Těhotné učitelky v době covidu

Anonymní
29.10.20 09:42

Tehotne ucitelky v dobe covidu

Dobry den, jsou tu nejake tehotne ucitelky na ZS? Jsem tehotna na uplnem zacatku a premyslim, zda se po otevreni skol do skoly vratit. Mam z toho strach, protoze jsem od deti neustale nemocna a v teto dobe tedy nic moc. Zaroven ani nevim, jak se na to bude tvarit doktor, zda by mi neschopenku napsal. Mate v planu do skoly nastoupit? Prosim o jakekoliv nazory, ale slusne. Opravdu nejsem nemakacenko, za 10 let ve skole jsem byla na neschopence 1×, pritom jsem byla opravdu skoro kazdy mesic nastydla, prechazela jsem to, aby se za me nesuplovalo. Nicméně ted mam pocit, ze na 1. misto musim dat sebe. Ze to muzu chytit jinde, je mi taky jasne, nicmene skola je pro me opravdu zdaleka nejvetsi riziko (2.stupen, chodim do hodne trid). Jak se na to divate? Myslite, ze by byl doktor pro/proti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
vbu
581
29.10.20 09:47

Narovinu, nejsem ve skolstvi ale sestra, ja jsem tehotna pred porodem a dotahla to ze skoly. Jeji kolegyne si vesele chodi i s priznaky respiracniho onemocnceni po skole, protoze reknou virozka, rodice posilaji nemocne deti do skoly. V prvni trimestru bych tam nepachla a vlastne asi vubec ne. Skola je nejhorsi, nemate tam ochranne pomucky, i kdyby sis koupila FFP2 na vlastni naklady, tak otazkou jak v nich celou vyuku zvladnes atd..za me ne. Mamku mam ted v nemocnici nevypada to vubec dobre a to jen proto, ze v te skole ty neukaznene lidi nikdo neuhlida, je jich moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 09:49

@vbu Dekuju, ja mam stejny nazor. Jen jeste aby souhlasil doktor a musi clovek potlacit pocit, ze se na nej budou lidi divat blbe. Diky! Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
3685
29.10.20 09:56

@vbu

Souhlasím s tebou a držím palce, ať to máma zvládne! Mně tam leží brácha…

Pro zakladatelku dodám, že jestli je od dětí hodně nemocná, že muže zkusit nechat si nabrat protilátky - třeba už to měli a ani o tom neví - může být… Děti to hodně přenášejí, nic jim není nebo trochu rýma, kterou nikdo neřeší, a virus se šíří… Těhotná bych ve škole být nechtěla. Můžeš mít variantu s horečkou a horečka v těhotenství moc dobrá není… Ale tipuju, že během tvého prvního trimestru se školy neotevřou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 09:59

@Whitedog dekuju a obema drzim palce, at je rodina v poradku, je to hrozny! Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
vbu
581
29.10.20 10:04

@Whitedog Taky drzim palce, at je bracha ok..je to fakt o nervy a uplne me mrzi, kdyz pak ctu virozka…ale tak co uz muzu jen doufat, ze to bude ok. Clovek by se nezlobil na bezpriznakove prenasece, to proste neudela nic, ale kdyz vidim ze lidi lozi nachcipani mezi ostatni rousku na pul zerdi, je to fakt silenost :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.20 10:09

Ahoj, já jsem těhotná prvostupňová učitelka. Do školy určitě ještě nastoupím. Už od začátku těhotenství jsem nastavená na to pracovat až do šestého týdne před porodem. Doma budu tři roky. Už teď se do práce těším. Když budeš doma tak přeci taky nebudeš jen doma. Covidem se můžeš nakazit kdekoli jinde, manžel ho může chytit v práci atd atd. Izolovat se do bubliny bez viru nemůžeš. Proto nemá cenu být doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
581
29.10.20 10:10

A jinak se vubec necit blbe, co reknou lidi, jsi tehotna. Neni to zadne valeni se doma pro nic za nic. Ano, nektere zeny ti tady nepisou neni to nemoc, jeste verim, ze si do ucitelu kopnou, ale neni to proste legrace. A ja covid v tehotenstvi mam/mela jsem (uz nemam priznaky, tak ok ) a i kdyz jsem mela mirny prubeh, neni o co stat. Horecky se mi vyhnuly, ale pokaslavani taky neni idealka, ze. A silny kasel uz vubec ne, muzes se zacit otevirat, protoze panevni dno je propojene a na kaslani reaguje dost i cipek. A odmakane mas dost a kdy jit jindy marodit, nez ted…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9775
29.10.20 10:10

Klidně buď doma a nech si napsat neschopenku. Plně tě chápu a rozumím. :hug: :hug: :hug: Nehledě na to, že bůh ví, kdy se školy otevřou. Možná bych počkala, až bude nějaká reálná predikce, kdy se škola otevře a pak bych do vyřešila definitivně. (Osobně si myslím, že do vánoc můžeš být úplně v klidu, možná i do konce ledna, ale to je můj osobní názor)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12583
29.10.20 10:11
@Anonymní píše:
Dobry den, jsou tu nejake tehotne ucitelky na ZS? Jsem tehotna na uplnem zacatku a premyslim, zda se po otevreni skol do skoly vratit. Mam z toho strach, protoze jsem od deti neustale nemocna a v teto dobe tedy nic moc. Zaroven ani nevim, jak se na to bude tvarit doktor, zda by mi neschopenku napsal. Mate v planu do skoly nastoupit? Prosim o jakekoliv nazory, ale slusne. Opravdu nejsem nemakacenko, za 10 let ve skole jsem byla na neschopence 1×, pritom jsem byla opravdu skoro kazdy mesic nastydla, prechazela jsem to, aby se za me nesuplovalo. Nicméně ted mam pocit, ze na 1. misto musim dat sebe. Ze to muzu chytit jinde, je mi taky jasne, nicmene skola je pro me opravdu zdaleka nejvetsi riziko (2.stupen, chodim do hodne trid). Jak se na to divate? Myslite, ze by byl doktor pro/proti?

Ahoj,

gynekolog ti neschopenku napíše uplně v pohodě, horší bude sehnat za tebe zástup. Mě neschopenku doktor nabídl hned a sám od sebe :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9775
29.10.20 10:14

Jinak kašli na to co řeknou lidé, znám spoustu žen, co se hodily marod hned a rozhodně to nebylo nutné…samy o přiznaly.
JE TO TVÉ ROZHODNUTÍ - jinak ještě za mě, třeba ti to pomůže, v těhotenství tělo funguje jinak, zkrátka to tak je. Já bývala často nemocná, ale když jsem otěhotněla s dcerou vše ustalo. Jen se mi rozjela šílená alergie, brala jsem Kalium iodatum v prvním trimestru a od té doby nevím co je alergie a nemocná jsem (díky bohu) ani v těhotenství ani nyní nebyla…třeba to budeš mít stejně :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 10:23

Moc vsem dekuju za nazor :) Samozřejmě jak pisete, zatim jsou to uvahy a uvidime, kdy k otevreni skol dojde. Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
710
29.10.20 10:25

Učím na malotřídce, jsem v 25tt, doktor mi teď v poradně nabízel, že mi napíše neschopenku, když se školy otevřou. Zatím nechci, jsme malý kolektiv a ve třídě mám 11 dětí. Učit chci do Vánoc a od ledna být doma. No a mám takovou obavu, že děti už naživo neuvidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
29.10.20 10:41

Já si těhotenství prodělala v první vlně, na MD jsem odcházela v běžném termínu vzorně s koncem školního roku. Ale učím na menší ZŠ a jen první stupeň. Děti byly báječné, vzorně nosily roušky a braly na mě ohledy. Kolegyně taky, nemocný do školy nikdo nechodil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
658
29.10.20 10:42

No jo, no kantůrci…kéž by ten Covid ůřadoval aspoň 30 let, to by bylo žůžo, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama