Už jsem vzteky bez sebe... Uplakané dítě

18
9.9.21 13:44

Uz jsem vzteky bez sebe

Ahoj maminky.
Asi nepisu ani tak o radu jako spis, ze se potrebuji nekde sverit a nepripadat si jako nejhorsi mama na svete.
Mam vymodleneho skoro 5mesicniho chlapecka. Moc ho miluju ale poslednich 14 dni jsem neskutecne unavena z nasich noci. A posledni tyden uz i ze dnu. Kazdy den jsem s prckem do cca 16h uplne sama. Takze jsem unavena asi i nervozni apod. A tak nevim zda to ze me nemuze citit a byt taky treba nervozni. Protoze porad jen breci. At lezi, nebo na nej delam blbiny nebo s nim chodim proste breci a ja mam neuveritelnej vztek. Zoufalstvim brecim a ono je v tu chvili vlastne jen hur. Pak na nej kricim a citim se strasne. Nikdy bych mu neublizila!!! Ale kdyz na nej pak kriknu tak si okamzite uvedomim jak hnusna mama jsem. Jedina chvile kdy je ticho a mam cas si natahnout zada je kdyz spinka. Jenze to je taky posledni tyden hruza. Spi max 30 minut a je to tu nanovo. Nemyslim si ze mu rostou zoubky a ze by byl protivnej proto. Pokazde kdyz prijede pritel z prace a vezme si ho tak se na nej smeje. Muze snim dokonce jen lezet na hraci dece a on je klidnej, brbla si… tak proc se mnou to nejde. Jsem tak na nic mama nebo ze me citi stres a unavu a to zoufalství? Strasne jsme si ho prali a ja mam obcas chut bouchnout dverma a utect… :,( prosim reknete ze to taky nekdo zazivate. Nebo jste zazivaly :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25347
9.9.21 13:46

Ano cítí to z tebe a kopíruje tvoje emoce, když se hodíš do pohody, bude v pohodě i dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11452
9.9.21 13:48

Řve protože jsi nervni, oni to vycítí potvory. Ani v ķocarku ti nespí dyl, když s ním budeš jezdit? Nositko si zkoušela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
9.9.21 13:53

To víš, ze jsem to zažila :hug: je nervózní z tvé nervozity, ale nevycitej si to. Přítel si ho nemůže třeba o víkendu ráno/dopoledne vzit do kočárku, ať máš chvíli klid? Tak to děláme my. Teď už si teda dceru bere i každé odpoledne.
To mimino je náročný, zrovna v těch 5 měsících jsem byla z dcery taky hodně zoufalá. Ale hodně jsem si za to mohla sama. Měla jsem pocit, že jí furt musím vymyslet aktivity, aby měla zábavu a přitom jediný, co potřebovala, bylo, abych byla spokojena. Zlepšilo se to, když začala lézt a my začaly chodit na hřiště. Změna prostředí mi prospěla. Teď travime na hřišti v podstatě celý den a jsem víc v klidu. Ale je ji už rok a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3618
9.9.21 13:54

Neboj, to, že nezvládám svoje děti a měla bych se jít za to udat, jsem prožívala i já, i moje kamarádky. Vycházej z toho, že tohle všechno je dočasné, nebude to trvat dlouho a bude zase dobře. Nemáš v okolí někoho, kdo by ti pohlídal, abys mohla třeba jeden den vypustit? Ono to hodně pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16866
9.9.21 13:54
@Katerina21 píše:
Ahoj maminky.
Asi nepisu ani tak o radu jako spis, ze se potrebuji nekde sverit a nepripadat si jako nejhorsi mama na svete.
Mam vymodleneho skoro 5mesicniho chlapecka. Moc ho miluju ale poslednich 14 dni jsem neskutecne unavena z nasich noci. A posledni tyden uz i ze dnu. Kazdy den jsem s prckem do cca 16h uplne sama. Takze jsem unavena asi i nervozni apod. A tak nevim zda to ze me nemuze citit a byt taky treba nervozni. Protoze porad jen breci. At lezi, nebo na nej delam blbiny nebo s nim chodim proste breci a ja mam neuveritelnej vztek. Zoufalstvim brecim a ono je v tu chvili vlastne jen hur. Pak na nej kricim a citim se strasne. Nikdy bych mu neublizila!!! Ale kdyz na nej pak kriknu tak si okamzite uvedomim jak hnusna mama jsem. Jedina chvile kdy je ticho a mam cas si natahnout zada je kdyz spinka. Jenze to je taky posledni tyden hruza. Spi max 30 minut a je to tu nanovo. Nemyslim si ze mu rostou zoubky a ze by byl protivnej proto. Pokazde kdyz prijede pritel z prace a vezme si ho tak se na nej smeje. Muze snim dokonce jen lezet na hraci dece a on je klidnej, brbla si… tak proc se mnou to nejde. Jsem tak na nic mama nebo ze me citi stres a unavu a to zoufalství? Strasne jsme si ho prali a ja mam obcas chut bouchnout dverma a utect… :,( prosim reknete ze to taky nekdo zazivate. Nebo jste zazivaly :(

Všechny jsme to v různé podobě zažívaly - to je normální a zlepší se to, neboj.

Jen si uvědom, že být „každý den s prckem do 16:00 úplně sama“ je taky naprosto normální a samozřejmé - od toho jsi na rodičáku. Pokud Ti nevyhovuje úplná samota, najdi si kamarádky s podobně starými dětmi, choď někam do herničky a udělej si program.

Na hlavní dotaz - „proč to s Tebou nejde“ - sis odpověděla v podstatě sama. Děti jsou radar na emoce - malý z Tebe cítí nepohodu a proto je v nepohodě i on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
9.9.21 14:03

Dekuju vsem za odpovedi. Snazim se nebyt moc doma ale ted jsem mela zbytek rodiny nemocnej takze jsem za nima nemohla ani s prckem zajet. Snad uz bude lepe. Proste se to nejak ted vsechno seslo. Sesypalo na me. Jsem rada ze jsem mohla upustit paru a ze me chapete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
9.9.21 14:04
@BohunkaP píše:
Všechny jsme to v různé podobě zažívaly - to je normální a zlepší se to, neboj.

Jen si uvědom, že být „každý den s prckem do 16:00 úplně sama“ je taky naprosto normální a samozřejmé - od toho jsi na rodičáku. Pokud Ti nevyhovuje úplná samota, najdi si kamarádky s podobně starými dětmi, choď někam do herničky a udělej si program.

Na hlavní dotaz - „proč to s Tebou nejde“ - sis odpověděla v podstatě sama. Děti jsou radar na emoce - malý z Tebe cítí nepohodu a proto je v nepohodě i on.

Jo ja vim ze je to normalni a taky vim ze jsou na tom maminky i hur. Je. Proste to ted vsechno na me padlo. Tak jsem rada ze tady mate pochopeni a obcas i stejne zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
9.9.21 14:07

@JancaS84
Nositko ted shanim :)
A nene ani v kocarku nespi dyl. Strop je 40 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
9.9.21 14:09

@jednoslunicko
No moc nemam. Rodinu mam ve meste asi 15km coz je uplne v poho auto mam ale byli ted skoro 3 tydny marodny na stridacku takze mi asi sploucha na majak. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
9.9.21 14:11

Holka ber to pozitivně, že tvůj chlap chodí už v 16. Hodin a pomůže. Občas si tady přečti diskuse a zjistíš že je to v podstatě nadstandard. Každá občas máme období, které za nic nestojí a děje se to v každém věku tebe u dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6257
9.9.21 14:12

Mám 11ti měsíčního syna a ještě nikdy nespal celou noc a vypadá to, že ještě dluho nebude. 2× za noc se probere na UM. Nic nepomáhá. Teď mu rostly špičaky, byl v noci i 5× vzhůru. Už jsem si na to zvykla. Mega úspěch je, když se probudí v noci 1× a po vypití UM spí dal. To jsem šťastná. Taky mě to stresovalo, ale to je špatně, vycítil to. Teď dělám jakoby nic a je to lepší, přes den je to vysmáte dítě, pohodar. V noci hold spát celou nebude a tak to je. Neřeším. A je dobře i mně. Navíc toto je můj druhý syn, starší spal od konce šestinedělí celou noc a i přes den mnohem více. Do dnes je to větší spac, než mladší, takže jsem po spaci měla trochu šok :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1934
9.9.21 14:25

Myslím že tvoje mimino se nudí. Měla jsem podobný exemplář doma. Od cca 5 měsíců neustále mrčela nebo rovnou ječela. Sama se zabavit neuměla, takže vyžadovala abych ji bavila já a zároveň u ničeho dlouho nevydržela. Takže docela peklo. Dobré byly aktivity typu plavání, návštěva u jiných lidí. Prostě vytržení ze stereotypu.
Přestalo to když začala lozit. Dodnes si pamatuju jak jsem sledovala mimino, které vykramovalo šuplík se spodním prádlem, v místnosti bordel jak v tanku a já si s blaženým úsměvem na rtech užívala že konečně zmlkla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
9.9.21 14:27

@elda

Tak ta posledni veta je nejlepsi. To me hodne pobavilo :) jo plavani uz mame zarizene nastupujeme na konci zari. Uz aby to bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
9.9.21 14:33

Bude líp :hug:
Mě pomáhalo pustit si hudbu, popř. si zpívat a ten křik trošku vytěsnit. Samozřejmě odstranit příčinu, ale obě víme, že kolikrát to nejde… Takže hudba - zaposlouchat se a třeba nosit, ležet spolu na dece - jednou půlkou bavit dítko a druhou se snažit ten křik posunout ve svém vědomí do pozadí. Tím jsem se zklidnila a mimčo kolikrát taky.
A hlavně najdi si aspoň jedno odpoledne jen pro sebe!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat