Vyrobeno v Polsku

21860
10.5.13 12:01

Vyrobeno v Polsku...

Ahoj, zajímalo by mě, jestli při nákupu potravin koukáte na zemi původu a snažíte se podporovat českou výrobu. Byla jsem dnes docela překvapená, že Lučina nebo President je vyrobený právě tam. Ono bordel je všude, jen v Polsku nějak víc. Přitom ani jedno není nejlevnější :think: proti Polsku jako takhle nic nemám, ale vzpomeňme např. na posypovou sůl nebo teď nedávno to maso, že… Takže u čeho vás překvapilo, že je Polský výrobek tvářící se seriózně? A vyhýbate se takovým?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

neprihlasena
10.5.13 12:05

Ano… protože jak která Lučina je vyrobená v Polsku. A bohužel u mě Poláci dojeli na ty jejich průsery… všichni je mají, ale oni už fakt extrémně. Takže cokoli, co je polské, má prostě bohužel předem smůlu. Přeci jen, riskovat nechci, no…

Samotnou by mě spíš zajímalo, jestli tyhle „srajdy“ jedí i samotní Poláci. Uuufff

• Nahlásit
  • Citovat
Run
20682

@Seizdra Se nudíš nebo co? :mrgreen: Já bych hlavně řekla, že potraviny v Polsku jsou ok, jen ty co vyváží jsou občas naprd. Bohužel dokud to budeme kupovat, nic se nezmění! :nevim:

Příspěvek upraven 10.05.13 v 12:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312

No jo, polská výroba vychází ve finále levněji… Zkus třeba masové výrobky PIKOK (z LIDLu) srovnat s českými za podobnou cenu. Ty polské jsou chuťově i pohledově tak nějak snesitelnější. Akorát „lovkyně éček“ by neměly číst to složení na obalu… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
10.5.13 12:07

Vyhýbám se polským šuntům.. :mrgreen:
Mě třeba naštvalo, že Cottage co byl ještě nedávno český je polský..
Všechno co kupuji studuji a jak je to PL, letí to zpět..občas se stane, že holky něco do košíku propašují, když to zjistím, tak to dávám jedné rodině co má hluboko do kapsy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
10.5.13 12:09
@gabriela82 píše:
@Seizdra Se nudíš nebo co? :mrgreen: Já bych hlavně řekla, že potraviny v Polsku jsou ok, jen ty co vyváží jsou občas naprd. Bohužel dokud to budeme kupovat, nic se nezmění! :nevim:Příspěvek upraven 10.05.13 v 12:06

To ne, kojim. Ale chystala jsem si snídani, jsem teď chlapem hrozně hlídaná co se množství týče ( :zed: ) a taky mléčných výrobků, tak mě to jenom tak zaujalo, že třeba právě ta Lučina je PL :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
10.5.13 12:10
@peggy.sl píše:
Vyhýbám se polským šuntům.. :mrgreen:
Mě třeba naštvalo, že Cottage co byl ještě nedávno český je polský..
Všechno co kupuji studuji a jak je to PL, letí to zpět..občas se stane, že holky něco do košíku propašují, když to zjistím, tak to dávám jedné rodině co má hluboko do kapsy..

Ten mám v lednici taky, jmenuje se jihočeský, tak jak dokrmím dítě, jdu se schválně kouknout!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
10.5.13 12:11

Klasické máslo, které prodávají v albertu, stojí asi 28,– měla mě zarazit ta cena, protože normální kostka másla jinak stojí kolem 40,– :roll:
A něco jsem zaslechla o kukuricnych krupkach, ale na obalu je pouze napsáno vyrobeno v EU :nevim:
Výrobkům z Polska se snažím vyhýbat ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
10.5.13 12:11

Je mi celkem jedno, kde co bylo vyrobeno :nevim: koukam na slozeni a jestli to „vypada“ nejak rozumne. ony ceske vyrobky teda taky nejsou casto zadna vyhra, tech problemovych mame taky dost :nevim:
problem s polskyma vecma je spis v tom, ze prodejci casto privezou to uuuplne nejlevnejsi, co se v tom Polsku da sehnat a podle toho ta kvalita vypada.
Kdyz clovek nakupuje treba v Auchanu primo v Polsku, tak si prijde spis jak v nemeckem supermarketu a nase Tesca atd. se proti tomu muzou schovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15027
10.5.13 12:13

Já to sleduju a nekupuju. Z principu za tu jejich posypovou sůl atd. Vím, že nemůžu všechny polské výrobce házet do jednoho koše, ale já je prostě bojkotuju a do nákupního koše je nehážu. 8)

Příspěvek upraven 10.05.13 v 12:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10700
10.5.13 12:14

@Seizdra kde jsi vzala že Lučina je PL? Koukám na to a jako výrobce jsou uvedeny Povltavské mlékárny Sedlčany.. :nevim: Jinak kontroluju všechno co dávám do košíku a co je z Polska zásadně neberu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.13 12:14

Přiznám se, že to neřeším, občas zkouknu složení, u jogurtů zkoumám složení vždy, abych si nekoupila nějakou zahuštěnou vodu. U jídla pro sebe zkoumám např. tučnost, procento masa v masných výrobcích, jestli je sýr opravdu sýr a tak, ale kde je to vyráběno ne…popravdě, to už bych nemohla žrát vůbec nic :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
10.5.13 12:15
@ivana-domca píše:
Klasické máslo, které prodávají v albertu, stojí asi 28,– měla mě zarazit ta cena, protože normální kostka másla jinak stojí kolem 40,– :roll:
A něco jsem zaslechla o kukuricnych krupkach, ale na obalu je pouze napsáno vyrobeno v EU :nevim:
Výrobkům z Polska se snažím vyhýbat ;-)

No jo, máslo, to je kapitola sama o sobě. My teda bereme buď Tatra, je to jen 200g, nebo se snažíme brát domácí tady v jednom podloubí v Olomouci od farmáře. To je Máslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
10.5.13 12:16
@Bibi82 píše:
@Seizdra kde jsi vzala že Lučina je PL? Koukám na to a jako výrobce jsou uvedeny Povltavské mlékárny Sedlčany.. :nevim: Jinak kontroluju všechno co dávám do košíku a co je z Polska zásadně neberu.

Na krabičce je taková elipsa a v ní PL a číslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20682
10.5.13 12:18

@Seizdra to je ale správný manžílek :hug: :hug: jen mu vyřiď, že mléčné výrobky na mliko žádný vliv nemají! To už je lepší pořádný vývar!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama