Velmi problematická pleť - zkušenosti?

1063
21.12.19 20:47

Velmi problematická pleť - zkušenosti?

Ahoj,

Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti akné a co všechno jste musely udělat pro to, aby zmizelo (nebo se alespoň zmírnilo).

Mám ho už od začátku puberty a ne a ne zmizet (aktuálně jsem v kategorii 20+). Poslední (asi) rok se mi k tomu přidalo velmi špatné cystické akné. Dřív (v pubertě) jsem měla takové ty standartní pupínky a k tomu ještě rosaceu, která mi naštěstí před nějakou dobou zmizela.
Mám mastnou pleť a každoročně na zimu trpím na přesušení pokožky (ať hydratuju jak chci :cert: ). Kosmetiku mám mé pleti velmi přizpůsobenou. HA mi s akné nic nedělá ať už ji beru nebo ne (zkoušela jsem 3 různé druhy a nebo nebrat a prakticky žádný rozdíl).

Docházím na dermatologii, kde vždy dostanu předepsané nějaké antibiotika, ale nic mi nezabralo. Byla jsem i na kosmetice, ale to taky nemělo prakticky valný účinek.

Jsem z toho už zoufalá. :(

Máte někdo zkušenosti s něčím podobným? Prosím o jakékoliv, ať už dobré nebo špatné.

Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
21.12.19 20:51

Jis cokoladu? V jakem mnozstvi maso?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
21.12.19 20:51

Mně pomohla až naprostá změna stravy. To samé partnerovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
21.12.19 20:54
@Mika.ella1 píše:
Jis cokoladu? V jakem mnozstvi maso?

Prakticky vůbec, sladké jím obecně málo.

Maso tak 3-4 týdně.
Primárně vepřové nebo ryby. Drůbeží a hovězí občas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
21.12.19 20:57
@yocheved píše:
Mně pomohla až naprostá změna stravy. To samé partnerovi.

A můžu se zeptat v čem přesně?
Partner jí víceméně to co já. Dokonce jí kolikrát více nezdravěji a ze zabeďarovaného puberťáka má teď pleť jak dětskou prdýlku, tak nevím kde je spravedlnost. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3870
21.12.19 21:11

Manžel měl v mládí hodně problém s akné. Bral prášky Roacutane nebo tak nějak a od té doby má už asi 13 let klid. Asi je to drijak, ale zabral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
21.12.19 21:16

@Parninas zkus na nejakou dobu vynechat maso. Max jednou za cas opravdu kvalitni hovezi. A uplne vysadit cokoladu. To, ze to ma tvuj partner jinak, znamena jen to, ze kazde telo funguje malinko jinak. Ale vse co je na nas videt zvenku je jen odrazem toho co se deje uvnitr. Strava dela zazraky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
21.12.19 21:18
@Parninas píše:
A můžu se zeptat v čem přesně?
Partner jí víceméně to co já. Dokonce jí kolikrát více nezdravěji a ze zabeďarovaného puberťáka má teď pleť jak dětskou prdýlku, tak nevím kde je spravedlnost. :cert:

Jo, zlato, v tomhle žádná spravedlnost není :pankac:. Kamdaradka jí jak prase (o tom, že si dá ráda i nějaké to víno a k němu cigaretku ani nemluvím) - celej život krásná postava, vlasy, pleť. Já se jednou picnu a druhý den samej uhr :mrgreen:. Partner oběhl všechny možné doktory, zkusil nejrůznější léky, masti, a pomohl až přechod na zdravějši stravu - žadný alkohol, smažené, hodně ovoce a zeleniny, méně soli a hlavně ubrat cukr. Já už mám teda pamr let pokoj, ale jím striktně vegansky a bez lepku, mám alergii. Ale od té doby super pleť, nehty, konec padání vlasů i problém se zuby se dost zlepšil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
21.12.19 21:22

Též souhlasím se změnou stravy, kůže je prostě obraz vnitřku. Zkuste se zaměřit na nezpracované základní suroviny a zkusit nějakou eliminační dietu typu whole30, kde zjistíš, co ti třeba dělá špatně, případně i to vynechání masa. Mě na akné pomáhaly taky přípravky se solí z mrtvého moře a s ureou (močovinou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
21.12.19 21:23
@cverunka píše:
Manžel měl v mládí hodně problém s akné. Bral prášky Roacutane nebo tak nějak a od té doby má už asi 13 let klid. Asi je to drijak, ale zabral.

Já mám dojem, že mi o tomhle dermatoložka říkala (nebo o jiném léku, ale se stejnou účinnou látkou). Říkala, že to má ale spoustu vedlejších účinků a že to akné podle ní není tak extrémní, abych to musela podstoupit. Suchá kůže, pravidelné odběry krve, půl roku zakázáno otěhotnět (což teda neplánuju, ale už jen to mi tak nějak napovídá co za dryák to je).
Měl u toho nějaké vedlejší účinky? Pročítala jsem si leták a moc jsem z toho nadšená nebyla. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
21.12.19 21:26
@yocheved píše:
Jo, zlato, v tomhle žádná spravedlnost není :pankac:. Kamdaradka jí jak prase (o tom, že si dá ráda i nějaké to víno a k němu cigaretku ani nemluvím) - celej život krásná postava, vlasy, pleť. Já se jednou picnu a druhý den samej uhr :mrgreen:. Partner oběhl všechny možné doktory, zkusil nejrůznější léky, masti, a pomohl až přechod na zdravějši stravu - žadný alkohol, smažené, hodně ovoce a zeleniny, méně soli a hlavně ubrat cukr. Já už mám teda pamr let pokoj, ale jím striktně vegansky a bez lepku, mám alergii. Ale od té doby super pleť, nehty, konec padání vlasů i problém se zuby se dost zlepšil.

K tomu lepku - projevuje se ti to celkově na těle nebo jen v rámci té pleti?
Kolegyně mi doporučovala jednu alergoložku u nás ve městě, co se má právě zaměřovat na kombinaci alergií a špatné pleti. Jen žiju v tom, že žádnou alergii nemám, respektive nikde se mi neprojevuje, tak si říkám jestli by ta návštěva doktora nebyla zbytečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3870
21.12.19 21:29
@Parninas píše:
Já mám dojem, že mi o tomhle dermatoložka říkala (nebo o jiném léku, ale se stejnou účinnou látkou). Říkala, že to má ale spoustu vedlejších účinků a že to akné podle ní není tak extrémní, abych to musela podstoupit. Suchá kůže, pravidelné odběry krve, půl roku zakázáno otěhotnět (což teda neplánuju, ale už jen to mi tak nějak napovídá co za dryák to je).
Měl u toho nějaké vedlejší účinky? Pročítala jsem si leták a moc jsem z toho nadšená nebyla. :?

Nebylo mu vůbec nic. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
21.12.19 21:31
@DeeSocialWorker píše:
Též souhlasím se změnou stravy, kůže je prostě obraz vnitřku. Zkuste se zaměřit na nezpracované základní suroviny a zkusit nějakou eliminační dietu typu whole30, kde zjistíš, co ti třeba dělá špatně, případně i to vynechání masa. Mě na akné pomáhaly taky přípravky se solí z mrtvého moře a s ureou (močovinou).

K té eliminační dietě - máš nějaké dobré zdroje, kde bych si o tom mohla něco načíst? Knížky, internet, případně kontakt na nějaké výživové poradce? :kytka:
Googlit samozřejmě umím, ale jsem zvyklá že internet snese vše a je plný domněnek a „ověřených tipů“, že bych raději nějaký fakt fundovaný zdroj pokud možno. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
21.12.19 21:58
@Parninas píše:
K tomu lepku - projevuje se ti to celkově na těle nebo jen v rámci té pleti?
Kolegyně mi doporučovala jednu alergoložku u nás ve městě, co se má právě zaměřovat na kombinaci alergií a špatné pleti. Jen žiju v tom, že žádnou alergii nemám, respektive nikde se mi neprojevuje, tak si říkám jestli by ta návštěva doktora nebyla zbytečná.

Nevím, jakou to má souvislost i s tou pletí, ale hlavně se mi to projevuje střevními problémy, trávicími problémy a padáním vlasů. Určitě to zkus, mně alergii na lepek a intoleranci na laktozu zjistili náhodou v pětadvaceti se slovy, že tu laktozu mám vrozenou a do té doby se to prostě nezjistilo :nevim:. A měla jsem i spoustu projevů, které jsem si ani neuvědomovala nebo nespojovala a považovala to za normální. Za zkoušku nic nedáš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
22.12.19 08:00

Každýmu asi pomůže něco jinýho, já mám taky akné jak blázen a vyzkoušela jsem kromě toho Roacutanu všechno co tu píšou. Žádnou alergii nemám, vegan jsem taky byla, bezlepek taky a nejhezčí pleť jsem měla v těhotenství. Teď se to zas vrátilo. Je to lepší správnou kosmetikou, ale to je všechno. Mám to už 10let.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat