Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@TerkaS98 Nám právě nic takového nedělali a jak píšeš, většinou se nedělají dle googlu, proto se ptám tady, zda nemá někdo zkušenosti. ![]()
My právě i u baráku, protože bydlíme na hranici s lesem a polem, tak mají kde lítat holky, ono sice samy od sebe si nás nevšímají, ale náhoda je blbec a kvůli ovocným keřům a stromkům tam budeme trávit spoustu času v jejich okolí.
a jsme v prudkém kopci, takže kočár s sebou v úvahu moc nepřipadá a na to nechat prcka samotného dole taky ne no.. :/ ale udělat se ta práce kolem zahrady prostě musí.
Tohle je naše druhé dítě
Povahou něco mezi psem, kočkou, dítětem a Kelišovou. U všeho musí být.🤣 Je jen doma a pro jistotu uklízí bedýnku chlapi.
@Mera16 dceři asi jako roční brali krev, kvůli možným alergiím, jelikož já i partner máme různé alergie a u dcery se objevil atopák, nemá ale zatím nic. U dětí se tedy běžně dělají krevní testy, ale řekla bych, že spíše při podezření na něco než preventivně
Ahoj holky, o víkendu mi přítel lehl asi s chřipkou, no a já to od nech chytla.. vím ze jste tu některá nemoc řešila. Můžu vůbec něco jiného kromě paralenu? Třeba na bolesti v krku, kašel a rýmu?
Jsem ještě na hodinu v práci a pak jedu ke své lékařce.
Otázka 2 zní, zda mám jet k obvodní jen pro neschopenku na par dni, když jsem v pondělí chtěla poprosit svoji gynekolozku o neschopenku kvůli bolestem a dlouhé pracovní době. Nebo rovnou jet na gyndu že jsem nemocná a nemám v plánu se do práce vrátit.
Ahoj holky ☺️ ☘️ taky se po víkendu ozývám, ale už asi nestihnu na vše odepsat 😂
V bodech co jsem zachytila 😃
Já mám 2 screening 2.8 a budu 21+4 ☺️ strach nemám, na kontrole v 16tt malému kontrolovala důkladně všechny orgány a ptala jsem se ji a říkala ze závažné vady u srdíčka už by šly vidět teď, takže to bude dobrý u nás všech ❤️
Na sex mám chuť celkem dost, takže praktikujeme když to jde a manžel není vyřízený z práce 😃 já si to i víc užívám protože některé polohy mě před otehotnenim bolely kvůli endo.
Taky mám doma fenku, dneska má zrovna narozeniny 2 roky a je na mě šíleně závislá a je zvyklá na svoje místa na gauči a že si lehá přes nás takže na to už ji pomalu odnaučuji ať nezalehne miminko 🙏🏼
Co se týče vyšetření alergii @TerkaS98 a @Mera16 tak laboratorní existuje klasicky z krve ☺️ jen u miminek se preventivně moc nedělá protože je k tomu nutnost mít aspoň 100mikrolitrů krve což u miminka nevím. Je to vyšetření které stojí cca 6 tisíc a vyšetřují se v něm spektum okolo 250 alergii (potraviny, roztoče, zvířata, hmyz, …). Pak jde vyšetřit i jen jeden alergen podle požadavků, ale na to už je pak taky potřeba větší množství krve. U menších děti se pak ještě ohledně potravin provádí pravě potravinová intolerance (laktoza, lepek) nebo histaminová intolerance či alergie na mléčné bílkoviny. Tyto alergie pak můžou časem vymizet a v starší děti už s tím nemají problém. Ale vše se vyšetřuje až při problémech co tak vím. Pokud bys to chtela jako samoplátce, musela bys stejně ke své pediatričce na odběr krve, protože na odběrových místech sestry většinou miminka a děti neodebíraji ☺️ jooo a nevím jak je to s kožními testy u alergologa, já dokážu říct jen ty z krve 🙈
Tak snad jsem aspoň trosku pomohla s tématem 😃 ☘️ 🙏🏼
@Frey0369 já měla chřipku v druhém měsíci a od Dr. - do nosu několikrát denně mořská voda (případně sprej na rýmu určený pro děti), na krk jitrocelový sirup pro děti, popíjet a kloktat vincentku nebo i inhalovat.
No a k obvodní asi moc nemá smysl jít pokud nemáš stav vyloženě na antibiotika, to ostatní je volně prodejné. Takže bych šla přímo na gyndu řešit neschopenku. Nebo telefonicky konzultace s obvodní a pak na gyndu. ![]()
@Frey0369 a nebo jít k obvodní a říct si o 1-2 týdny neschopenky kvůli chřipce (ale budeš asi bez vycházek) a jestli máš pak hned další kontrolu na gyndě, tak si domluvit, aby tě přebrali na nemocenskou do péče.
Já takhle přešla od obvodní na gyndu v nemocenské. ![]()
@Frey0369 jestli je to jen “chřipka” a nejsou potřeba antibiotika, tak je vše volne prodejne
.
Každopádně o neschopenku bych si řekla své gyn a ideálně kontakt přes telefon nebo email, abys nenakazila nějakou maminku v čekárně
.
Drz se! ❤️
@penalda jee a já si zdálky říkala, že už asi děláš vánoční výzdobu, kdybys pak už nemohla 😂 😂 😂.
Já s těma mýma dvěma 😺 😺 byla teď na prvnim očkování. Jako nesu blbě jak brečí, natož ať bude plakat malá 🙏 🤗.
Holky moc děkuji, nakonec jsem volala rovnou na gyndu a ta říkala ať ani nejezdim že mi posle neschoneku elektronicky. Jsem rada ze jsem to tak udělala. V práci už ti začali být šílený a už bych chodila porad 14 hodinové směny.. a já to už tak tak zvladala. Teď budu doma a budu mít klid.. ❤️
A děkuji za rady ohledne léku. Zkusím to zatím přečkat bez nich❤️
@Frey0369 tak to je dobře 🙏. 14 hodin je šílené, já jsem ko i po 8kách, cesta z práce mě vždy odrovná.
Dávej na sebe pozor a ať je Ti co nejdříve dobře! 🍀
Holky, tak se hlásím a děkuji moc za podporu, že na mě myslíte
. Malý je naprosto v pořádku, váží 300g a měří cca 20cm
. Doktor vše zkoumal a přeměřoval, od mozku, orgány, srdeční komory až po prstíčky na rukách
. Nejvíce mě pobavilo, když si chtěl zkontrolovat močový měchýř a malý se prý zrovna vyčural, tak jsme čekali, až se zase naplní
. Zatím je teda malý otočený zadkem dolů. Další kontrolu mám 9.8., ale to mi poprvé bude dělat jen vaginální ultrazvuk
.
Takže moc držím palce všem, ať máte ty vaše drobečky taky zdravé a slyšíte jen samé krásné zprávy ![]()