Vaření v tlakovém hrnci - indukce

4604
6.6.20 10:55

Vaření v tlakovém hrnci - indukce

Ahoj, prosím kdo vaříte v tlakovém hrnci na indukci, jak na to?
Hrnce se bojím že vybuchne, i když vím že teoreticky by neměl,
ale stejně, na jakém čísle stupnice s ním vaříte? :lol: :lol: :lol:
Asi mi napíšete že podle toho jak moc odchází pára, ale potřebuju uklidnit že mě hrnec nevystřelí na Mars :lol: :lol: :lol:
Děkuji :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6499
6.6.20 10:56

Mám stupně 1-9 a P a vařím na 2.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4604
6.6.20 10:59

@Karleon Aha,mám 1-14 a ještě P, to by mě vybuchlo určitě :lol:
Ale asi bude ta stupnice podobná, na dvojku jsem si myslela, děkuji :palec:
Možná zkusím trojku, uvidim :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21091
6.6.20 11:07

Vařím pravidelně. A mám 1 - 14 a power boost. Většinou dávám na 2, 3. Přesně jak píšeš, podle páry. Někdy rozjíždím i na power boost, ale to je potřeba to fakt hlídat a hned stáhnout.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35444
6.6.20 11:10

Ja mam 1-9, P mam taky, a v papinaku varim na 5. Mzslim, ze ti to nepomuze, kazda indukce to ma jinak. Proste asi stejne jako varis na mirny stupen a jeste to tak o stupen sniz.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4604
6.6.20 11:20

@mroe Asi ne no, ale děkuji :palec:
Nakonec to mám na 4 :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
127
6.6.20 13:38

Já taky nemám ráda tlakové hrnce, ale pořídila jsem si už lepší s časovačem a jsem s ním moc spokojená. Nejdříve vařím klasicky na normální teplotu, pak hrnec pípne a začne odpočítávat nastavený čas, a v tu chvíli snižují na stupeň 3. Pak pípa, až když čas vyprší a jde pomalu postupně odpouštět, takže výbuch nehrozí. A jde dobře otvírat a zavítat, že to zvládnu i já ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4604
6.6.20 16:48

@flavi S časovačem neznám, to se musím podívat :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
8.6.20 06:51

Mám indukci a 3 papiňáky, nevidím v tom žádnou složitost. Indukci můžeš hezky rychle ubrat, kdyby to syčelo moc, ale mě se kolikrát stane, že jsem na WC a když přijdu, syčí to jak z lokomotivy. Když to syčí, tak to nebouchne, takže naopak, když to dlouho nesyčí, zkouším ventilek, jestli není přilepený. Papiňák má i pojistný ventil - vlastně bys měla před vařením vyzkoušet oba dva. Jen za ně zataháš, jestli se hýbou.
No prostě dáš vařit na hodně a pak ubereš, třeba na devítku a pak ubereš na dvojku.

Papiňák mi nikdy nebouchnul a ani se v něm nikdy nic nepřipálilo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4604
8.6.20 07:00

@Pudloslava Děkuji, musím se ho asi jen prostě přestat bát a naučit se v něm vařit :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
8.6.20 07:07
@Tools píše:
@Pudloslava Děkuji, musím se ho asi jen prostě přestat bát a naučit se v něm vařit :lol:

vlastně vzpomínám, že ze začátku jsem se také bála.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
8.6.20 07:22

Papinak na indukci pouzivam hodne. Varim v nem i brambory. Az zacne sycet, stahnu to na 3 z 10 a nastavim cas vareni na 2-3 minuty. Necham dojit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Kojenecká lahev

  • (4.5) + 85 recenzí

Danny Sport

  • (4) + 77 recenzí

Poradna o homeopatii

Ikona - Eliška Bartlová

MUDr. Eliška Bartlová