Trvalý pobyt a doručovací adresa

73
20.3.21 22:58

Trvalý pobyt a doručovací adresa

Dobrý večer mám takový problém a chtěla bych poradit jak mám pokračovat.
Z města jsem se přestěhovala na vesnici k rodičům a mám dítě ale trvalý pobyt si musím nechat tam kde jsem bydlela a k rodičům si ho udělat nemohu, tak se ptám jestli si mohu nechat trvalý pobyt ve městě a změnit jen doručovací adresu na adresu kde budu pobývat?
A třeba jak to budu mít s odpadáma na úřadě tam taky zavolat ať mi chodí složenka na určitou adresu kde budu?
A vše obvolat a dát adresu kde bydlím?
A bydlela jsem v podnájmu a ukončila jsem nájemní smlouvu a mohu tam mýt nadále trvalý pobyt ikdyz se někdo do toho bytu nastehuje?
Děkují moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19693
20.3.21 23:15

Trvalý pobyt budeš mít na původním bytě dokud ti ho majitel neodhlásí, což bude velmi brzo. Potom ti dají TP na místní úřad. Pro dosílání úřední pošty si založ datovou schránku a budeš mít jistotu, že ti nic neuteče. Neúřední poštu si budeš muset obvolat a nahlásit korespondenční adresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7613
20.3.21 23:16

Ne, majitel bytu ti může trvalý pobyt zrušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7425
20.3.21 23:23

Pokud jsi ukončila nájem, neměla bys tam mít trvalý pobyt. Pokud rodiče nesouhlasí, aby sis nahlásila TP k nim, měla by sis ho nahlásit na městský úřad, asi ideálně tam, kde fyzicky bydlíš. Jinak s každým stěhováním je potřeba všechny instituce obeznámit s korespondenční adresou, tedy tou, kam ti budou posílat poštu. Kdyby byl byt ve tvém vlastnictví, tak by to bylo jedno, jestli si tam trvalý pobyt necháš. Ale takhle je to minimálně nevhodné, né-li nezákonné (v zákoníku se neorientuji). Se změnou trvalého pobytu budeš platit za svoz komunálního odpadu tam, kde budeš mít se synem TP.

Příspěvek upraven 20.03.21 v 23:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
20.3.21 23:24

@Musinka45 a popelnice platíš tam kde jsi ;) a jak psali holky jestli majitel se o byt trochu zajímá tak máš zachvilku pobyt na „úřadě“ a tu datovku si udělej za tu chvíli na poště se to vyplatí :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
21.3.21 01:11

@Janli prosím a jak se dozvím že mě majitel ohlásil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
21.3.21 07:53

S tím odpadem je to složitější, v některých obcích se platí podle trvalého bydliště, v některých podle reálného. Např. když máš trvalý pobyt v Praze a reálně bydlíš v Olomouci, tak neplatíš vůbec, ale když máš trvalý pobyt v Olomouci a reálně bydlíš v Praze, tak platíš v Praze i v Olomouci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
21.3.21 08:18

@magratka aha děkuji ale když budu platit popelnice tak kde jsem bydlela na městský úřad tak tady kde jsem na vesnici a je tady obecní úřad tak tady platit nemusím jak oni třeba můžou vědět že tady jsem?
A prosím vás nevíte jak se dozvím že mě majitel z bytu ohlásil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6132
21.3.21 08:27

Snad si nemysliš, že ti majitel bytu nechá TP, když už v bytě nebydlíš. A rodiče asi mají vážný důvod, když u nich nemůžeš mít TP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
21.3.21 08:33

@topazio všichni víme jaká je krůta dnešní doba a mamka stále pracuje a co kdyby ji propustili tak by z úřadu práce nedostala ani kačku protože by se započítávál můj příjem :wink: :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6132
21.3.21 08:35
@Musinka45 píše:
@topazio všichni víme jaká je krůta dnešní doba a mamka stále pracuje a co kdyby ji propustili tak by z úřadu práce nedostala ani kačku protože by se započítávál můj příjem :wink: :wink:

Tak to pak ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3720
21.3.21 08:55

A nebylo by lepší si předělat TP sama než čekat, až ti to zruší majitel? Aspoň budeš vědět jak to máš, než zjišťovat něco zpětně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
21.3.21 09:04

@mamina2017 právě že ne nechám si to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
21.3.21 09:16
@Musinka45 píše:
@topazio všichni víme jaká je krůta dnešní doba a mamka stále pracuje a co kdyby ji propustili tak by z úřadu práce nedostala ani kačku protože by se započítávál můj příjem :wink: :wink:

Podporu v nezaměstnanosti dostane bez ohledu na tvůj TP a na dávky na bydlení se tvůj příjem bude počítat i bez TP. Takže mi uniká, co by z úřadů práce neměla podle tebe dostat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3720
21.3.21 09:34
@Musinka45 píše:
@mamina2017 právě že ne nechám si to tak.

Nechápu, proč to komplikovat. A když ti hned druhý den zruší TP, tak jaký je v tom rozdíl?

Nevidím do toho, ale jak psal @Cenarius, význam nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat