Tříletý syn je pořád unavený

453
12.5.21 19:10

Tříletý syn je pořád unavený

Dobrý den, jdu si pro radu. Můj syn má 3 roky a 4 měsíce. Už půl roku řešíme jeho spaní. Dokud bylo vše normální, tak spal zhruba od 21.00 do 7.00 a pak si dával dvě hodinky po obědě. Už od léta začal mít tendence, že jako po obědě spát nepůjde, ale to byly takové výjimečné cuky.

Někdy na podzim to začalo teda dostávat grády. Když totiž po obědě usnul, přestal chtít spát večer. A to až tak, že pokud si dal ty svoje obvyklé dvě hodinky, usínal mi o půlnoci, jednou dokonce v půl jedné ráno. Nikdy jsem nebyla zastáncem buzení dětí, syn to nenesl dobře a vždycky byl pak protivný. Začala jsem ale budit. Pokud spal hodinu, šel spát v jedenáct. Pokud spal půl hodiny, usínal v půl desáté večer.

Pozdní usínání by mi opravdu nevadilo. Problém byl, že on stejně ráno vstal v šest až sedm, takže měl ten spánek v noci poměrně krátký. Po obědě spal půl hodiny, taky nic moc. Ve výsledku byl unavený.

Takže holt nespí po obědě vůbec, ale unavený je stejně. Usíná v 19.00 a probouzí se v 6.00, někdy i 6.30. Ráno vstává s tím, že zívá. Přes den to jde, ale má častější hysterické výstupy. Od páté už je vysloveně hyperaktivní a neposlušný. Nezažil někdo něco podobného? Kdy to přejde? Co s tím? Přemýšlím, jestli ho nějak nemůže rušit mladší sourozenec, že prostě ráno hůř dospává, jinak mě nic nenapadá. Ale on prostě vstane a spát už dál odmítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10739
12.5.21 19:20

Mám stejně staré dítě se stejným problémem. Usíná kolem osmé a vstává nejdéle v sedm. Navíc je během noci několikrát vzhůru a pláče, dokud ho nepřijdeme uklidnit. Přes den nespí od 18 měsíců. Časem si zvykl a už unavený tolik není. Pokud ale jdeme že školky ještě ven a blbne s kamarády, sprchu a večeři většinou už prokňourá. Všichni mě uklidňují, že to časem přejde a bude spát víc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11655
12.5.21 19:22

Dcera mela obdobi, kdy usnula ve ctyri, pet odpoledne, protoze proste dele nevydrzela. Pak sla spat taky pozde, v 11 a tak.
Ted je trochu starsi a pres den uz nespi.
Beru to tak, ze proste spanek potrebuje a holt ten dlouhy vecer preziju, vsak to netrva vecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
12.5.21 19:22

@Aduš8 A víš, že to je u nás stejné? Jestli nejde o to buzení - taky se mi tak 4× v noci ještě vzbudí. Zkoušeli jste dávat ještě spát? To by vám neusnul? Mně by usnul, ale ty následky. Taky vám zívá už dopoledne?

Jo, na odpoledne nic zásadně neplánuji :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
12.5.21 19:23

@Lucie_Sx To ano, ale jak píšu - když syn usnul v jedenáct, vstával stejně ráno v sedm, měl krátký noční spánek a byl pak velmi unavený. Takže tím jsme si nepomohli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
12.5.21 19:49

@Dobrej_tym U nás v bledě modrém :mrgreen: Nepomůžu, jen soucítím. Pozdní odpoledne je většinou za trest. Chce být venku, nechce být venku, chce domů, nechce domů. Všechno špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5395
12.5.21 20:12

To co popisuješ u nás nastalo asi ve 22m. Najednou začala usínat kolem 21-22, a já chtěla mít klidne večery. Takže jsme už před druhým rokem rušili odpolední spaní. Večer tedy už od 17 dost unavená, protivná…prostě jsem se ji věnovala od těch 17 hodin. A cca 18:30 už ležela v posteli a spala. Ráno spala do cca 7-8. Trvalo tak 14 dní než si to sedlo. Ale u dítě 3,5 roku je normál že už nepotřebuje odpolední spánek. Každé dítě je prostě jiné. Prostě mu zruš ten odpolední spánek. Dcera ani ve školce neusíná. JEn tam leží. A večer chodí spát nyní v pěti letech kolem 19:30-20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11655
12.5.21 21:58
@Dobrej_tym píše:
@Lucie_Sx To ano, ale jak píšu - když syn usnul v jedenáct, vstával stejně ráno v sedm, měl krátký noční spánek a byl pak velmi unavený. Takže tím jsme si nepomohli.

No a kdyz to nechas na nem a jakmile je unaveny, tak ho proste ulozis? Jedno v kolik a kazdy den jinak. Proste at se hlavne vyspi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
13.5.21 05:50

@Lucie_Sx To by usnul na 2 hod. odpoledne, sel spat o pulnoci a rano vstaval hrozne unaveny. Vzdycky jsem to nechavala na nem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5062
13.5.21 07:55
@Lucie_Sx píše:
Dcera mela obdobi, kdy usnula ve ctyri, pet odpoledne, protoze proste dele nevydrzela. Pak sla spat taky pozde, v 11 a tak.
Ted je trochu starsi a pres den uz nespi.
Beru to tak, ze proste spanek potrebuje a holt ten dlouhy vecer preziju, vsak to netrva vecne.

Jako dite jsem si chtela davat slofika po obede jeste v 6 let. Bylo nas hodne prvnaku, tak jsme meli i odpolednu vyucov. nejak jsme se stridali..a u me byla ucitelka zvykla, ze jsem proste vytuhla s polozavren. ocima..a taky jsem rano brzy vstavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
13.5.21 09:51

Zkus ho dát spát večer ještě o něco dřív. Syn to taky takhle měl, když šel pozdě večer spát, tak stejně ráno vstával brzo a nevyspal se. Vyřešili jsme to tak, že když přestal spát po obědě, tak jsme ho dávali spát večer už hooodně brzo, třeba v 17:30 - 18h a ráno vstával kolem 6h. Takže jsme pár let jeli v režimu, že ostatní děti byly ještě venku nebo teprve šly pozdě odpoledne ven, a my už před 17h spěchali domů, aby šel včas spát. Ale jen s takovýmhle režimem byl vyspalý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
13.5.21 13:03

@mihla No, tohle právě zabíralo na pár dní, jenže najednou je to tak, že když dám syna spát v šest, vstane v pět ráno. Když ho dám spát v sedm, vstane v šest ráno. Já už jsem ale opravdu zoufalá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11655
13.5.21 20:20
@Dobrej_tym píše:
@Lucie_Sx To by usnul na 2 hod. odpoledne, sel spat o pulnoci a rano vstaval hrozne unaveny. Vzdycky jsem to nechavala na nem…

No a neusne pak treba v 11 dopol…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
13.5.21 20:35

@Lucie_Sx Jo to jo, klidne nektere dny usnul trebas v 11.30 a stejne pak sel spat v deset v noci :zed: Ja uz nevim…jestli snad neni nemocny nebo co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11655
13.5.21 21:58
@Dobrej_tym píše:
@Lucie_Sx Jo to jo, klidne nektere dny usnul trebas v 11.30 a stejne pak sel spat v deset v noci :zed: Ja uz nevim…jestli snad neni nemocny nebo co.

Tak bych ho nechala. At spi kdy chce, hlavne at se vyhne tomu extra nevyspani.
Ono se to s vekem posune a srovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat