Reklama

Syn 17 měsíců nechce kousat ani polykat jidlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Attek
Nováček 3 příspěvky 11.02.18 00:10
Syn 17 měsíců nechce kousat ani polykat jidlo

Už jsem zoufalá :( syn mi odmítá jist lžičkou, kousat kousky v jídle a polykat. Nevím, jak ho to naučit :(
Cokoliv dostane do flašky, tak zbasti. Když to samé jídlo dám do misky a chci ho nakrmit, tak začne ohromná scéna. Pusu neotevře a brečí.
Zkoušela jsem ho nechat vyhladovět a potom mu nabídnout jídlo. Neprošlo. Zkoušela jsem také metodu BLW, take bez úspěchu.
Nějaké rady, prosím poraďte. Vždyť nemůže být jen na mixované stravě a ještě pít z flašky :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10881 příspěvků 11.02.18 00:24

A když jíš svoje nemixované, děláš, jak ti to hrozně chutná? Syn jiné zdravotní problémy nemá?

blacklaura
Povídálka 21 příspěvků 11.02.18 00:28

@Attek asi Vas nepotěším, ale mame to podobné v bledě růžové! Je to uz nyni 17 měsíční slečinka, co také odmita kousky. Ale na flasce teda nejsme, z te ma pres den vodu/caj. Jídla ji dávám lžičkou, ale rozhodne ne s kousky, které by se hodily na batole tohoto stari. Je na hodně mělněné strave. Každé jidlo sileny boj, řev… hází rukama. Ale ona ma odpor k jídlu dlouhodobě (je léčena na gastroenterologii pro reflux). U jejího krmení často brečí ona i ja… jsem z toho psychicky vydeptana. Nehlede na to, ze mi nikdo nepomuze ji nakrmit a krmit mimo domov je neco otresneho. Casto je pak radeji hlady. A na cem prezivam a co me drzi nad vodou… ze z toho, vyroste… JEDNOU!

Co poradit? Asi bych zkusila jidlo ne do flasky, ale do kapsicky. Neuvidi lzicku a pritom sat-cucat muze jako flasky. Do kapsicky se daji dat i drobne kousky, co vam proste projde otvorem. Jde o to zkusit jak velke. To dáte, stejně jako všichni.. JE TO JEN OTÁZKOU ČASU! :palec: ;)

Karamillka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 3 inzeráty 11.02.18 00:48

@Attek dala bych mu něco, co bych mu třeba obyčejně nedala. Nevím co třeba ještě nikdy neochutnal a láká ho to u tebe a zároveň něco u čeho je šance, že by mu to mohlo chutnat. Dělala bych s tím trochu drahoty, aby si myslel, že mu to nedáš. Jedla bych to před ním a když by se po tom natáhl, tak bych se trošku odtáhla a jedla dál.

Russet
Extra třída :D 10881 příspěvků 11.02.18 00:56
@Karamillka píše:
@Attek dala bych mu něco, co bych mu třeba obyčejně nedala. Nevím co třeba ještě nikdy neochutnal a láká ho to u tebe a zároveň něco u čeho je šance, že by mu to mohlo chutnat. Dělala bych s tím trochu drahoty, aby si myslel, že mu to nedáš. Jedla bych to před ním a když by se po tom natáhl, tak bych se trošku odtáhla a jedla dál.

Třeba nějaký zdravý párek :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 10881 příspěvků 11.02.18 00:59

Nebo malým vykrajovátkem vykrájenou zeleninu, sýr… Podat to třeba na špejli.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 11.02.18 05:50
@Russet píše:
:lol: :lol:

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 11.02.18 07:10

Ahoj. Ja mam 21 ti mesicni dvojcata a taky mi nechcou tuhou stravu. Naji se lzickou, ale nesmi tam byt moc kousku. Jinak jim to trva silene dlouho nez to spolknou a nebo to vyplivnou. Kvuli nizke porodni vaze jsme byli sledovani detskou psycholozkou. Kdyz jsem ji rekla a tomto problemu poslala nas k logopedovy. Cucela jse na to, ale ona mi rekla, ze je nauci pracovat s pusinkou. Takze 26.2 tam jdeme a jse zvedava na vysledek ????. Jooo a nedelaji to vsichni logopedi. Musi to byt klinicky logoped. A jeste - vsichni s takovyma prtatama nepracuji…

blumen
Hvězda diskuse 41138 příspěvků 11.02.18 07:52

Tys mu davala jidlo od zacatku do flasky? Bud si na to zvyknul (ja teda do flasky jidlo nedala nikdy) anebo ma zdravotni problem, coz je mozne a chce to toho logopeda, ktery tu byl doporucen.

blumen
Hvězda diskuse 41138 příspěvků 11.02.18 07:53

@blacklaura taky zkuste toho klinickeho logopeda

Russet
Extra třída :D 10881 příspěvků 11.02.18 07:59
@blumen píše:
Tys mu davala jidlo od zacatku do flasky? Bud si na to zvyknul (ja teda do flasky jidlo nedala nikdy) anebo ma zdravotni problem, coz je mozne a chce to toho logopeda, ktery tu byl doporucen.

Já ani polohustou kaši, jak mi doporučovaly starší ročníky - pěkně do postele bez vyčištění zubů :zed:

Karamillka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 3 inzeráty 11.02.18 08:03
@Russet píše:

No tak rozhodně jsem neměla na mysli párek :zed:

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 11.02.18 08:12

@Karamillka no tak kdyby mi dítě tímhle způsobem nechtělo jíst, dala bych mu klidně i hranolky s kečupem. Co je na párku v roce a půl tak hroznýho? 8o známý malá jedla do dvou let jen parky s kaši, nic jiného nechtěla. Až pak se sama začala zajímat o jiné jídlo.

Russet
Extra třída :D 10881 příspěvků 11.02.18 08:42
@Karamillka píše:
No tak rozhodně jsem neměla na mysli párek :zed:

Existuje i uzenina domácí, kam se různé rychlosoli a další sajrajt nedává. Pokud je to z masa, není to zdravotně závadné. Ale nechat dítě hladovět nebo mu vše mixovat do doby, než půjde do školky, je lepší, no… :mavam:

Kikin16
Kecalka 224 příspěvků 11.02.18 08:50

Podle me jsi udelala zasadnj chybu v tom, ze jsi mu dala jidlo do flasky. Je to pro nej samozrejme pohodlnejsi. Toto je opravdu potreba odbourat, do flasky patri pouze mleko!

Jak pisi holky, objednat ke klinickemu logopedovi, ktery se zabyva poruchami polykani, opravdu to nedela kazdy.

Doma bych trenovala na svacinkach, tzn. dat rohlik do ruky, at si zkousi zuzlat, u nas dost fungovalo jablko. Klidne i ten parek bych dala, daji se koupit specialne pro deti, obsahuji maso a mene soli a dochucovadel. Je potreba, aby trenoval zvykani. Utahla bych ho na necem, co ma rad.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >