Vysvětlení grafu bazální teploty

Anonymní
8.1.20 07:30

Vysvětlení grafu bazální teploty

Dobrý den, chci poprosit o radu. Poslední menstruaci jsem měla 26.10. S manželem se snažíme o miminko, ale i přes takové dlouhé zpoždění těhotná bohužel nejsem. Rozhodla jsem se, že začnu měřit bazální teplotu, abych zjistila, jak na tom jsem. Od začátku prosince byla teplota většinou kolem 36,3. Vypadá to tedy, že nemám ovulace. Včera jsem byla na gynekologii a už to řešila s dr. Říkala, že podle utz se menstruace chystá a měla by přijít do 2 týdnů. Posledních pár dní mi teplota postupně stoupá. Může to znamenat, že proběhne nebo probíhá ovulace? Poraďte prosím, byla bych moc ráda, kdyby tomu tak bylo, ale nechci si dělat zbytečně naděje. Dr mluvila i o léčbě anovulacniho cyklu. Moc děkuji za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6866
8.1.20 07:43

Vypadá to nadějně, že akorát proběhla, jeste tak 2 hodnoty a mohlo by být jasno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14224
8.1.20 07:46

Pokud jeste poroste a udrzi se, tak nadeje bude.
Ale mas to jak na houpacce. Meris se kazde rano ve stejny cas jeste nez vstanes z postele?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 07:48

@cecetka ono to moc nejde, malá se mi v noci dost budí, ale čas měření se snažím udržet stejný a minimálně po 4 hodinách spánku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 07:51

@poopie takže je vhodné se teď snažit?

• Citovat
  • Nahlásit
53057
8.1.20 08:02

Ano, vypadá to nadějně. Pokud ovulace byla, na snažení už je pozdě.
Pokud by takové cykly byly pravidelně, řešila bych to, jestli to bylo takhle zpožděné jednorázově, tak ne. Každopádně jestli MS do 14 dnů nedorazí, zkusila bych test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 08:34

@ugluk když to takhle každý den stoupá, tak už proběhla? :(

• Citovat
  • Nahlásit
2236
8.1.20 09:01

Ano uz probehla, snazit se uz nema cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 09:12

@naka1911 a jak to poznáte prosím, pro příště aspoň. Jsem v tom lajk. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
486
8.1.20 09:53
@Anonymní píše:
@naka1911 a jak to poznáte prosím, pro příště aspoň. Jsem v tom lajk. Děkuji

Z grafu BT se ovulace pozná až zpětně - teplota stoupá až poté, co proběhla.
Blížící se ovulaci je třeba rozpoznat podle jiných znaků, koukněte na nějaké informace o symptotermální metodě (STM) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6378
8.1.20 09:55

Vypadá to, že máš po ovulaci, ta mohla být toho 4.1. :think: Při ovulaci nastává pokles teploty. Po ní výrazně stoupne min. o 0,2 - 0,3 st.. Pak už se drží nahoře až do MS. Většinou dál ještě trochu stoupne. V luteální fázi nesmí klesnout na teplotu před LF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 10:33

@bartsch už tomu rozumím, děkuji za vysvětlení, myslela jsem, že ovulaci poznám podle stoupajíci teploty, ale to už je po teda, aha. Takže teď už by se měla držet nahoře, popřípadě trošku stoupne, ale neměla by klesat? Ty srdíčka znamenají styk, takže jsem to mohla trefit? :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.20 10:36

@aanysek to už jsem studovala :D jenže jsem myslela, že když probíhá ovulace, tak už je teplota nahoře. Takže jsem ty příznaky neprisuzovala ovulaci. Hlavně se všude píše, že teplota stoupne skokové a mě jde postupně :think:

• Citovat
  • Nahlásit
6378
8.1.20 11:16
@Anonymní píše:
@bartsch už tomu rozumím, děkuji za vysvětlení, myslela jsem, že ovulaci poznám podle stoupajíci teploty, ale to už je po teda, aha. Takže teď už by se měla držet nahoře, popřípadě trošku stoupne, ale neměla by klesat? Ty srdíčka znamenají styk, takže jsem to mohla trefit? :srdce:

Jo jo, řekla bych, že jste to trefili ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14224
8.1.20 11:19
@naka1911 píše:
Ano uz probehla, snazit se uz nema cenu.

To tak nemusi byt. U me byl styk v dny vyssi BT (tenkrat jsme se stehovali, takze vice jak tyden pred tim nebylo nic :oops: ) a je z toho uz 13lety clovicek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat