce to projde horkým vzduchem, který je srovnatelný s žehlením, tak není potřeba žehlit. Aspoň tak jsem to někde vyčetla.
Jinak mě teda prádlo vonělo i po prvním sušení, právě, že jsme byli s manžou nadšení jak to voní mnohem víc aviváží než když to uschne na sluníčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
6.10.09 15:00

ja mam whirpool…zatim kratce ale jsem nadsena…pradlo krasne voni a rozhodne neni potreba zehlit…a to tam nacpu tak jak vydelam z pracky…
pro mimco mi bylo receno vyzkouset nezehlit pokud nebude problem tak nezehlit dal..tak uvidime :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama