Těhotenska cukrovka ve 3 trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lidušk
Stálice 66 příspěvků 09.05.18 15:17
Těhotenska cukrovka 3 trimestr

Ahoj holky,

Mam prosbu minulý pátek jsem byla na odběru těhotenske cukrovky, prvni odběr v pořádku, po té druhé hodině mám zvysenou jednotku 9,5 a má být 8,5. Mám strach je to naše první mimi po 12 letech, je mi 38, od začátku jsme si prošli snad vším tím nejhorším. Prosím co budou se mnou dělat, a zda je to špatne v pondělí m jít na diabetologii mám jít

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61411 příspěvků 3 inzeráty 09.05.18 15:20

@Lidušk Coby, budeš držet dietu, měřit se glukometrem - to u většiny těhotných stačí. Pokud by to neklesalo, tak můžeš dostat inzulín.

M197
Povídálka 43 příspěvků 09.05.18 15:29

Hlavně se z toho nepoprdět ;) Taktéž jsem měla zvýšenou tu druhou hodnotu (9,8), první a poslední v naprostém pořádku. Nejdřív jsem to obrečela a byla celá špatná, postupně se naučíš co smíš jíst a co ne, nasadíš dietu a budeš se kontrolně měřit. A to je povětšinou celé :mavam:

M197
Povídálka 43 příspěvků 09.05.18 15:30

Teď jsem si všimla, že jste měla zvýšenou tu třetí, já sice druhou, ale i tak platí, co jsem psala výše :mrgreen:

IvaX
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 09.05.18 15:48

Budeš muset držet dietu. Dají ti ji na té diabetologii, dostaneš glukometr a budeš si měřit hodnot. Časem si to tím vychytaš a budeš vědět co můžeš jíst a co ne. Zas tak hrozné to není a ber pozitivně, že alespoň moc nepřibereš.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 09.05.18 15:59

Není to žádná tragédie, hlavně, že se na to přišlo. Já ji mám už od 17tt a žiju kvalitně a spokojeně :)) hlídám jídelníček, měřím cukr a hodně se to zlepšuje. Zhubla jsem 6 kilo za dobu, co držím dietu (10 týdnů) a celkově mám o dvě kila míň, než když jsem otěhotněla. A to mě doktoři strašili, že s mýma genama (a rozežraností) v těhotenství můžu přibrat klidně 25 kilo (začínala jsem na 105 kilech). Když se cukrovka dobře kompenzuje, tak to dítě neohrozí.

Dana V
Kecalka 422 příspěvků 09.05.18 17:40

Cukrovka je to nejmensi, dostanes glukometr, budes merit cukr a drzet dietu. Pokud dieta nebude stacit, dostanes inzulin. Ja mela pri testu u dr zvysene vsechny hodnoty a v pohode jsem to zvladla bez inzulinu. Ta dieta je celkem fajn, aspon nebudes pribirat, ja pribrala jen 6,5 kg za cele tehotenstvi, nemela jsem zadne paleni zahy, otoky a celkove jsem se citila velmi fit :palec: miminko by pak mela dr hlidat ultrazvuky a merit, zda roste tak jak ma. To bylo take fajn, videla jsem maleho pri kazde kontrole :) takze urcite se toho neboj, ono se to vychyta.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama