Učitelka plat

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.4.22 23:33

učitelka plat

Zdravím, zajímalo by mě, zda se dá vyžít s platem učitelky na ZŠ/SŠ? Myslím přijatelně vyžít, na nějakém standardu… Nebo je lepší zvolit soukromou sféru? Ráda bych slyšela názor od ostatních ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1988
1.4.22 23:39

Ehm… co to je za dotaz?! K cemu ti bude, kdyz ti napisu, ze mam svuj plat jako kapesne a ne, nevyzila bych.., Copak tady nekdo vi, co vsechno musis platit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.22 23:44
@MadGirlNancy píše:
Ehm… co to je za dotaz?! K cemu ti bude, kdyz ti napisu, ze mam svuj plat jako kapesne a ne, nevyzila bych.., Copak tady nekdo vi, co vsechno musis platit?

Jde mi o to, že mě učitelství hodně láká, ale mám obavy co se financí týče.. A nevím, zda kvůli tomu radši nejít jiným směrem. Známí mě od toho odrazují.. Plánuji rodinu a výdaje přeci jenom nějaké budou…

• Citovat
  • Nahlásit
1146
1.4.22 23:45

Jestli ti stačí 30-35 čistého.
Jasne že se dá, platím hypo, živím dceru..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1988
1.4.22 23:47

Heled, ja jsem spokojena. Mam 20 let praxe, ucim AJ a plat mam tak 35 tisic cisteho. Ale jak pisu, ja nejsem zivitel 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.22 23:48
@ZustanSeMnou píše:
Jestli ti stačí 30-35 čistého.
Jasne že se dá, platím hypo, živím dceru..

A můžu se zeptat, jsi spokojená se svým povoláním? Nebo by ses zpětně rozhodla jinak? :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
281
1.4.22 23:49

Tak si dej aprobaci třeba informatiku a matiku, např. Ať můžeš když tak i jinam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
2.4.22 00:01
@Anonymní píše:
A můžu se zeptat, jsi spokojená se svým povoláním? Nebo by ses zpětně rozhodla jinak? :kytka:

Učím němčinu..Spokojená většinou jsem.. někdy min.
Každopádně do soujrime sféry člověk odejít může, pokud by chtěl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.22 00:22
@Anonymní píše:
Zdravím, zajímalo by mě, zda se dá vyžít s platem učitelky na ZŠ/SŠ? Myslím přijatelně vyžít, na nějakém standardu… Nebo je lepší zvolit soukromou sféru? Ráda bych slyšela názor od ostatních ;)

Platové tabulky si můžeš dohledat a snad dokážeš odhadnout své náklady. Učím prvním rokem, před tím jsem byla v soukromé sféře. A finanční sesup je to neskutečný. Ač mě práce s dětmi moc baví, nejde při dnešních cenách v některých lokalitách jen z tabulového platu slušně vyžít. Dostala jsem nabídku zpět do soukromého sektoru za dvojnásobek platu, který mám ve škole. Takže vážně zvazuji nad návratem zpět. Zvlášť v dnešní situaci.
Od učitelek z venkova či menších měst uslyšís, že jsou spokojené, že mají dost a že ještě před 5 lety braly méně…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.22 00:25
@Mialina2 píše:
Tak si dej aprobaci třeba informatiku a matiku, např. Ať můžeš když tak i jinam…

Tyhle myšlenky jsou sice fajn. Ale pokud je člověk vystudovaný pedagog a má praxi pouze ve školství a ještě lépe pouze v primárním, tak si většinou v soukromém sektoru moc neskrtne.

• Citovat
  • Nahlásit
1146
2.4.22 00:29
@Anonymní píše:
Tyhle myšlenky jsou sice fajn. Ale pokud je člověk vystudovaný pedagog a má praxi pouze ve školství a ještě lépe pouze v primárním, tak si většinou v soukromém sektoru moc neskrtne.
To si nemyslím
@Anonymní píše:
Platové tabulky si můžeš dohledat a snad dokážeš odhadnout své náklady. Učím prvním rokem, před tím jsem byla v soukromé sféře. A finanční sesup je to neskutečný. Ač mě práce s dětmi moc baví, nejde při dnešních cenách v některých lokalitách jen z tabulového platu slušně vyžít. Dostala jsem nabídku zpět do soukromého sektoru za dvojnásobek platu, který mám ve škole. Takže vážně zvazuji nad návratem zpět. Zvlášť v dnešní situaci.
Od učitelek z venkova či menších měst uslyšís, že jsou spokojené, že mají dost a že ještě před 5 lety braly méně…

Tak to se skutečně divím, proč za dvojnásobek platu nejsi už pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
2.4.22 00:38

Mám příttup obecně k mnoha platům učitelů a situace je dnes taková, že málokterý učitel má v soukromém sekrou takové peníze, jaké má, když učí.
Ta jedna anonymní, co tu píše, je obrovská vyjímka. Dá se říct, že znám hodně lidí, co se ze soukromého sektrou k učitelství vrací z finančních důvodů, hodně se jim to dnes vyplatí. Ale a to je otázka druhá, s ostatními podmínkami práce spokojeni nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.22 00:42
@ZustanSeMnou píše:
Tak to se skutečně divím, proč za dvojnásobek platu nejsi už pryč.

K prvnímu, že si nemyslíš, že přechod absolventa pedf, který např. 15 let učí (od studií) a následně chce přejít do soukromé sféry - samozřejmě záleží kam chce přejít (obor) a také to co učí. Ale obecně je v soukromém sektoru daleko větší tlak na výkon (chápu, že se ti to jako učitelce nelíbí a rozumím tomu). Učitelská profese je náročnější v jiných ohledech, to bezesporu, ale máš tam daleko větší prostor pro odpočinek, větší flexibilitu v samotné práci atd. To jsou vlastně i důvody, proč návrat do soukromého sektoru zvažuji a nejdu tam rovnou. Byla jsem v něm přes 13 let a dokonale mě vysál.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.22 00:47
@Mariane.B píše:
Mám příttup obecně k mnoha platům učitelů a situace je dnes taková, že málokterý učitel má v soukromém sekrou takové peníze, jaké má, když učí.
Ta jedna anonymní, co tu píše, je obrovská vyjímka. Dá se říct, že znám hodně lidí, co se ze soukromého sektrou k učitelství vrací z finančních důvodů, hodně se jim to dnes vyplatí. Ale a to je otázka druhá, s ostatními podmínkami práce spokojeni nejsou.

Nemyslím si, že jsem výjimka. Říkám mam zapocteny 2/3 praxe, dostala jsem se do 3. platového stupně tzn 34850,– btto. Žádné příplatky či odměny nemám. Teď jsem jen tak zkusmo zkusila odpovědět na jeden inzerát a hned mi přistála nabídka na 65000,–btto. Tolik kolik mám teď ve školství jsem měla před 8 lety v soukromém sektoru. Platy ve školství jsou stále směšné. Jsou to lidé s VŠ a mají nastupovat za 32000,– btto? To je čistý výsměch. Jen z nadšení pro obor se žít nedá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.22 00:49

@Mariane.B a ještě tedy dodám, že nechápu argumenty některých učitelů, že mají přeci peněz spoustu a není důvod pro jejich zvýšení. Nebo argument, že jim platy stouply za poslední tři roky, tak co by jako chtěli… (Často to zde v diskusích čtu). Učitelé sami sebe a své hodnoty a ocenění naprosto zbytečně snižují.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat