Těhotenství...čekat nebo zkoušet?

136
1.2.16 00:54

těhotenství...čekat nebo zkoušet?

Ahoj holky a maminky :kytka: Řeším teď v sobě zásadní otázku a ráda bych se Vás zeptala na názor, jelikož moje rodina je v tomhle nezlomná. Na konci října jsem přišla po šesti letech o práci a jsem teď tři měsíce vedená na ÚP. Jsem z kraje, kde je celkem vysoká nezaměstnanost, vesměs zde nabírají nejvíc fabriky, ale i to je u mě problém vzhledem k tomu, že mám v háji zápěstí..ale k věci…s přítelem bysme strašně chtěli mimi, protože jsme spolu už devět let a mě už je třicet a přítelovi 32 let. Přítel už mě osočuje s tím, že dítě nechci a rodina taky tlačí, že to moc řeším. Jde o to, že jsem momentálně nezaměstnaná a bojím se, jak bychom vše zvládli. Miminko bych si přála, ale finance jsou přece taky potřeba, a přítel má práci jistou zatím jen na rok… Už mě tlačí i doktorka, protože moje mamka měla ve třiceti rakovinu čípku a mě pořád straší ať si posiluju imunitu, navíc mi teď nějak vynechává pravý vaječník… jsem z toho na palici a akorát se stresuju ještě víc… :,( nevím co s tím :nevim:…díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.2.16 03:06

Mate ve triceti neco nasetrene? Nepotrebujete mit statisice, zas tolik to dite nestoji. A mladsi uz nebudete, ale rozhodnout to za tebe bohuzel nikdo jiny nemuze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.16 06:00

Nepíšeš kolik máte našetřeno, zda bydlíte ve vlastním, jaké máte životní náklady, příjem… to se objektivně těžko radí.
Nicméně subjektivně bych ti řekla ať do toho jdeš, ono dneska ani smlouva na neurčito není žádná jistota a mladší už taky nebudeš…
Můžu ti maximálně napsat jak jsem to měla já - s manželem (tehdy přítelem) jsme spolu byli 3 roky, bylo nám 24, on smlouvu na určito, já pracovala na DPČ pod agenturou se smlouvami na měsíc, našetřeno nula nula prd a bydleli jsme v pidi nájemním bytě. Plánovala jsem to podobně jak ty - něco naspoříme, zlepšíme pracovní situaci, pořídíme bydlení a pak miminko. Jenže miminko se rozhodlo, že za námi příjde dřív a tak šly plány do háje :D Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem to obrečela s tím, že nevím jak to mimčo uživíme, že se to nehodí, mám blbou práci (musela jsem hned na neschopenku) navíc menší vztahová krize… dnes je nám 26 a máme 18měsíční holčičku a máme se dobře - vzali jsme se, manžel dostal smlouvu na neurčito, pořídili jsme na hypotéku byteček který pomalu rekonstruujeme, já pracuji na částečný úvazek (sice bych nemusela, ale práce je pro mě odreagování a navíc díky tomu i dost naspoříme, takže nemusím počítat každou korunu) a jsme spokojení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
58715
1.2.16 07:05

@Lucinka.cv máte kde bydlet, rezervu na účtu? pak hurá do toho.. vycházíte jen tak tak? pak bych do toho nešla.. Ono se těžko radí na dálku, ale vše má svoje pro a proti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
1.2.16 08:10

Ve 30ti bych opravdu na nic nečekala, a dala se do snažení. Jste spolu dlouho, chlap práci má, rodinu máte taky… Není čeho se bát. :kytka: Tedy je, toho, že to budeš odkládat, pak začnete, a ejhle ono to nepůjde měsíce roky.. :zed: Kamarádka chtěla tři děti, začali se snažit po třicítce, a tři roky nic. O třech dětech si nechává už zdát, a říká, že lituje každého dne, o který nezačali dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.2.16 08:22

Pokud mate kde bydlet, mate rezervu na par mesicu a vyjdete s mesicnima platbama, kdyz budes na RD, tak ano.

jestli rodina tlaci na miminko, tak snad budou taky pomahat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
1.2.16 14:54

@Cocka nasladko Něco máme, šetříme na větší byt, máme 2+1… našetřili bysme víc, ale přítel byl čtyři roky v důchodu po nehodě a dost nás stály léčebné výlohy, takže úspory létaly oknem… takže jsme začali znovu šetřit až minulý rok… navíc kdybych teď otěhotněla, těžko už by mě někde zaměstnali, a pak ta mateřská je asi na čtyři roky nebo se pletu? což dělá nějakých 3500,– za což nezaplatíme ani nájem.. můžu ještě prodat svoje auto, ale to neni řešení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
1.2.16 14:59

Děkuju holky za názory, máte asi pravdu… zbytečně se bojím..já prostě nejsem zvyklá být finančně na někom závislá, celý život se honím za penězi, abych si nemusela brát půjčky a hypotéky a měla všechno své…no a teď jsem chvíli bez práce a leze mi to na mozek, děti už odkládám od 25 a nechci dopadnout tak, že už to pak třeba nepůjde, ráda bych ještě stihla špunty dva :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama