Uspávání "vyřvávací metodou"

28.2.16 11:26

Uspavani "vyrvavaci metodou"

Ahoj holky, uz pres mesic se mi nedaří nasi malou, ma ted necelych 6m. uspat jinak nez houpanim a chozenim po byte. Prvni 3 mesice usinala sama a spala bez problemu celou noc a pak nastal velky obrat. Do postylky ji davam bdelou, ale klimbajici po kojeni, ale jakmile ji polozim tak ozivne a nastava boj.. Zkusila jsem metodu podle knizky Kazde dite muze dobre spat, ale ona se po par minutach, co ji tam necham dostane do uplnyho tranzu a utisim ji jen v naruci. Kdyz dam hned zpatky do postylky, zacne to znova a neda se to vydrzet! Vim, ze se ma vytrvat aspon tyden, ale ja zkusila 3 dny mala rve az se z toho poblinka a nakonec stejne vymeknu a uchovam ji. Mate nekdo podobnou zkušenost, ze se to pak zlomi? Prestavam verit, ze to na ni bude fungovat a hlavne nemam to srdce ji nechat tak plakat :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3280
28.2.16 11:30

@Pelikanka Nezlob se, mě toto příjde strašné, je to 6 měsíční miminko, ne 6 leté dítě. Jak by se ti líbilo, kdyby ses ocitla v úplně cizím prostředí, kde ti nikdo nerozumí, nemůžeš se domluvit a nechávají tě samotnou? Budeš mít strach a bude se ti chtít brečet, možn jako dospělá své emoce zvládneš, ale toto chceš po svém dítěti. Ale toto je jen můj názor, určitě se najde sposta maminek, které tě podpoří a řeknou vydrž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JLP
4648
28.2.16 11:35

@Pelikanka já zatím u svého prvního miminka zjistila, že u něj je všechno dočasné. Když už jsem se začala tetelit, jak jsme najeli na nějaký režim, tak mladý pán to celé otočil a zase změnil. Měli jsme i horší období, ale zatnula jsem zuby a hleděla k lepším zítřkům. Vyřvávání jsem aplikovala až teď nedávno, když se mi pořád budil každou hodinu a půl v noci. To už jsem fakt nedávala - ale u nás stačily 3 noci a teď se budí tak jednou. V 6 měsících bych to ještě nelámala přes koleno. Když usne jen v náručí, tak bych ji tak uspávala - pokud to teda není fyzicky náročné pro tebe… Přeju hodně sil a rychlý obrat :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kpiskacova
28.2.16 11:42

Já pořád nechápu, čemu se každa maminka diví, že její mimino chce byt u ní a že nechce usínat samo…v každém věku má dítě svoje potřeby a teď má momentalne tuhle…to te to opravdu tak hrozne obtěžuje uspat svoje dite nebo na to nemáš čas???

• Citovat
  • Upravit
Poison Eve
28.2.16 11:43

Je to miminko, nechat je plakat az k pblinkani mi prijde dost hrozne. Deti maji ruzna obdobi, uspavej tak, jak to ditku vyhovuje, pokud to trochu jde.

• Nahlásit
  • Citovat
22691
28.2.16 11:44

Malá na to asi nebude, prostě potřebuje svůj rituál. Já tuto metodu použila na roční dítě a zafungovala hned. Osobně bych vyměkla už druhý den, být to takhle.
Jinak půlroční neuspávám nijak, taky dám do postýlky a prostě chodím dávat dudel, když poplakává. Je to třetí dítě a prostě nemám prostor na to ji nějak nosit, houpat… Když ji to dlouho nejde, tak ještě nakojím. Dělala jsem to tak i u druhé a usínala mi pak sama krásně. Tohle jsem potřebovala přes den, večer s nima chodím ležet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
28.2.16 11:47

Ja svoje deti uspavala dokud chteli. Maly jsou jen jednou tak proc ho nechat brecet az k poblinkani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
28.2.16 11:49

@Pelikanka Jestli nemáš sílu na to nechat jí „vyřvat“, tak to vůbec nemá cenu zkoušet. Mě dcera první den při zkoušení této metody řvala víc než hodinu v kuse, rudá až za ušima… Byl to děs. Ale já už byla zoufalá. Čtvrtý den, kdy jsem mětodu aplikovala, usínala po asi deseti minutách pofňukávání.

• Citovat
  • Upravit
28884
28.2.16 11:49

@Pelikanka ona ví, že si tě vyřve. Navíc bylo špatně už to, že jsi ji navykla uhoupat v náručí. Být tebou, tak ji to začnu učit pozvolněji-přes den klidně postýlku do kuchyně, nebo kde se pohybuješ a navyknout ji na usnutí v tvé přítomnosti-aby tě viděla, ale usnout musí. Poté pomalu do pokojíku. Jde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
28.2.16 11:52

U miminka bych vyřvávání rozhodně nepraktikovala. Zkusila bych buď si lehnout k ní, nebo třeba dát do sedačky do auta, objet kolečko a opatrně přenést do postýlky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
28.2.16 11:57
@kpiskacova píše:
Já pořád nechápu, čemu se každa maminka diví, že její mimino chce byt u ní a že nechce usínat samo…v každém věku má dítě svoje potřeby a teď má momentalne tuhle…to te to opravdu tak hrozne obtěžuje uspat svoje dite nebo na to nemáš čas???

Souhlas! My jsme postupně přešli na pohádky nebo zpívání, ale uspávám do teď obě děti, přijde mi to v pořádku, prostě mě večer pořád potřebují, problém s tím nemám a vím, že to není navždy. Vyřvat bych nenechala, už vůbec ne v tomhle věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062
28.2.16 11:57

Tak pokud jí budeš pořád vyndavat a utěšovat tak to nezabere nikdy. Jenom jí tím trápíš. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13622
28.2.16 12:02
@BaMaK píše:
@Pelikanka Nezlob se, mě toto příjde strašné, je to 6 měsíční miminko, ne 6 leté dítě. Jak by se ti líbilo, kdyby ses ocitla v úplně cizím prostředí, kde ti nikdo nerozumí, nemůžeš se domluvit a nechávají tě samotnou? Budeš mít strach a bude se ti chtít brečet, možn jako dospělá své emoce zvládneš, ale toto chceš po svém dítěti. Ale toto je jen můj názor, určitě se najde sposta maminek, které tě podpoří a řeknou vydrž.

souhlasím.. ono to časem přejde.. staršího stačilo položit do postýlky a usnul, mladšího jsem musela do roka uhoupávat ve vajíčku.. a oba teď usínají sami..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1424
28.2.16 12:27

Kdyz si predstavim tu malickou, jak place tak az se z toho poblinka, je mi zle. Vzdyt je to malicke miminko co potrebuje maminku. Ja jsem teda proti nejakemu vyrvani, mozna kdyz uz nefunguje vubec nic a miminko place i pri houpani noseni, tak zkusit. Ale jak tady nekdo pise, ze mala vi, ze si ji vyrve. Je to proboha male miminko, ktere neumi mluvit jen plakat, to je tak tezke pochopit, ze potrebuje pritomnost maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
28.2.16 12:37
@Pelikanka píše:
Ahoj holky, uz pres mesic se mi nedaří nasi malou, ma ted necelych 6m. uspat jinak nez houpanim a chozenim po byte. Prvni 3 mesice usinala sama a spala bez problemu celou noc a pak nastal velky obrat. Do postylky ji davam bdelou, ale klimbajici po kojeni, ale jakmile ji polozim tak ozivne a nastava boj.. Zkusila jsem metodu podle knizky Kazde dite muze dobre spat, ale ona se po par minutach, co ji tam necham dostane do uplnyho tranzu a utisim ji jen v naruci. Kdyz dam hned zpatky do postylky, zacne to znova a neda se to vydrzet! Vim, ze se ma vytrvat aspon tyden, ale ja zkusila 3 dny mala rve az se z toho poblinka a nakonec stejne vymeknu a uchovam ji. Mate nekdo podobnou zkušenost, ze se to pak zlomi? Prestavam verit, ze to na ni bude fungovat a hlavne nemam to srdce ji nechat tak plakat :,(

Ahoj. Moje sestra to presne taky tak mela. Nemusis se bat. Nebude to trvat vecne, kdyz bylo mimi v naruci tak spokojenost. Citi Te a vnima. Kdyz ju das do postylky zacne rvat, protoze ju nedrzis. Nakonec to obdobi prestalo, musis vydrzet.Kdyz Te boli ruce zkus ji dat lehnout na postel a Ty vedle ni, aby detatko vedelo, ze maminka je vedle. Detatko Te chce mit furt u sebe. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama