Reklama

Tvrdé břicho celou noc 21tt+4

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anonymni_prezdivka
Kecalka 360 příspěvků 14.02.18 11:21
tvrdé břicho celou noc 21tt+4

Zdravím všechny, ráda bych se zeptala na zkušenosti - jsem prvorodička a ze všeho vyjukaná, miminko je MOC chtěné… snažili jsme se půl roku (vím, že to v porovnání s mnoha jinými není moc, ale i tak…).

Jsem aktuálně v probíhajícím 22tt. Dnes v noci mne vzbudila silná bolest břicha, k menstruačním bolestem bych to nepřirovnala, ani nevím, jak to popsat, ale z bolesti mi bylo na zvracení… K tomu jsem měla břicho jako kámen, doslova. Bylo vyboulené, tvrdé kolem pupku, tvrdá byla tady celá „boule“, nějakých 10-15cm průměr. Bolest odezněla asi po půl hodině, ale břicho zůstalo tvrdé až do rána, kdy tvrdá boule byla spíš vpravo dole. Dala jsem si 3 tablety magnesia (Mg+B6, 375mg) a trochu to povolilo, ale cítím to tvrdší pořád a bolest se chvilkama vrací. Jdu za chvíli k dr, měl náhodou volno, sestřička řekla, ať přijdu, ale nechci tam být za hysterku, co tam běhá s každým píchnutím… Jenže se fakt bojí. Navíc mne dnes i zítra čekají delší cesty autem…

Má prosím někdo podobné zkušenosti?

Předem díky za všechny odpovědi.

Přečtěte si článek: Tvrdnutí břicha v těhotenství: Je to porod?

Reklama

Reakce:

-Evka-
Závislačka 3644 příspěvků 14.02.18 11:26

Stalo se mi to také, už nevím jaký týden (asi 3,5 měsíce před porodem). Na to že mám tvrdé břicho jsem došla až za dva dny, kdy jsem byla na těhotenském cvičení a nešel mi jeden cvik. Ty dva dny jsem ho cítila jinak, jen mi to nedošlo. Tak jsem ještě počkala do dalšího dne a šla k lékaři. V tuto dobu to už povolilo. Tenkrát jsem dostala myslím diazepam 2×1. Později se to neopakovalo.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 14.02.18 11:31

Hysterka urcite nejsi. Je dobre ze jdes k lekari. Ja bych tedy asi jela hned rano na pohotovost. Ono to nic byt nemusi, ale take se muze rozjizdet porod. Ja si pripadala take jako hysterka a ve 23tt me vezla zachranka s blbym spinenim. V nemocnici mi rekli, ze nejspise praskla jen cevka v cipku a ze si me nwchaji na pozorovani. Den na to mi praskla voda a prevazeli me do Hradce kde jsou vybaveni na extreme nedonosene deti. Prognozy hrozne, silny zanet, ale porod se nastesti vice nerozebehl a vydrzela jsem do 26+1tt kdy se mala narodila. Diky bohu je v poradku. Proto vsem radim nic nepodcenovat a pokud se neco nezda jet hned. U me to bylo castecne i zanedbani lekare, coz uz je ted jedno ale priste si dam sakra majzla. Pak napis jak jsi dopadla, drzim palecky at je to jen obycejne tvrdnuti.

anonymni_prezdivka
Kecalka 360 příspěvků 14.02.18 11:38

@Elvinerha děkuju moc za uklidnění. prasklá voda v 23tt, to musel být teda záhul… jsem ráda, že je tvoje malá v pořádku!

Kelliee
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 14.02.18 12:02

@anonymni_prez­divka
Určitě jeď, ať na tebe mrkne.
Já mám blbou zkušenost a je fakt lepší být za hysterku než přijet pozdě.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 14.02.18 12:11
@Kelliee píše:
@anonymni_prez­divka
Určitě jeď, ať na tebe mrkne.
Já mám blbou zkušenost a je fakt lepší být za hysterku než přijet pozdě.
souhlasim…

Kelliee
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 15.02.18 08:25

@anonymni_prez­divka
Je vše v pořádku?

anonymni_prezdivka
Kecalka 360 příspěvků 16.02.18 08:17

@Kelliee Díky moc. Zdá se, že ano. Na uzv byla blízko hrdla vidět nějaká malá dutinka, kterou bude dr. hlídat a k tomu mám hodně nízko placentu, která prý může dráždit a kvůli tomu můžou být ty bolesti břicha. Na tvrdnutí mi dal (překvapivě :lol: ) magnesium.
Nakonec mne napadlo, že jsem to jen den předtím přehnala s cvičením :oops: :nevim:
Díky všem za odpovědi a díky za starost :-)

Kelliee
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 16.02.18 08:31

Já měla ještě v 25tt placentu zasahující do branky. V 30tt už byla tam, kde má být. Vytáhne se, neboj. A na cvičení teď prď, vše doženeš po porodu :)

anonymni_prezdivka
Kecalka 360 příspěvků 16.02.18 08:33

@Kelliee to ráda slyším, že se vytáhne :-) díky znovu ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >