Úprava styku s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.10 21:30
Úprava styku s dítětem

Ahoj všem, nevím jak začít, asi tak že jsem si špatně vybrala otce svého miminka. Nasliboval mi hory doly, jak by se mnou chtěl mít miminko a zestárnout po mým boku :roll: Jenže jak jsem otěhotněla, začal se chovat teda dost nevybíravě, ukázal pravou tvář, byl sprostej, vulgární, hnusnej a neskutečně nespolehlivej, pracuje na černo :roll: … Po jedné půlnoční hádce (proč mi sakra taky nepřispěje na nájem, jídlo, prej u mě nebydlí tak nemusí) jsem ho vyhodila, bylo mi tak zle, že jsem se bála abych nepotratila. Podržela mě naštěstí moje mamka, těhotenství jsem měla krásný (až na ty hnusný sms od něj, jako že ho zajímá jen dítě, né já, že mi žádný peníze nedá, že prej má povinnost až po porodu, na výbavu nepřispěje, až co mu určí soud, no bylo toho dost). Prcek se narodil, on si na malýho udělal čas až 14 dní po porodu, nic mu nepřivezl, ani si ho nepochoval, za půl hodiny byl pryč… Což mi vlastně vůbec nevadilo. Přijel ještě dvakrát, stejnej průběh. Podala jsem návrh na svěření do péče a určení alimentů. Mezitím se o syna opět nezajímal. Alimenty posílal, ale jak se mu to zrovna hodilo. K soudu poslal právníka, o přispění na výbavu se musím soudit, no hnus, ale dle slov jeho právníka mu jde především o zájem dítěte, haha. Podal předběžné opatření!!! že mu prej bráním ve styku s dítětem, je mu 7 měsíců a chce ho jednou v týdnu na pět hodin vkuse, bez mojí přítomnosti. Bydlí 100 km daleko, v našem městě nikoho příbuzného nebo známého nemá. Půl roku malého neviděl a teď bych mu ho měla svěřit na pět hodin!!! Ta představa mě totálně děsí, chudáček syn, bez maminky, zrovna máme separační úzkost. Neumí ho nakrmit, přebalit, ještě kojím 2 x denně. Syn má rád svůj řád, svojí postýlku, svojí krmící židličku, prostě potřebuje jistotu, kterou mu já dávám, všechny maminky pochopí. To by snad žádný soudce nepovolil, takhle dlouhé návštevy a beze mě. Jsem z toho psychicky našrot. K soudu se chystám brát právníka. Zažil jste někdo něco podobného? Jakože se otec najednou „dojal“ a vyžaduje tak nepřiměřené návštěvy? Snad jsem to napsala srozumitelně, díky za vaše rady a názory.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Issabell28
Kecalka 452 příspěvků 22.10.10 22:15

Ahojky, tak já jsem naštěstí nic podobného nezažila, ani nikdo z mého okolí, ale za mě si myslím, že můžeš být v klidu, že mu tohle žádný soud nepovolí.U soudu řekni pravdu, že se o malýho nezajímá, nepřispěl na výbavičku, platí nepravidelně alimenty(určitě to můžeš doložit), atd., prostě bych na něj hodila všechnu špínu, co mi kdy udělal.Buď v pohodě, určitě to dobře dopadne.Přeju ti strašně moc síly, ať to všechno zvládneš. :hug:

muta
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 22.10.10 23:24

Ahoj, je mi to moc líto,že jsi narazilana takového…Když jsem si to četla naskočila mi husí kůže.Mám 9 měs.synka a při představě ,že bych jen hod.ho měla svěřit tchyni a pod.tak je to pro mě nepredstavitelné,Zatím teda.To mu neprojde.stále kojíš takže má smůlu.Určitě mu to neprojde a ostrouhá.Jen je m líto,že tím musíš procházet a řešit to.Ale syn ti to určo vynahradí.Bržím palce a napiš jak to dopadlo. :palec:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15328 příspěvků 22.10.10 23:29

Už jen to, že stále kojíš…myslím si, že pokud po pravdě řekneš soudci to, jak se dosud staral, tak nebude ani přemýšlet a milý tatínek bude mít smolíka. Soud bude rozhodovat ve prospěch dítěte a v tomto věku by nenechal dítě byť jen na hodinu s v podstatě cizím člověkem. Vždyť to dítko ho ani nezná. Je na něm, aby dokázal, jak se do teď staral a jak se pokoušel se s dítětem vidět.

kovinka2
Kecalka 441 příspěvků 23.10.10 08:22

ahoj anonymní.Já si myslím,že pokud je napsaný jako otec v rodným listě,soud mu dovolí se s malým stýkat.třeba ne na pět hodin ale na 4,po dobu kdy ho nemusíš nakojit.Na noc by mu ho určitě nepůjčil ale přes den asi jo.On má taky práva i když je to padouch,sozdy jsou v tomhle blbý.Zkus všude uvádět,že kojíš pořád naplno a že malej se dožaduje jídla často a že nepřikrmuješ.Tím by se třeba hodiny stáhly a neměl bY ho tak dlouho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.10 14:48

Ráda bych vyvedla všechny z omylu, že všude u soudu se bere ohled na kojení dítěte. mému dítěti bylo půl roku (kojený plně, bez příkrmů) a otec, který se také do té doby nezajímal, nestaral, a šlo mu „jen o blaho dítěte“ ho dostal na 10 hodin. soudkyně mi narovinu řekla, tak ať tedy přestanu s kojením. hrůza děs. oni dokáží omezit nejen tvá právaalei toho maličkého a zastání nikde, protože tatínek má prostě právo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.10 19:33

Ahoj, díky všem za odpovědi, nevzdám se, budu bojovat, je mi ale z toho všeho dost ouzko.
Issabell28, k těm alimentům, je tak odpornej, že alimenty doplatil ráno před stáním o svěření do péče, soudkyně pak uvedla do protokolu, že otec platí řádně, chudáček… Hodim na něj všechnu špínu co vim, čekám ale, že on mě bude chtít očernit. I když vůbec nemá jak. K soudu si beru právničku, páč jinak bych se tam sesypala. V pondělí s ní mám první schůzku, tak uvidim co mi řekne.
Muta, přesně ta představa, že bych mu ho musela chtě nechtě na pět hodin půjčit, beze mě, mě děsí. Vždyť kde by těch 5 hodiny byli? V autě? Venku? Jak by ho přebaloval, krmil. A hlavně, malej by se ho bál… Nevim o co podobným chlapům vůbec jde, asi o jejich umíněnost a zraněnou ješitnost, že je nepotřebujem. Rozhodně mu nejde o dobro pro syna, takhle se milující táta nechová. Jinak syn mi ty trable vynahrazuje, je kouzelnej, šikovnej a pro mě ze všech miminek nejkrásnější nejchytřejší nejmilejší :srdce:
Kakika, budu doufat, že na tvoje slova dojde. Jen se bojím toho jeho právníka, kterej se vůbec nerozpakuje lhát. Já vím, že na své lži nemají důkaz, ale umí ovlivnit soudce…
Kovinka2, otec je v RL zapsaný, přesvědčoval mě, jak se bude o syna starat, jak se pokusí to napravit, tak jsem souhlasila se zápisem. Měla jsem se na to vykašlat, teď mi akorát komplikuje život… Je mi jasný, že nějaký návštěvy bude mít. Vadí mi ale, že trvá na návštěvách bez mojí přítomnosti. A jak jsem psala, po dobu návštěvy by stejně neměli kde být. A taky ta jeho požadovaná návštěva malýmu zasahuje do oběda a poledního spánku, což on nepochopí.
Anonymní, to je strašnýý… Taky se bojim, aby mu nějakej soudce nevyšel vstříc. On tam se sebe udělá chudáčka a ze mě saň, co mu brání ve styku s dítětem, už to vidim v barvách. Snad stále ještě platí zákon, kde se píše, že dítě má právo na kojení. To asi byla nějaká starší soudkyně co, ty v jejich věku stejně moc nekojily, tak to nepochopí… Toho se taky obávám.

El-Brno
Kelišová 5458 příspěvků 23.10.10 19:50

Pokud by chtěl malinkého opravdu vidět, už by se jistě snažil. Podle mě tě chce jen potrápit a vynervovat. Bývalý mojí švagrové dělal to samé (vyhrožoval ji, že ji malou dokonce sebere) a po soudu malou ani jednou neviděl, ačkoliv mu v tom nikdo nebránil. Neboj se, věřím, že to dopadne určitě dobře.

Issabell28
Kecalka 452 příspěvků 24.10.10 11:00

Je to fakt strašný, co tě potkalo, ale hlavně to nevzdávej, některý chlapi jsou fakt hnusný sobecký hovada, je mi z toho zle. :poblion: Jinak to by musel být soudce padlej na hlavu, aby mu dovolil mít u sebe takhle malý dítě na tak dlouhou dobu, se kterym nemá ani kam vlastně jít. Malej je na tebe zvyklej, jsi s ním vlastně furt, určitě je na tebe hodně fixovanej.Já vim, jak to mám doma, malýmu je 6měsíců a když ho hlídá tatínek, tak to je řev a to ho vidí denně, prostě chce mámu. :srdce: Myslím si, že u takhle malých dětí by mělo být vyjádření dětského psychologa, co si o tom myslí a jaký vliv by mělo to, kdyby muselo strávit tolik hodin s cizím člověkem.Drž se a určo napiš, jak jsi dopadla, já ti budu držet palečky. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 14:05

Ahoj,
opět anonymní
soudkyně starší byla ale ne zase tak moc. jestli je to blázen, ten tvůj, tak na to očerňování se připrav. já z toho mám hlavu jako balon ještě dneska. a že budete u soudu co tři měsíce, také záleží na inteligenci a chápavosti toho „nejlepšího tatínka“.
kdo by tohle všechno čekal od člověka tak zábavného, milého, společenského, pomáhajícího, všichni mi ho záviděli … ale když měla přijít ta opravdová podpora a pomoc, čuměl, jak když mu nadloube

připrav si, co asi tak na tebe může vymyslet, jak tě bude špinit, abys na to dokázala reagovat. já už jen na konkrétní výrok říkám, „tento výrok není pravda, vymyslel si to.“ do jaké míry zabírá nedokážu posoudit, ale vysvětlování, pokud si ho soud nevyžádá, nemá význam a ta skopová hlavička se ti bude akorát smát. tak se drž a hodně štěstí

ingeborg
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 20:17

Ahoj anonymní, tak nárok na 5 hodin týdně mu asi soudkyně odklepne, když jeho právník lže a je šikovný manipulátor. Nepočítej s tím, že jsou soudy spravedlivý. U nás dokonce povolil soudce přespávání u tatínka-násilníka přes noc. Ale ber to z nadhledu a bojuj tvrdě! Tihle hajzlíci ex si nezaslouží slitování.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.11 15:46
novy pribeh

ahoj vsem, prikladam zase pohled z druhe strany, strany otce. Muj manzel se rozvedl, kdyz malemu byly tri roky, u rozvodu se s ex domluvili, ze maleho muze navstevovat vzdy po dohode, manzel souhlasil a tak k narizeni soudu nedoslo, bohuzel. Odstehovali jsme se s manzelem do jineho mesta, 100km daleko, moc se tesil, ze sveho syna bude pravidelne navstevovat. Realita ale byla jina, ex se casto vymlouvala, ze uz ma program, nebo je maly nemocny a tak ho videl jen jednou za tri mesice s tim, ze to bylo jen par hodin odpoledne. Ja jsem maleho videla jen jednou, protoze ex prohlasila, ze pokud u toho budu ja, uz mu ho nikdy neda. Tak to slo rok a pul, ale ted maleho videl naposledy na vanoce, ex proste maleho odmita predat. Takze jsme ted zaplatili 7000 pravnikovi a podali jsme upravu styku (jednou za 14 dni) k soudu. Ex uz ale zacina vyhrozovat tim, ze si sezene potvrzeni od psychologů, ze mu ho nikdy neda. Chtela jsem vam ukazat taky druhou stranu, kdy dovede byt ta spatna matka. Ja jen doufam, ze soud rozhodne v manzeluv prospech a brzy se se synem zase zkamaradi…

hezu
Nováček 1 příspěvek 11.04.12 14:41
styk s dítětem

Momentálně řeším podobný problém. S otcem syna jsem se rozešla, když bylo malému 8 měsíců. Teď mu budou 2 roky a on si vzpomněl, že má syna a chce ho od pátku do neděle 1× 14 dní! Se zbláznil. A to mi tvrdil, že ho vídat nechce, že si k němu nebude budovat žádný vztah, že nebude za ním jezdit 80 km daleko. Je mi z toho úzko, celá se klepu, nechci, aby mi ho odvezl. Dohoda s ním není možná, budu muset k soudu a doufat, že rozhodnou rozumně a naprosto cizímu člověku (a to on vzhledem k synovi je) ho nesvěří na tak dlouho. doufám v návštěvy a pod mým dohledem. Vždyť malého vůbec nezná, neví, co má rád, nerozumí jeho „čínštině“???!! Je to bezcharakterní člověk.

jaaajaa
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 11.04.12 15:09

nechci tě ranit ale bejt tebou bych se stím začínala smyřovat že mu ho budeš muset dávat na ty víkendy jednou za 14dní. sice to chvilku potrvá než vám to určí soud ale ve dvou letech mu sice na začátku třeba půl roku daj jen stik u vás aby si syn zvekla a pak to vezmou naostro a nebude je zajímat že neměl zájem. Prostě je to otec je v rodném listě a přesto vlak nejede prostě má nárok…
Tím tě nechci nějak vystrašit nebo být na tebe hrubá ale taková je realita. A čím dřív se stím smýříš tím líp pro tebe i syna.

SayaSt
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.12 15:17

my jsme se rozesli v dcery roce a pul, parkrat se staral, pak dceru temer rok nevidel a v jejich 2,5 letech jsme resili upravu styku a dostal kazdy sudy vikend sobota a nedele 9-17 hod, po pul roce zajmu vcetne noci @hezu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama