Vinted vrácení zásilky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.5.22 12:19

Vinted vrácení zásilky

Mám dotaz, koupila jsem na vinted boty, ale neodpovídají popisu. Platila jsem přes tlačítko koupit. Prodávající nesouhlasil, s mým tvrzením…atd, to ale neřeším ted ;)
Tak jsem podala stížnost, a vinted donutil prodávajícího aspoň o návratu bot. Teď mám tedy adresu, kam bity vrátit, ale nevím, jak zásilku zaslat? Zda s dobírkou a nebo ne, neboť boty jsou již jakoby zaplacené, ale nevím v jaké fázi. U objednávky, je napsáno, že je pozastavena, tak to znamená že se mi peníze pak navrátí zpět na účet, a zásilku tedy zašlu bez dobírky? A nebo zašlu zásilku s dobírkou, protože platba je jen pozastavena a dokončí se? :nevim: díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9520
16.5.22 12:27

Jestli je to pozastavené, tak platbu by měl mít Vinted a vrátit ti ji na účet poté, co původní majitel obdrží boty zpět. Usuzuji z toho že mě se jako prodávající pripisou peníze na účet až ve chvíli, kdy kupující po přijetí zásilky potvrdí, že je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 12:28

@Hoa Mai super, díky. Ano je tam napsano, objednávka pozastavena.
Já s tím celkově nemám zkušenost právě.

• Citovat
  • Nahlásit
K82
1976
16.5.22 12:34

Ahoj a nemas to poslat pres zasilkovnu? Pres tu ti i boty prisly, ne? Ale pokud budes posilat postou, tak urcite doporucene a zadek si tam i telefonni cislo pro informativni sms, ze zasilka byla dorucena prijemci, abys mela pripadny dukaz pro Vinted.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 12:37
@K82 píše:
Ahoj a nemas to poslat pres zasilkovnu? Pres tu ti i boty prisly, ne? Ale pokud budes posilat postou, tak urcite doporucene a zadek si tam i telefonni cislo pro informativni sms, ze zasilka byla dorucena prijemci, abys mela pripadny dukaz pro Vinted.

Ano přes zasilkovnu a mám pak vinted zaslat štítek, až zásilku převezme zasilkovna. Jen jsem nevěděla jak to vrátit, aby to bylo správně, ohledně těch peněz.

• Citovat
  • Nahlásit
9520
16.5.22 12:39

@K82 ale ona neřeší přepravní společnost, ale to jestli má poslat bez dobírky nebo s, protože neví, kdo má její platbu, jestli Vinted, nebo prodávající. Navíc teda pokud vím, tak boty jinak, než doporučeně sní poslat nejdou. Obyčejná zásilka může být jen do 2cm na výšku. A SMS je celkem zbytečná věc, když můžeš zásilku sledovat v Track&trace.

@Anonymní píše:
@Hoa Mai super, díky. Ano je tam napsano, objednávka pozastavena.
Já s tím celkově nemám zkušenost právě.

Ale třeba by mě zajímalo, to zas já nevím, jak to má Vinted pořešené při vracení. Dá se tam automaticky vygenerovat štítek pro dopravu jako při koupi, nebo si to musíš vyřešit sama? Píšou tam nějaké podrobné instrukce tak, jako při koupi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 12:46
@Hoa Mai píše:
@K82 ale ona neřeší přepravní společnost, ale to jestli má poslat bez dobírky nebo s, protože neví, kdo má její platbu, jestli Vinted, nebo prodávající.Ale třeba by mě zajímalo, to zas já nevím, jak to má Vinted pořešené při vracení. Dá se tam automaticky vygenerovat štítek pro dopravu jako při koupi, nebo si to musíš vyřešit sama? Píšou tam nějaké podrobné instrukce tak, jako při koupi?

No, mě napsali jen ze mi prodávají zašle adresu, a mám pak 72 hodin za zaslání balíku zpět prodejci. Adresu mi zaslal, štítek nemám, takže sama. Každopádně mám vyfotit balíček zabaleny, a pak vyfotit ten štítek, až v zasilkovne balíček převezmou a nalepí ho tam, a znovu vyfotit. A všechny fotky pak zaslat na vinted.
Jo a si to platím sama, to navrácení. :zed: Je tam psáno že, se můžeme na půl dohodnout, což jsem nezkoušela, vzhledem k tomu, jak arogantní prodejce byl :pocitac:

Ale na to kašlu, tady jde o princip, když tvrdím že je něco nové s cedulkou (a chcete to dát jako dárek) a nakonec nové není. Na to právě někdo spoléhá, moc jsem si nepomohla, co se týká financí, ale alespoň znepříjemnění těchto praktik právě takovým lidem, se dle mého vyplatí. :cert: :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat