Reklama

Svatební koláčky, peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 18:41
svatební koláčky, peníze

Ahoj :) kamarád nám zítra má dovézt koláčky a pozvánku na svatbu. Půjdeme jen na obřad, na oslavu zvaní nejsme. Dávají se nějaké peníze za ty koláčky?
Díky za odpovědi, jdeme na svatbu poprvé

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 29.07.18 18:43

Za koláčky ne, ale novomanželům do společného života ano. Dáváme většinou 3000 pokud to není rodina. Pak více a věcný dar

vokishka
Extra třída :D 12328 příspěvků 29.07.18 18:44
@Tichošlápek píše:
Za koláčky ne, ale novomanželům do společného života ano. Dáváme většinou 3000 pokud to není rodina. Pak více a věcný dar

3000 za to, že se půjdou podívat na obřad? Trochu přehnané, ne.

lucynka25
Kelišová 7119 příspěvků 2 inzeráty 29.07.18 18:46
@vokishka píše:
3000 za to, že se půjdou podívat na obřad? Trochu přehnané, ne.

Taky se mi zda 8o

Jinak za kolacky se nic nedava,to je vysluzka ;)

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 29.07.18 18:46

@vokishka proč? Jak píši to přece není platba za koláčky nebo obřad. Je to dar ke svatbě. Ale jejich věc. Jen se ptala na názory

vokishka
Extra třída :D 12328 příspěvků 29.07.18 18:46
@lucynka25 píše:
Taky se mi zda 8oJinak za kolacky se nic nedava,to je vysluzka ;)

když se dávají předem, tak se právě někdy dává.

lucynka25
Kelišová 7119 příspěvků 2 inzeráty 29.07.18 18:48

@vokishka tak to netusim.Ja dostala vzdycky pri odchodu ze svatby a predem mi prisla akorat pozvanka..podle me se nedava nic :nevim:

Lendeš
Kelišová 5154 příspěvků 29.07.18 18:49

Při předávání koláčků bych peníze nedávala, když jdete na obřad. Dala bych nějakou symbolickou částku až pak při gratulacích po obřadu. Za koláčky někdo dává, když nejde vůbec na obřad ani hostinu.

vokishka
Extra třída :D 12328 příspěvků 29.07.18 18:50
@lucynka25 píše:
@vokishka tak to netusim.Ja dostala vzdycky pri odchodu ze svatby a predem mi prisla akorat pozvanka..podle me se nedava nic :nevim:

No prostě se to tak dělá, třeba dvě stovky. Dcera to teď trochu zkoumala a na více diskuzích četla, že se to prostě dává. Naši myslím taky dávali, i když nevím kolik.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 18:50
@Anonymní píše:
Ahoj :) kamarád nám zítra má dovézt koláčky a pozvánku na svatbu. Půjdeme jen na obřad, na oslavu zvaní nejsme. Dávají se nějaké peníze za ty koláčky?
Díky za odpovědi, jdeme na svatbu poprvé

Dostávali jsme pětikilo

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 18:54

no plánovali jsme dát jen kytku na obřadu, to se ode mě čekají opravdu takové částky? neřeknu, kdyby nás pozvali na oslavu, ale takhle?
a když jim dám do obálky peníze, to se dívají hned kolik tam mají nebo mám obálku podepsat? já se bojím že mě pak pomluví když v obálce od nás bude třeba tisícovka jen

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 29.07.18 18:55
@Anonymní píše:
no plánovali jsme dát jen kytku na obřadu, to se ode mě čekají opravdu takové částky? neřeknu, kdyby nás pozvali na oslavu, ale takhle?
a když jim dám do obálky peníze, to se dívají hned kolik tam mají nebo mám obálku podepsat? já se bojím že mě pak pomluví když v obálce od nás bude třeba tisícovka jen

Dáváme obálku s přáním a do nej vložené peníze. Obalky se neoteviraji hned ;) pomluvy neřeš. Dej kolik vám pripada akorát

Pandulka
Kecalka 394 příspěvků 29.07.18 19:04

Za koláčky nevím, že by se dávalo. Na obřad bych dala obálku s přáním ve kterém by byl vložený peníz. Většinou pro tyhle účely skládám origami srdce z bankovky, ať to aspoň nějak vypadá.
Pokud bych šla pouze na obřad, tak bych dala 500-1000 Kč dle toho, jak moc dobří kamarádi to jsou. Dávat kytku při gratulaci na svatbě jsem nikdy v životě neviděla..Přijde mi to nepraktické a zvláštní..

Bella13
Kecalka 218 příspěvků 29.07.18 19:29

Ahoj, tak já tě zase uklidním, asi záleží z jakého jsi kraje, protože výše uvedené dávání financí se u nás vůbec nepraktikuje. Koláče se nosí předem v podstatě celé vesnici (nic se za ně nedostává), na obřad (mimo pozvaných na celou svatbu) jdou na „čumendu“ (míněno v dobrém slova smyslu) kamarádi, kolegové, sousedi apod. a zase dostanou na místě občerstvení v podobě panáka a koláčků, ale dary nedávají. A když je někdo pozván na svatbu, tak se finančí dary pohybují kolem 500,– / osoba, blízcí příbuzní dávají více.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 29.07.18 19:32

Kytku na svatbu určitě nenoste, nebude kam dát. Místo kytky dejte něco málo do obálky s přáním a tu předejte při gratulaci po obřadu

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama