Vymazání otce z mého RL

Anonymní
3.8.20 13:45

Vymazání otce z mého RL

Dobrý den, mám už svou vlastní rodinu. Můj biootec se o mě nestará. Vychovával mě mamky manžel. Můj dotaz tedy zní zda je nějaká možnost nechat ho vymazat z rodného listu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6134
3.8.20 13:47

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
3.8.20 13:48

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
3.8.20 13:54

A proč? Máš strach, že po něm zdědíš dluhy? Myslím, že by to šlo řešit odmítnutím dědictví (tj. jak majetku, tak i dluhů). Pochybuju, že je možné vzdát se biologického otce, zejména pokud na tebe platil alimenty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6194
3.8.20 14:05
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám už svou vlastní rodinu. Můj biootec se o mě nestará. Vychovával mě mamky manžel. Můj dotaz tedy zní zda je nějaká možnost nechat ho vymazat z rodného listu?

Jen vymazat ne. Prohodit otce, ano. Proc to chces? Co z toho budes mit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
3.8.20 14:08
@Cenarius píše:
Jen vymazat ne. Prohodit otce, ano. Proc to chces? Co z toho budes mit?

Nejde prohodit jakéhokoliv otce. Jediná možná změna je z nebiologického otce na toho biologického po testech otcovství. Jiné prohození nejde!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1538
3.8.20 14:41

...

…nemůžeš se takhle vzdát svého otce. On je součástí tvé identity, sdílíš s ním i všechny příbuzné z jeho strany. A uvědom si, že kdyby tenkrát neobtáhl tvoji mamku, tak tady ani nejseš. Ať je jaký chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 15:53

Jeho rodina se o mě nezajímala, vždy se v mém životě objeví na pár dní nabulíkuje mi, jak ho to vše mrzí, já mu odpustím a pak zas zmizí a nic ani neřekne. Jednou až se mu něco stane nechci aby dcery o které se stará musely jít zamnou s tím, že se mám vyjádřit k dědictví.
Chci se ho zvdát, protože vím že se mi uleví…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 15:55

Mám i příjmení po mamčiným manželoj

• Citovat
  • Nahlásit
3856
3.8.20 16:04

Vzdej se ho v hlavě, to stačí. Stejně - dokud ho nevymažeš z hlavy, tak ti výmaz z RL k ničemu nepomůže. Hlava je základ. Když pro tebe přestane existovat, tak prostě nebude. A když za tebou jednou jeho děti přijdou, tak jim hezky poděkuješ a řekneš, že nemáš zájem a všeho se zříkáš. Je to smutný, ale někdy to tak prostě je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8199
3.8.20 16:20
@Aletheia píše:
Nejde prohodit jakéhokoliv otce. Jediná možná změna je z nebiologického otce na toho biologického po testech otcovství. Jiné prohození nejde!

@Cenarius má pravdu, dle NOZ lze zletilého osvojit. Tady by zřejmě nebyl problém.
https://www.epravo.cz/…-100678.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
4.8.20 07:08
@Anonymní píše:
Jeho rodina se o mě nezajímala, vždy se v mém životě objeví na pár dní nabulíkuje mi, jak ho to vše mrzí, já mu odpustím a pak zas zmizí a nic ani neřekne. Jednou až se mu něco stane nechci aby dcery o které se stará musely jít zamnou s tím, že se mám vyjádřit k dědictví.
Chci se ho zvdát, protože vím že se mi uleví…

a? prostě se s ním nestýkej, a až umře, dedictví odmítneš. To je jediné co můžeš udělat. šlo by to asi jedině tak, kdyby se tě před soudem zřekl a adoptoval tě oficiálně druhý otec…ale někdo v rl zapsaný být musí. Nejde vymazat otce z rl a by tam nikdo nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat