Vyplacení z nemovitosti

Anonymní
8.9.11 12:07

Vyplacení z nemovitosti

Ahojky,
měla bych dotaz…
Moje máma žije v jednom domě se svým bratrem,stará se o těžce nemocnou babičku,která už zřejmě dlouho nebude :cry: Každý mají půlku domu,ikdyž její bratr si dělá nárok na celý dům,což je nesmysl. Ale sází na to,že máma je taky dost nemocná tak nebude mít sílu se sním hádat. A ted o co mi jde..
Mámu si chci vzít k sobě,ale ta se bojí,že až se odstěhuje až babi nebude,že bratr jí vyšachuje ze hry. Dům bud prodá a peníze schrábne sám,nebo ho pronajme a někam zmizí a máma ztoho nic neuvidí.
Domluvit se sním nejde už ani ted,a až mamka odejde tak sní přestane komunikovat úplně :cert:
Tak by mě zajímalo jestli se to dá řešit ještě jinak než leta po soudech,jestli by se ho dalo nějak mimo soudně donutit,aby se s mamkou poctivě rozdělil? Protože na dlouhý tahanice po soudech by máma nezvládla ani fyzicky ani psychicky a na to on sází. Navíc má oproti nám vlivný známí,kteří mu poradí kdejakou kličku,tak nevím jetli má vůbec nějakou šanci uspět??

Děkuji za odpěvědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1366
8.9.11 12:11

ahoj, pokud má každý z nich na sebe na katastru napsanou polovinu domu, tak jeden bez druhého dům nemůže prodat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.9.11 12:15

To je právě tomdům je psaný na babi :nevim: Jenže až nebude,tak si její bratr myslí,že to prodá sám a všechno schrábne. On právě sází na máminu nemoc a počítá stím,že nebude mít sílu se bránit :-( :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
mag
11299
8.9.11 12:18
Anonymní píše:
To je právě tomdům je psaný na babi :nevim: Jenže až nebude,tak si její bratr myslí,že to prodá sám a všechno schrábne. On právě sází na máminu nemoc a počítá stím,že nebude mít sílu se bránit :-( :cert:

Až tady babi nebude, proběhne dědické řízení a každý bude mít polovinu, takže celý dům sám prodat nemůže a navíc jako spoluvlastník má maminka předkupní právo na jeho polovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
8.9.11 12:25
mag píše:
Anonymní píše:
To je právě tomdům je psaný na babi :nevim: Jenže až nebude,tak si její bratr myslí,že to prodá sám a všechno schrábne. On právě sází na máminu nemoc a počítá stím,že nebude mít sílu se bránit :-( :cert:
Až tady babi nebude, proběhne dědické řízení a každý bude mít polovinu, takže celý dům sám prodat nemůže a navíc jako spoluvlastník má maminka předkupní právo na jeho polovinu.

Presne tak, po mamincine smrti kazdy zdedi pulku (to ji nikdo neodepre) a potom, kdyby chtel stryc prodat, mohl by bud prodat svou id. polovinu (to by mohl bez mamky) ale ta jeji id. polovina by zustala psana porad na ni a i tak by musel jako prvni oslovit tvou mamku, protoze ona ma to predkupni pravo.
Ale pokud se s nim nebudete schopni domluvit, myslim, ze se soudnim sporum nevyhnete… :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.9.11 12:27
mag píše:
Anonymní píše:

Tomu řikáme taky,ale on tvrdí,že prostě celý dům předělal-což není úplně pravda a vrážel tam peníze,co máma taky. Tak prý prostě je to jeho a mámě nic nedá :nevim: Prostě si to nenechá vymluvit a ohání se těmi vlivnýmí známými :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
13124
8.9.11 12:29

pokud mamka po smrti babičky nebude mít sílu dohadovat se s bratrem, po skončení dědického řízení může svou půlku domu napsat na tebe - a veškeré dohady a jednání budeš vést ty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
8.9.11 12:34
Anonymní píše:
mag píše:
Anonymní píše:
Tomu řikáme taky,ale on tvrdí,že prostě celý dům předělal-což není úplně pravda a vrážel tam peníze,co máma taky. Tak prý prostě je to jeho a mámě nic nedá :nevim: Prostě si to nenechá vymluvit a ohání se těmi vlivnýmí známými :cert:

No, to on si myslet muze, ale to je hloupost. Pokud maminka nema silu na soudni jednani a tak dale, muze ti udelit plnou moc a muzes ji zastupovat.
Nevim presne jak je to s tim darovanim, je tam to predkupni pravo a to plati i obracene… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11299
8.9.11 12:36
BaraDolezal píše:
Anonymní píše:
mag píše:
Anonymní píše:
Tomu řikáme taky,ale on tvrdí,že prostě celý dům předělal-což není úplně pravda a vrážel tam peníze,co máma taky. Tak prý prostě je to jeho a mámě nic nedá :nevim: Prostě si to nenechá vymluvit a ohání se těmi vlivnýmí známými :cert:
No, to on si myslet muze, ale to je hloupost. Pokud maminka nema silu na soudni jednani a tak dale, muze ti udelit plnou moc a muzes ji zastupovat.
Nevim presne jak je to s tim darovanim, je tam to predkupni pravo a to plati i obracene… :nevim:

U darování a prodeji příbuzným předkupní právo neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19472
8.9.11 12:37

Nebo muze babicka prepsat dum(nebo jeji cast) na mamku uz ted,kdyz se o ni stara sama, s nejakymi podminkami do budoucna treba. Ale rozhodne s pravnikem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
8.9.11 12:41
mag píše:
BaraDolezal píše:
Anonymní píše:
mag píše:
Anonymní píše:
Nevim presne jak je to s tim darovanim, je tam to predkupni pravo a to plati i obracene… :nevim:
U darování a prodeji příbuzným předkupní právo neplatí.

Vidis, to jsem presne nevedela, zase jsem o neco chytrejsi! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.9.11 12:50
mroe píše:
Nebo muze babicka prepsat dum(nebo jeji cast) na mamku uz ted,kdyz se o ni stara sama, s nejakymi podminkami do budoucna treba. Ale rozhodne s pravnikem.

To už právě nemůže,protože už není svéprávná bohužel :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.9.11 12:54

Holky děkuju za rady,budem to muset nějak vymyslet…
Asi se s mamkou domluvím a vemu to na sebe,ikdyž se mi do toho taky moc nechce,mám svých starostí dost a z takových tahanic je mi na :poblion: Ale nic jinýho nám zřejmě nezbyde :-?

• Nahlásit
  • Citovat
9649
8.9.11 12:54
Anonymní píše:
mroe píše:
To už právě nemůže,protože už není svéprávná bohužel :cry:

Tak to uz nemuze asi ani sepsat zavet, no a pokud zemre bez zaveti, zdedi tva mamka a stryc dum - kazdy jednu id. polovinu. A jeden bez druheho ji neprodaji.
Pochopila jsem to tak, ze v dome bydli stryc, takze maminku bude muset vyplatit, pokud se s nim nedohodnete (coz predpokladam ze ne) musite o vyrovnani zazadat soudne, bohuzel :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
8.9.11 12:56
Anonymní píše:
Holky děkuju za rady,budem to muset nějak vymyslet…
Asi se s mamkou domluvím a vemu to na sebe,ikdyž se mi do toho taky moc nechce,mám svých starostí dost a z takových tahanic je mi na :poblion: Ale nic jinýho nám zřejmě nezbyde :-?

Je mi jasne, ze malokdo se rad soudi, ale pro se okrast a nechat vse strycovi, jeste kdyz je jaky je, ze… :nevim: ono to pro tebe zase tak moc neznamena, parkrat dojdes k soudnimu jednani, nic vic… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama