Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj holky,
chtěla bych se poradit, mam možnosti vzít vlastní porodní asistentku (není to kamarádka, ale je milá a myslím, že má stejné názory a priority u porodu jako já). Je to přímo PA z nemocnice, kde budu rodit, takže to bude její domácké prostředí. Nevím jestli to je její výhoda nebo nevýhoda - může být oboje.
Proč se ptám - cena je 5000,–, nejsem milionářka a nejsem zvyklá vyhazovat peníze oknem, ale říkám si, že tohle je investice, která se vyplatí. Máte některá zkušenosti s vlastní PA, nebo nějaké podněty na zvážení???
Díky
Jste domluveny, že bude v době porodu jen s Tebou? Co když jí na tu dobu vyjde služba? Bude se muset věnovat i ostatním rodícím a prachy budou vyhozené.
@Makíja1 Ano, za 5tis bych si PA vzala. Ja rodila pri nocni smene a prebihani PA mezi boxy v zaverecne fazi mne hodne znervoznilo.
@bublinek píše:
Jste domluveny, že bude v době porodu jen s Tebou? Co když jí na tu dobu vyjde služba? Bude se muset věnovat i ostatním rodícím a prachy budou vyhozené.
Ano, měla být se mnou od začátku do konce.. přijít i jednou na šestinedělí a pomoci s kojením.
@Cuddy píše:
@Makíja1 Ano, za 5tis bych si PA vzala. Ja rodila pri nocni smene a prebihani PA mezi boxy v zaverecne fazi mne hodne znervoznilo.
díky za podnět.. je pravda, že když rodíš déle, tak jich zažiješ i víc za porod…
Po zkusenosti s prvnim porodem jsem na druhy mela dohodu s MUDr. Prisli mi to (i manzelovi) jedny z nejlepe investovanych penez. S vlastni PA zkusenost nemam, ale spis bych do toho sla. Radeji bych usetrila na necem jinem…
@Makíja1 Mohu se zeptat, jak jsi na ni natrefila nebo jak jsi se s ni domlouvala? Ja o ni vazne premyslim k druhemu porodu, ale nemam rada nejake uplaceni apod. Rada bych sla oficialni cestou.
@Makíja1 píše:
Ano, měla být se mnou od začátku do konce.. přijít i jednou na šestinedělí a pomoci s kojením.
No tak to je dobra nabidka-to bych si ji vzala. Navic, kdyz je to jeji domovske pracoviste, tak tam ma i dalsi kontakty. Bude to prvni nebo dalsi porod? Muze to byt rychle, nebo Ti taky muze pomoct i s rozhodovanim pri obtizich. Hlavne, jak se citis Ty a jestli v ni mas duveru.
@Cuddy píše:
@Makíja1 Mohu se zeptat, jak jsi na ni natrefila nebo jak jsi se s ni domlouvala? Ja o ni vazne premyslim k druhemu porodu, ale nemam rada nejake uplaceni apod. Rada bych sla oficialni cestou.
Koukni, jestli porodnice, kde chceš rodit, má předporodní kurzy. Ty vedou PA z té porodnice - pak si nějakou vyhlídni a přímo se jí zeptej. Držím palce
Mně se při porodu prostridali tři šichty.. a ta poslední, u který jsem měla největší bolesti (navíc jsem byla prvorodička, takže vyplašená z toho všeho) mi lezla na nervy a měla kecy a rady co me víc rozčilovali než pomáhali.. taky bych si zaplatila „svoji“ co mi sedí kdybych měla možnost..
@Ajejda píše:
No tak to je dobra nabidka-to bych si ji vzala. Navic, kdyz je to jeji domovske pracoviste, tak tam ma i dalsi kontakty. Bude to prvni nebo dalsi porod? Muze to byt rychle, nebo Ti taky muze pomoct i s rozhodovanim pri obtizich. Hlavne, jak se citis Ty a jestli v ni mas duveru.
Druhý, ale první byl císařem, takže jak se to vezme… ![]()
@Makíja1
Kdybych se nestěhovala mimo republiku, tak bych si k dalšímu porodu PA nebo dulu určitě vzala. Manžel, ač z kurzu poučen, tak nevěděl, jak mi pomoci. A když na mě lékař začal řvát, že ohrožuji život svého dítěte, když se nechovám podle jeho představ (nechci se rozepisovat), tak už vůbec netušil na čí stranu se postavit. Kdyby tam byla se mnou nějaká žena, která ví jak na to, tak by buď lékaře zvládla zkrotit, nebo mě lidsky vysvětlit, co a jak.