Reklama

Jak vybrat vůni, parfém pro ženu?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

josifekk
Nováček 4 příspěvky 14.09.18 21:55
Vyber vune/parfemu pro zenu.

Ahoj lidicky, snad nedostanu ban kvuli tematu - nejspis to sem uplne nepatri, ale je tu jiste velka spousta zen, ktere mi poradi, tak snad budu mit stesti.
Vybiram zene vuni. Vyhodou je, ze vim kterou chce. Nevyhodou je to, ze jde o Chanel no.5 a je vice druhu. Vybiram ze dvou, ale nemam tuseni, ktery je ktery.
Vlozim foto a prosim o doporuceni a vysvetleni, ktery je ktery a jejich rozdily. Dekuji mockrat. :* :hug: :andel:

Reklama

Reakce:

pukacu
Kecalka 497 příspěvků 14.09.18 22:03

Chanel no. 5 je ten první. Ale určitě bych doporučovala koupit na nějakém ověřeném e-shopu, aby to nebyl fake. To by ženu noc nepotěšilo…

Lenka_Hal
Závislačka 4823 příspěvků 14.09.18 22:16

To je ten prvni, ale to je nejaky pouzity??? 8o

josifekk
Nováček 4 příspěvky 14.09.18 22:34

A jaky je rozdil mezi temito dvema?

josifekk
Nováček 4 příspěvky 14.09.18 22:35

Mate osobni zkusenosti? Chci ten, ktery vydrzi dele vonet. :)

Lenka_Hal
Závislačka 4823 příspěvků 14.09.18 22:38

Mam Chanle No 5 a Chance, oba jsou super kvalitni. Chanel Coco (ten vpravo) je proste od Chanelu jina vune nez No5. Pokud chce ten, kup jedine ten.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 15.09.18 08:13

@josifekk Vlastnim od Chanelu nekolik parfemu. Mezi nimi i No. 5, Chance, Coco, Coco madm., Allure..

Ten vlevo na fotce je No. 5. Je to aldehydova vune, ktera se po case rozvine do nadherne vanilky. Vune je to nadherna, vytvari oblacek, ale neni nijak obtezujici pro okoli.

Ten na fotce v pravo je Coco. To je uplne jina vune. Je v nem koreni, hlavne hrebicek. Ten by manzelce uz vonet nemusel. Ja osobne miluju korenene a silne parfemy, ale vase zena nemusi.

Pokud si vylozene preje No. 5, tak ji ho kupte. A nekupujte na emiminu, casto jsou tu padelky vvuni. Nakupujte v dobrych eshopech. Napr. Notino.cz nebo elnino.cz. Nebo v kamenne parfumerii, ale tam je cena vyssi.

A jeste pozor. Chanel no. 5 ma nekolik variant - edt (toaletni voda), edp (parfemovana voda) a nekolik odnozi - l'eau (divci arianta, odlehcena), premiere (vice vanilkova varianta).

Vase zena nejspise chce Chanel no. 5 edp (parfemova voda). Toto je take ten parfem na fotce vlevo.

Stastnou volbu :kytka:

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 15.09.18 08:16

Jo a dlouho voni vsechny Chanely. No. 5 citim ze saly i nekolik dni.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 45 inzerátů 15.09.18 10:01

Ten prvni a nekupovat na bazaru.

Manhattan
Závislačka 3694 příspěvků 15.09.18 10:07

Ten první je no.5 a všechny parfémy od Chanel vydrží vonět moc dlouho, ale nikdy bych to nekoupila jinde než v parfumerii. A už vůbec ne vybalený nebo použitý.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 15.09.18 13:16

1. nekupuj to přes internet, koupíš fake. Maximálně možná přes Notino.
2. pokud už ho používá, tak nafoť flakonek co má a ukaž ho prodavačce v parfumerii.
3. pokud ho zatím nepoužívá, kup toaletní vodu a spíš v menším balení. https://www.notino.cz/…da-pro-zeny/

Chanel n.5 je docela specifický a ne na každém se ty aldehydy, kterými je typický rozvoní dobře. Pokud si ho ta žena které ho kupuješ nepřeje výslovně a neví jak konkrétně se na ní rozvoní, tak se nemusíš trefit. Toaletní voda je jemnější, než parfém a proto je na experimenty s novou vůní méně riziková.

Chanel Coco je úplně jiná vůně. Platí že ho nemáš kupovat přes internet a je pravděpodobnější, že bude dotyčné sedět, i když ho nemá vyzkoušený, než u n.5- Tam asi není potřeba se bát koupit i parfémovanou­ vodu.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 15.09.18 13:22

@kyticka86 z elnina mi onehdá přišel parfém zkažený a ještě pyčovali při reklamaci. Obávám se, že mají někde starý sklad a snaží se to vyprodat. Měla jsem je za spolehlivé, tak jsem si objednala a teprve po nemilém překvapení jsem začala googlit recenze a ejhle, rozhodně jsem nebyla sama. Je to tak rok, rok a půl, od té doby jsem od nich nic nebrala. Tak třeba to už rozprodali a mají zase použitelné zboží.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1007 příspěvků 15.09.18 15:48

@Ou Vazne? Tkazeny? To je mi lito. Mne se to jeste nestalo. Ale ja tam uz dlouho nenakupovala.. A souhlasim, ze notino je mozna v tomto spolehlivejsi. Ono je tim elnino zname, ze obcas ve skladu najde zapomenutou vuni, co se treba uz nevyrabi. Ale casto tem parfemum nic neni.

Jinak s tou edt nesouhlasim. Je znamo, ze je vice aldehydova nez edp. Takze je dobra pro ty, ktere na petce miluji prave ty aldehydy. Maji tam nejdelsi nastup.

Pokud chce aldehydu co nejmene, tak doporucuju spis No. 5 eau premiere. Ta je povazovana za nejlepsi petku z hlediska vanilky.

Nebo jak rikas, pokud zena uz nejakou petku ma, vyfotit flakon a ukazat prodavackam :mavam:

Omlouvam se, jsem aktivni clenka Arome.cz ;) a tak trochu parfemovy maniak (i kdyz po detech uz spis jen obcasny ocuchavac :lol: )

admin
Extra třída :D 11017 příspěvků 15.09.18 23:19

Zdravím a přeji krásný víkend. Na parfémy se podívejte ještě na sesterský web Arome.cz, kde najdete podrobné a hlavně pravdivé recenze uživatelek, ale i tipy, jak si dávat pozor a nevybrat fake .

Na arome.cz také platí přihlášení pomocí registrace na emiminu :)

Krásný večer,

Josefina

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >