Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
Syn ve školce jednou zakopl a spadl na obličej, rozsekl si ret a kývaly se mu horní zuby. Okamžitě mi volali, ať přijedu. Vaše zranění je menší, přesto bych očekávala, že to minimálně oznámí při předání. Určitě bych se na to zeptala, zvlášť ten zub může být problém, chtělo by to možná RTG, jestli si nepoškodil zub trvalý.
Je to slovo proti slovu…p. asistentka mi dnes řekla že vůbec o ničem nevěděla…že syn řekl jen že se mu kyve zub…syn zas tvrdí že jí to říkal co se stalo, venku ( měli klauny a skákal)…řekla mu že si má sednout, a jestli mi má volat… pak mi řekla že děti si rádi prikresluji a vymýšlí…ano to já vím, ale syn pořád že mu to řekla…je predskolak, za celou dobu žádný problém nebyl… měnili se učitelky posledni rok, má obě nové + asistentku novou…nevím co si mám o tom myslet…proč by si to syn vymyslel, poznám jak lze…nejde mi o to že se to stalo, to se může stát každému dítěti…bohužel, ale o to co říká on a p. asistentka…a že nám nikdo nedal vědět…p. ucitelka mi říkala že každý úraz hlásí rodičům..achjo
@Anonymní píše:
Je to slovo proti slovu…p. asistentka mi dnes řekla že vůbec o ničem nevěděla…že syn řekl jen že se mu kyve zub…syn zas tvrdí že jí to říkal co se stalo, venku ( měli klauny a skákal)…řekla mu že si má sednout, a jestli mi má volat… pak mi řekla že děti si rádi prikresluji a vymýšlí…ano to já vím, ale syn pořád že mu to řekla…je predskolak, za celou dobu žádný problém nebyl… měnili se učitelky posledni rok, má obě nové + asistentku novou…nevím co si mám o tom myslet…proč by si to syn vymyslel, poznám jak lze…nejde mi o to že se to stalo, to se může stát každému dítěti…bohužel, ale o to co říká on a p. asistentka…a že nám nikdo nedal vědět…p. ucitelka mi říkala že každý úraz hlásí rodičům..achjo
asi bych to víc nedramatizovala, stejně se pravdy nedopátráš a ikdyby, tak budeš asistence říkat, že lže? asi bych to nechala být a víc syna otázkami „netraumatizovala“, jak to opakovaně řešíš, může získat dojem, že mu nevěříš atd. Spíš bych se zaměřila na ten zub a školku nechala být…
Já bych to naopak řešila (slušně, bez emocí) s paní ředitelkou. Že víš, že už to teď asi nedoresite, ale do budoucna bys velmi ráda, aby se opravdu všechny, i ty na první pohled nevinně úrazy zapisovaly a hlásily. Že pro učitelku je to jeden řádek do sešitu, max. jeden telefonát, ale je tím krytá. A pokud nezanedbává dohled (což asi ne, většina úrazu se stejně stane za přímého dohledu), nijak jí to neohrozí. Ale jestli si příště nějaký aktivní rodič vyzvedne dítě s kyvajicim se zubem, bude ho to stát nedejboze dost peněz a ve školce toto bude bez zápisu, může mít z toho školka pěknou polizanici. Jo a zkontrolovala bych, zda je školka úrazové pojištěna, ze zákona být nemusí, stačí odpovědnost. Úraz mého dítěte před lety, který jsem dost důrazně řešila se zřizovatelem (nikoliv jako vinu školky, ale postoj zřizovatele, že je pojistka zbytečná), vedl k tomu, že teď už školka pojištěna je. Mě to tehdy stalo měsíc lítání po doktorech a tahání nehlidatelneho dítěte do práce, žádná sranda
@ugluk ta holčička co se sní srazil včera tam dnes nebyla…pochybuju že syn se s někým srazil do zubu a nikomu nic neřekl…když byla p. asistentka vedle nás tak mi říkal tahle paní…a ona na něj ale to sem neříkala a usmívala se…a pak na mě děti si vymýšlejí někdy a prikresluji…když se srazili tak ho to určitě bolelo…tak já nevím jestli si toho jako nikdo nevsimnul…p. asistentka mu říkala že si má sednout…ona tvrdí že o ničem neví…
Proto bych řešila s ředitelkou, nikoliv jako obvinění, ale aby znovu přesně instruoval učitelky a asistentky. Podívejte, ze školky jsem si vyzvedla dítě s kyvajicim se zubem, říká, že to učitelce hlásilo, ta to popírá. V každém případě se ráno zub nekyval, je to skolkovy úraz, který nemáte zapsány. Příště už bych vzala dítě k lékaři a pokud by mě léčba stala nějaké peníze a/nebo mi způsobila jine komplikace, bude z toho mít školka problém. Takže příště, prosím, nezametat pod koberec, ale zapsat a hlasit, ušetříte si s tím hodně starostí.
Ještě bych zašla k zubaři, aby na to koukla, musí ho to bolet? A od zubařky bych si nechala napsat papír, že tam bylo dítěošetřené a pokud je pojištěné na úraz tak bych to klidně nahlásila..
Syn měl různých úrazu ve školce, na příměstským táborů, ve škole jako kluk docela dost. Učitelky hlásily při převzetí, každou modřínu nebo srážku fakt ne..
Jak píšou holky, mělo by být zapsané v knize úrazů.
Ve školce si jednou prokousl ret, jak se nechte srazil se spolužačkou, na jednom příměstským spadl ze stromu a do jezírka, ve škole ho na florbale nechtě vzal kluk florbalkou do oka ( to jsme jeli na oční) a letos tomu dáli korunu na příměstským ve škole, jeden rozbitou hlavu a ten náš podezření na otřes mozku ( prostě mu to u přetaktované uklouzlo a spadl na spánkovou kost), tak měli výlet rychlou do dětské. To mi vedoucí volal a jela jsem za ním…
Jako modřiny, odřeniny a tak neřeším, to je pořád něco.
Učitelka ti to měla říct a když jsi viděla, že je to na doktora, měla jsi tam zajet sama