Svrab - co a jak?

Anonymní
10.12.12 18:11

Svrab-co a jak ?

Je tu prosím někdo, kdo to měl? Syn to chytil od kamaráda, když u něj trávil víkend. Teď je přeléčen mastí InfekctoScab a na kožním nám řekli 3 dny denně měnit ložní prádlo, osobní prádlo, ručníky, jenže všude čtu, že se to má 14 dní… Jsem z toho na mrtvici, náš kožní má zavřeno pro nemoc a já potřebuji informace. Taky jsme nebyli přeléčeni všichni z rodiny, což vzhledem k tomu, že mám dvouletou dceru je pro mě děsivé. Ta představa, že by to dostala a my dospělí taky, no hrůza. Může mi prosím někdo poskytnout informace???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8071
10.12.12 18:18

Stalo se nám, že doktorka měla podezření, ale nakonec se ukázalo, že to byla naštěstí jen alergie na parazity blbečka křečka. Takže bacha na křečky, můžou mít parazity, kteří přejdou na člověka, ale naštěstí se v jeho kůži nemůžou množit, svědění ale způsobují velmi nepříjemné. Pokud jde o léčbu, co si pamatuju, tak ty tři dny by měly stačit. Tři dny se budete mazat, ale myslím, že celá rodina. A všecko oblečení a prádlo pořád měnit a vyvařovat, nebo aspoň žehlit. A boty, bundy a tak nejlíp prý nechat vymrznout, je dobré, že zrovna mrzne. Držím palce. Ta potvora prý víc než pár dní mimo lidské tělo nepřežije, ale všecko, s čím byl nemocný v kontaktu, se musí vyvařit, vyžehlit, vymrznout, nebo aspoň několik dní nepoužívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19465
10.12.12 18:26

To oblečení se prý má dát do pytlů a nechat v nich zavřené nějaký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lolalu
10.12.12 18:48

Osobni zkušenost nemám, ale našla jsem toto, kde pisou, ze 3 dny stačí…
:arrow:

Léčba svrabu
Léčba svrabu zahrnuje likvidaci parazitů, zhojení kožních lézí a dále zavedení hygienických opatření, která mají za úkol zamezit dalšímu šíření parazita. U nás se používá terapie sírou a lindanem.

Síra se používá v masťovém základu: u dospělého pacienta používáme 10–20% sirnou vazelínu, zatímco u dětí se používá 2,5% mast. Tato mast se aplikuje 1× za 24 hodin 3 po sobě následující dny. Lindan se používá podle pokynů výrobce. V USA se používá Permethrin, který je obsažen v některých chryzantémách, a v současnosti přichází na náš trh.

Proto, aby léčba byla úspěšná, je nutno dodržovat zásady zevní léčby. Preparát se má stejnoměrně vtírat do kůže po koupeli na celé tělo, po koupeli však důkladně tělo osušit.

Každý den je nutné měnit spodní a ložní prádlo, to vyprat při teplotě minimálně 60° C, žehlit a 3 dny nepoužívat. Ostatní prádlo či obuv nepoužívat alespoň 5 dní.

V některých zemích se používá celková léčba svrabu, zejména použitím ivermektinu.

Jak si mohu pomoci sám
Udržovat vysoký hygienický standart nejen u sebe, ale u celé rodiny, neboť při onemocnění jednoho člena rodiny často dochází k nakažení ostatních.

• Nahlásit
  • Citovat
10.12.12 19:17

Když jsem byla malá můj bratr se svrabem nakazil v nemocnici, na pokoji s ním byl malý cikánek a ten se pořád škrábal. Protože jsme neměli vůbec tušení oč jde a dlouho mu nebyla stanovena diagnoza (jen podezření na vyrážku), tak měla ta potvůrka dost času se u nás zabydlet. Chytli jsme to všichni. Ložní prádlo, vana byly tím optimálním prostředím pro šíření nákazy.
Konečně na kožním v nemocnici rozpoznali,,svrab" a všichni jsme se mazali nějakou mastí obsahující síru. Je to už hodně dávno a vím, že máma musela vynaložit hodně sil, neustálé praní a vyváření prádla a pak byl klid. Nepamatuji se ale, jak dlouho tato očista trvala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
10.12.12 19:38

Infektoscab- skvělá věc. Prádlo asi stačí měnit jen 3 dny, protože infektoscab účinkuje rychleji, než dřív užívaná sírová mast, ale pro klid duše můžeš třeba 5 dní. Ještě bych dala matraci na mráz třeba na 3 hodiny.
Prádlo můžeš dát do pytlů a postříkat nějakým biolitem na lezoucí hmyz, potom vyprat na vyšší teplotu a vyžehlit :palec:
Svrab jsem měla a ten infektoscab fakt dobře zabral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10378
10.12.12 20:03

Svrab jsme chytla na střední na prazi v drůbežárně.
Je to dávno, takže si to přesně nepamatuju, ale vím, že jsem se nesměla koupat a mazat se sirnou mastí. Ale že by mi mamina tenkrát měnila ložní prádlo a ručníky, to si fakt nepamatuju :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4751
10.12.12 20:58

My to měli s manželem oba, mazali jsme se něčím, už si nepamatuju název, týden jsem vyvářela všechno prádlo, všechno jsem dezinfikovala, luxovala, a stejně se nám to ještě vrátilo. tak bacha na to, stačí nějaké zapomenuté nevyprané oblečení ve skříni a je to zpět :cert:. a přímo mudra se mě ptala, jestli jsem nebyla někde v krámě si zkoušet něco na sebe, od té doby když si jdu něco koupit, mám bobky, kdo to měl přede mnou na sobě. ale my to měli z nemocnice, byla tam epidemie, tak jsme si to přitáhli domů :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
10.12.12 21:53

Proč hruza? Uase tak hrozné to není ;).svědí to jak prase, ale není to nijak nebezpečné.
Já to chytla cca v 18ti od potkana co mi někdo daroval na baru :mrgreen:.bydlelo nás v jednom bytě 6 a měla sem to jen já a muj partner(už bejvalej:-D)
Vyléčilo se to vcelku rychle. Museli jsme mazat a hlavně v noci to bylo svědící peklo.Na chvilku pomohla uplně vařící voda, ale musí bejt uplně vařící že se to sotva dá vydržet, to zákožku na chvilku znehybní že nesvědí(pouze v teplé je to pak 1000× horší).
Takže jsem peřiny prala každej den, každej den vytírat savem, vše mejt, přeléčit zvíře které nás nakazilo, umejvat prostě jako v nemocnici a věci sem vyvářela v hrnci.Nic se nesmí nikde s oblečení válet. Hned vše do plastovejch pytlu, nebo vyvařit. Myslim že za 14 dní to bylo pryč. Mast začne pomáhat brzo ;)
Hlavně dávej bacha na ty postele a to oblečení. To se musí čistit poctivě a ty koberce má evinax pravdu, tam to bude. Já měla všude lino, takže pokud máš koberce pučila bych si pořádnej vysavač karcher na praní kobercu a čistila a čistila. V textilu to žije jako v bavlnce.
Tak držim palce at je to brzo o. k a at se nenakazíte.
Hlavně bacha taky na ručníky! na vanu, sprchu, no prostě ted musíš dávat pozor na vše :lol: Držte se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
10.12.12 21:55

A tu koupel ze síry jsem taky zkoušela, ale smrdí to a dost vysušuje. Dnes už jsou na to lepší masti :palec:
já ted léčila ze svrabu morčata co máme :roll: takže sem taky měla nahnáno kdy mě něco začne svědit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
10.12.12 22:15

Ahoj, my to meli taky. Ta mast zabrala skvele, taky jsem vse prala na vyvarku. A jeste jsem brala gauc a postele zehlickou, ta horka para byla na to super. Jinak to svedeni bylo sileny. Venku na mrazu parada, ale v noci v perine.. :roll: ja mela po nohou strupy jak jsem to ze spani rozdrbala do krve.. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.12 09:28

Děkuji všem za příspěvky, jsem už úplně na nervy.Plno práce před vánoci a teď tahle nadílka ve formě praní a žehlení a praní a žehlení…V noci nespím, protože mám pocit, že po mě něco leze. Balkon mám plný pytlů s věcmi, bylo fajn, že tak mrzlo, tak doufám, že nepřežila žádná potvora. Na matracích mám matracové chrániče, tak snad se do matrací nic nedostalo. Denně vysáváme, vymýváme savem. Fakt je, že ta mast je asi dobrá, likviduje vše do 8 hodin. Docela mě překvapuje, že je to takhle snadno přenosné. Vždy jsem si myslela, že je to záležitost nějakých špín, ale rodina, kde to syn chytil je normální, žádná prasata. Ach jo, problém je, že vše musím sušit doma, v létě by to bylo snažší. Takže ještě jednou díky všem za napsání. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
514
26.1.13 10:08

Ahojky maminky ozivuju diskuzi. Maly chytil od nekud svrab. Mame tu masticku infectoscab a lekarnice mi rekla ze ho mam mazat kazdych 8hodin po koupani ale na masticce je ze jenom jednou namazat cele telo a pak uz ne. Tak se chci zeptat co mam tedy udelat? Dekuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
26.1.13 11:05

@Lily007 ahoj ja ho mela taky. mela jsem se vykoupat namazat a mit to aspon 8 hodin na sobe a pak umejt a vse prevliknout, hlavne postel a rucniky a vse a pak uz nemazat, ani nezbylo. Vymazala jsem celou mast najednou. Drzim palce at se rychle zbavite!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
27.1.13 15:28

Ahojky, tak už máš malého asi namazaného, je to fakt, že mast do 8 hodin zabírá na ty potvůrky. Musíš ho po dobu 14 dnů každý den převlékat a vše vyprat na 60 stupňů. Každý den vyměnit ložní prádlo ( taktéž prát na 60).Vše žehlit a propařovat napařovačkou. Matrace, sedačku( pokud to nejde, přikrýt třeba prostěradlem. Nejlepší desinfekcí je mráz. Takže dej to, co nemůžeš vyprat( matraci, botky…) přes noc vymrazit. Poslouží i mrazák. Zákožka svrabová hyne bez kontaktu s kůží do 72 hodin. Pozor, rádo se to vrací, stačí špatně namazat centimetr kůže a bude to zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama