Reklama

Vlastní porodní asistentka - dobrá investice x zbytečné náklady?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Makíja1
Povídálka 44 příspěvků 15.01.18 20:21
Vlastní porodní asistentka - dobrá investice x zbytečné náklady?

Ahoj holky,

chtěla bych se poradit, mam možnosti vzít vlastní porodní asistentku (není to kamarádka, ale je milá a myslím, že má stejné názory a priority u porodu jako já). Je to přímo PA z nemocnice, kde budu rodit, takže to bude její domácké prostředí. Nevím jestli to je její výhoda nebo nevýhoda - může být oboje.

Proč se ptám - cena je 5000,–, nejsem milionářka a nejsem zvyklá vyhazovat peníze oknem, ale říkám si, že tohle je investice, která se vyplatí. Máte některá zkušenosti s vlastní PA, nebo nějaké podněty na zvážení???

Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

bublinek
Kelišová 5026 příspěvků 15.01.18 20:31

Jste domluveny, že bude v době porodu jen s Tebou? Co když jí na tu dobu vyjde služba? Bude se muset věnovat i ostatním rodícím a prachy budou vyhozené.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15378 příspěvků 15.01.18 20:32

@Makíja1 Ano, za 5tis bych si PA vzala. Ja rodila pri nocni smene a prebihani PA mezi boxy v zaverecne fazi mne hodne znervoznilo.

Makíja1
Povídálka 44 příspěvků 15.01.18 20:36
@bublinek píše:
Jste domluveny, že bude v době porodu jen s Tebou? Co když jí na tu dobu vyjde služba? Bude se muset věnovat i ostatním rodícím a prachy budou vyhozené.

Ano, měla být se mnou od začátku do konce.. přijít i jednou na šestinedělí a pomoci s kojením.

Makíja1
Povídálka 44 příspěvků 15.01.18 20:37
@Cuddy píše:
@Makíja1 Ano, za 5tis bych si PA vzala. Ja rodila pri nocni smene a prebihani PA mezi boxy v zaverecne fazi mne hodne znervoznilo.

díky za podnět.. je pravda, že když rodíš déle, tak jich zažiješ i víc za porod…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 20:39

Po zkusenosti s prvnim porodem jsem na druhy mela dohodu s MUDr. Prisli mi to (i manzelovi) jedny z nejlepe investovanych penez. S vlastni PA zkusenost nemam, ale spis bych do toho sla. Radeji bych usetrila na necem jinem…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15378 příspěvků 15.01.18 20:43

@Makíja1 Mohu se zeptat, jak jsi na ni natrefila nebo jak jsi se s ni domlouvala? Ja o ni vazne premyslim k druhemu porodu, ale nemam rada nejake uplaceni apod. Rada bych sla oficialni cestou.

Ajejda
Kecalka 211 příspěvků 15.01.18 20:45
@Makíja1 píše:
Ano, měla být se mnou od začátku do konce.. přijít i jednou na šestinedělí a pomoci s kojením.

No tak to je dobra nabidka-to bych si ji vzala. Navic, kdyz je to jeji domovske pracoviste, tak tam ma i dalsi kontakty. Bude to prvni nebo dalsi porod? Muze to byt rychle, nebo Ti taky muze pomoct i s rozhodovanim pri obtizich. Hlavne, jak se citis Ty a jestli v ni mas duveru.

Jogrr
Závislačka 4243 příspěvků 15.01.18 20:49

Nevzala bych si ji.

Makíja1
Povídálka 44 příspěvků 15.01.18 20:49
@Cuddy píše:
@Makíja1 Mohu se zeptat, jak jsi na ni natrefila nebo jak jsi se s ni domlouvala? Ja o ni vazne premyslim k druhemu porodu, ale nemam rada nejake uplaceni apod. Rada bych sla oficialni cestou.

Koukni, jestli porodnice, kde chceš rodit, má předporodní kurzy. Ty vedou PA z té porodnice - pak si nějakou vyhlídni a přímo se jí zeptej. Držím palce

Makíja1
Povídálka 44 příspěvků 15.01.18 20:50
@Jogrr píše:
Nevzala bych si ji.

Proč?

Makíja1
Povídálka 44 příspěvků 15.01.18 20:50

Druhý, ale první byl císařem, takže jak se to vezme… :think:

murkyf
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 15.01.18 20:51

Mně se při porodu prostridali tři šichty.. a ta poslední, u který jsem měla největší bolesti (navíc jsem byla prvorodička, takže vyplašená z toho všeho) mi lezla na nervy a měla kecy a rady co me víc rozčilovali než pomáhali.. taky bych si zaplatila „svoji“ co mi sedí kdybych měla možnost..

Makíja1
Povídálka 44 příspěvků 15.01.18 20:52
@Ajejda píše:
No tak to je dobra nabidka-to bych si ji vzala. Navic, kdyz je to jeji domovske pracoviste, tak tam ma i dalsi kontakty. Bude to prvni nebo dalsi porod? Muze to byt rychle, nebo Ti taky muze pomoct i s rozhodovanim pri obtizich. Hlavne, jak se citis Ty a jestli v ni mas duveru.

Druhý, ale první byl císařem, takže jak se to vezme… :think:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 15.01.18 20:57

@Makíja1
Kdybych se nestěhovala mimo republiku, tak bych si k dalšímu porodu PA nebo dulu určitě vzala. Manžel, ač z kurzu poučen, tak nevěděl, jak mi pomoci. A když na mě lékař začal řvát, že ohrožuji život svého dítěte, když se nechovám podle jeho představ (nechci se rozepisovat), tak už vůbec netušil na čí stranu se postavit. Kdyby tam byla se mnou nějaká žena, která ví jak na to, tak by buď lékaře zvládla zkrotit, nebo mě lidsky vysvětlit, co a jak.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >