Úrazová pojistka, jak to bude?

7163
29.3.16 13:00

Úrazová pojistka, jak to bude?

Zdravím, mám takový dotaz, páč tomu vůbec nerozumím. :lol:
Mám založenou úrazovou pojistku pro sebe plus tam mám připojištěný obě děti.
Dceři se teď stal ve škole úraz, spolužák jí při vybíjené nechtíc zlomil malíček. Vím, že se to bude řešit i z pojistky školy, ale mě zajímá ta moje pojistka.
Volala jsem známé, která mi ji zakládala a ta říkala, že až bude léčení u konce, tak mi lékař napíše nějaké body, podle kterých pojišťovny vyplácejí peníze.
Já mám ale v pojistce napsáno: pro případ léčení úrazu (denní odškodné) s limitem plnění od 8. dne na pojistnou částku 300 Kč.

Tak mě zajímá, podle čeho se to bude počítat. Když bude mít sádru dejme tomu měsíc, tak dostane 300 Kč x 30 dní? To asi ne, co? To by bylo na zlomený malíček hodně. Nebo prostě to doktor nějak oboduje, v pojišťovně kouknou do tabulek a podle toho jí to vyplatěj? Ale proč tam je pak psaný těch 300 Kč denně?

Omlouvám se, že píšu jak tatar, řeším to poprvé, nikdy jsem já ani děti úraz neměli. A taky přemýšlím, co holce koupím jako bolestný, tak abych věděla, kolik na to budu mít peněz. :lol:
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22585
29.3.16 13:04

Ahoj, myslím, že pokud máš pojistku nasmlouvanou na denní plnění 300 na den, tak dostane počet dnů v sádře x 300. Případně k tomu další léčba - rehabilitace? Akorát si myslím, že malíček nebude měsíc v sádře :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71494
29.3.16 13:07

@PetraJ V principu tak jak píšeš - doba v sádře x 300,– akorát tedy většinou mají pojišťovny tabulky na maximální dobu léčení a víc nehradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
29.3.16 13:15

Asi nebude úplně záležet na počtu dní „v sádře“, ale na ukončení léčení lékařem. Úrazy bývají po X dnech plněny i zpětně od 1. dne. Takže při X-1 den neplatí nic, při třeba 9 dnech by plnili za všech 9 (záleží na smlouvě). Podklady do pojišťovny má smysl dávat až po ukončení léčby. Pokud by se léčba „protahovala“, pojišťovna zaplatí max. dobu léčení- dle jejích tabulek. Ale v odůvodněných případech (komplikace nějaké) to posoudí zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
29.3.16 13:16

@PetraJ nene tak to neni, denni odskodne se vztrahuje na dny, kdy nemuzes pracovat. Tohle co pises se likviduje z bolestneho. Doktor stanovi vysi pozkozeni podle ocenovacich tabulek, vetsinou v radech procent a to pak na pojistovne podle svych tabulek ohodnoti a vyplati. U jake pojistovny to mate?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
29.3.16 13:18
@j.a.n.i1 píše:
@PetraJ V principu tak jak píšeš - doba v sádře x 300,– akorát tedy většinou mají pojišťovny tabulky na maximální dobu léčení a víc nehradí.

Jo, jo, to jsem našla v papírech od pojišťovny, tu max. dobu léčení. Tohle bude asi ono: zlomenina jednoho článku jednoho prstu neúplná nebo úplná bez posunutí úlomků. Max. doba léčení - 28 dní.
Takže jakýkoliv úraz s dobou léčení delší než 8 dní by se takhle odškodňoval? Těma 300 Kč na den? A na co teda pojišťovna chce ty body od lékaře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
29.3.16 13:25
@Helisek27 píše:
@PetraJ nene tak to neni, denni odskodne se vztrahuje na dny, kdy nemuzes pracovat. Tohle co pises se likviduje z bolestneho. Doktor stanovi vysi pozkozeni podle ocenovacich tabulek, vetsinou v radech procent a to pak na pojistovne podle svych tabulek ohodnoti a vyplati. U jake pojistovny to mate?

A jak je to teda u dětí? A proč tam to denní odškodnění je i u nich? Ona s tou rukou normálně do školy chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
29.3.16 13:32

@PetraJ pro pripad osetrovacky…uslyho zisku nejspis. Ma to fungovat tak, ze kdyz bys musela vypadnout z prac. Procesu, ta pojistka te ma chranit. Mozna se mylim. Musela bych to na 100 videt. Ale bodama se ocenuji bolestne, to tam mas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14646
29.3.16 13:33

Zavolej si na pojišťovnu, tam ti to ochotně vysvětlí :). Všechno ostatní je tady věštění ze vzduchu. Každá pojistka je jiná a každá pojišťovna taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
29.3.16 13:36
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
29.3.16 13:37
@Helisek27 píše:
@PetraJ pro pripad osetrovacky…uslyho zisku nejspis. Ma to fungovat tak, ze kdyz bys musela vypadnout z prac. Procesu, ta pojistka te ma chranit. Mozna se mylim. Musela bych to na 100 videt. Ale bodama se ocenuji bolestne, to tam mas?

Nic takovýho tam nemám. Zrovna dneska mi přišel z pojišťovny papír (nevím, jestli náhoda nebo mi ho nechala poslat ta moje známá, co mi to zakládala) a tam jsou údaje o rozsahu pojištění a je tam napsáno přímo tohle:

Andrea xxx je v rámci pojištění dětí pojištěna:
pro případ léčení úrazu (denní odškodné) s limitem plnění od 8. dne na pojistnou částku 300 Kč.
Pojistku máme u ČSOB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
29.3.16 13:44

Tak CSOB neumim, tak to neporadim, ale obecne denni odskodneni se vyplaci pri uslym zisku. Na infolince pojistovny ti reknou vse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
29.3.16 13:51
@Helisek27 píše:
http://www.finestrino.cz/…i-bolestneho

Tak to je dobrý, podle tohohle je zlomenina prstu 10 bodů, tudíž celých 1200 Kč. To tu pojistku radši zruším a ušetřený peníze budu dávat do kasičky. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7163
29.3.16 13:52

No nic, díky všem, nechám se překvapit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
29.3.16 13:52

@PetraJ ted jsem koukala na definici denniho odskodneho, a opravdu to ma kazda pojistovna jinak, k pojistnym podminkam se vydava tzv vyklad pojmu a tasm bys to mela mit objasneny. Melo by byt volne ke stazeni na strankach pojistovny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama