Vlastní porodní asistentka - dobrá investice x zbytečné náklady?

44
15.1.18 20:21

Vlastní porodní asistentka - dobrá investice x zbytečné náklady?

Ahoj holky,

chtěla bych se poradit, mam možnosti vzít vlastní porodní asistentku (není to kamarádka, ale je milá a myslím, že má stejné názory a priority u porodu jako já). Je to přímo PA z nemocnice, kde budu rodit, takže to bude její domácké prostředí. Nevím jestli to je její výhoda nebo nevýhoda - může být oboje.

Proč se ptám - cena je 5000,–, nejsem milionářka a nejsem zvyklá vyhazovat peníze oknem, ale říkám si, že tohle je investice, která se vyplatí. Máte některá zkušenosti s vlastní PA, nebo nějaké podněty na zvážení???

Díky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9023
15.1.18 20:31

Jste domluveny, že bude v době porodu jen s Tebou? Co když jí na tu dobu vyjde služba? Bude se muset věnovat i ostatním rodícím a prachy budou vyhozené.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30991
15.1.18 20:32

@Makíja1 Ano, za 5tis bych si PA vzala. Ja rodila pri nocni smene a prebihani PA mezi boxy v zaverecne fazi mne hodne znervoznilo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44
15.1.18 20:36
@bublinek píše:
Jste domluveny, že bude v době porodu jen s Tebou? Co když jí na tu dobu vyjde služba? Bude se muset věnovat i ostatním rodícím a prachy budou vyhozené.

Ano, měla být se mnou od začátku do konce.. přijít i jednou na šestinedělí a pomoci s kojením.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44
15.1.18 20:37
@Cuddy píše:
@Makíja1 Ano, za 5tis bych si PA vzala. Ja rodila pri nocni smene a prebihani PA mezi boxy v zaverecne fazi mne hodne znervoznilo.

díky za podnět.. je pravda, že když rodíš déle, tak jich zažiješ i víc za porod…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.18 20:39

Po zkusenosti s prvnim porodem jsem na druhy mela dohodu s MUDr. Prisli mi to (i manzelovi) jedny z nejlepe investovanych penez. S vlastni PA zkusenost nemam, ale spis bych do toho sla. Radeji bych usetrila na necem jinem…

  • Citovat
  • Upravit
30991
15.1.18 20:43

@Makíja1 Mohu se zeptat, jak jsi na ni natrefila nebo jak jsi se s ni domlouvala? Ja o ni vazne premyslim k druhemu porodu, ale nemam rada nejake uplaceni apod. Rada bych sla oficialni cestou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
216
15.1.18 20:45
@Makíja1 píše:
Ano, měla být se mnou od začátku do konce.. přijít i jednou na šestinedělí a pomoci s kojením.

No tak to je dobra nabidka-to bych si ji vzala. Navic, kdyz je to jeji domovske pracoviste, tak tam ma i dalsi kontakty. Bude to prvni nebo dalsi porod? Muze to byt rychle, nebo Ti taky muze pomoct i s rozhodovanim pri obtizich. Hlavne, jak se citis Ty a jestli v ni mas duveru.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6879
15.1.18 20:49

Nevzala bych si ji.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44
15.1.18 20:49
@Cuddy píše:
@Makíja1 Mohu se zeptat, jak jsi na ni natrefila nebo jak jsi se s ni domlouvala? Ja o ni vazne premyslim k druhemu porodu, ale nemam rada nejake uplaceni apod. Rada bych sla oficialni cestou.

Koukni, jestli porodnice, kde chceš rodit, má předporodní kurzy. Ty vedou PA z té porodnice - pak si nějakou vyhlídni a přímo se jí zeptej. Držím palce

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44
15.1.18 20:50
@Jogrr píše:
Nevzala bych si ji.

Proč?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44
15.1.18 20:50

Druhý, ale první byl císařem, takže jak se to vezme… :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
801
15.1.18 20:51

Mně se při porodu prostridali tři šichty.. a ta poslední, u který jsem měla největší bolesti (navíc jsem byla prvorodička, takže vyplašená z toho všeho) mi lezla na nervy a měla kecy a rady co me víc rozčilovali než pomáhali.. taky bych si zaplatila „svoji“ co mi sedí kdybych měla možnost..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44
15.1.18 20:52
@Ajejda píše:
No tak to je dobra nabidka-to bych si ji vzala. Navic, kdyz je to jeji domovske pracoviste, tak tam ma i dalsi kontakty. Bude to prvni nebo dalsi porod? Muze to byt rychle, nebo Ti taky muze pomoct i s rozhodovanim pri obtizich. Hlavne, jak se citis Ty a jestli v ni mas duveru.

Druhý, ale první byl císařem, takže jak se to vezme… :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1055
15.1.18 20:57

@Makíja1
Kdybych se nestěhovala mimo republiku, tak bych si k dalšímu porodu PA nebo dulu určitě vzala. Manžel, ač z kurzu poučen, tak nevěděl, jak mi pomoci. A když na mě lékař začal řvát, že ohrožuji život svého dítěte, když se nechovám podle jeho představ (nechci se rozepisovat), tak už vůbec netušil na čí stranu se postavit. Kdyby tam byla se mnou nějaká žena, která ví jak na to, tak by buď lékaře zvládla zkrotit, nebo mě lidsky vysvětlit, co a jak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková