Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahojda, po letech jsem nechala sundat gelovky, před nimi jsem několik let měla akrylové. Po těch letech jsou mé vlastní nehty hodně ztenčené, zpilované, děsně se třepí, štěpí, lámou. Musela jsem je zkrátit na úplné miimum a nevypadá to pěkně. Jak dlouho vám trvalo, než se vám vlastní nehty uzdravily, a co vám pomohlo? Vydržely jste nebo jste se k umělým zase vrátily?
Nevím, zda vydržím, zvykla jsem si na upravené nehty a toto vypadá…no jak vypadá
Fotku sem radši dávat nebudu. Dík ![]()
Na gelové nehty chodím cca 3 roky, já si je vždy sundávám sama (drasťák, vím
, ale z brusky/pilníku/ se mi chce zvracet- je to pro mě nejhorší zvuk a celkově pocit na nehtu a vyvolává mi to dávivý reflex)cca 2 dny předtím, než jdu na nové (chodím tak 1× za 3 týdny)a nehty mám překvapivě naprosto v pohodě. Samotnou mě to překvapuje.
Ale vím, že většinou je to fakt po době, co to samo celé odroste. A v průběhu toho si můžeš dávat na nehty nějakou výživu…
@maskovak Mně se nezlepšily ani po 2 letech
I přes výživu na nehty a vitamíny vypadají pořád hrozně. Než mi odrostla ta zbroušená část, trvalo to cca půl roku a od té doby se třepí, dvojí a lámou. Nehty nosím neustále úplně zbroušené, jinak to nevypadá hezky a stejně se lámou. S pěkným barevným lakem se to dá, bez laku je to hrůza.
![]()
Mno, musím říct, že takové jako před tím, než jsem začala chodit na nehty, už je prostě nemám. Jakmile je nechám trochu narůst, začnou se lámat a třepit. Ale jsou koukatelné
Trvalo cca 3 měsíce, než to nejhorší odrostlo.
Holky a máte nějaké vysvětlení, proč to tak je? Já sama umělé nehty nemám, ale z logického pohledu mně nenapadá, proč by pak ty odrostlé měly být slabší a náchylnější, když už ty zbroušené jsou odrostlé
. Navíc teda pokud ještě dáváte výživu zevnitř i zvenku. Tohle jsem hodně slyšela a od gelu/akrylu mně to odradilo, ale nedává mně to smysl, proč tomu tak je?
Já měla umělé jen jednou, ani ne měsíc, zjistila jsem, že to není nic pro mě… i tak mi to mé nehty zničilo a než se daly do normálu trvalo to půl roku, do úplně nejlepšího stavu asi rok… ale nic jsem nepoužívala, ale hlavně ty první tři měsíce fakt byly hrozný, jak se pořád třepily a lámaly ![]()
Nosila jsem je 7 let a kvůli regeneraci jsem je na nějaký čas sundala. Uzdravily se mi za 4 měsíce úplně, jsou hezké a nevím, zda se k umělým vůbec budu vracet ![]()
@maskovak Mne to trvalo celkove polroka nez som vobec dala nechty do podoby normalnej..aby to na prstoch pripominalo aspon z dialky nechty.. Uz nikdy v zivote ![]()
Mně se nezlepšily ano po pěti letech. Ale je pravda, že já nosila gelové dloho, od doby, co se jen lepily s jakousi mřížkou a gelové nebyly. Ale ani po pěti ltech nejsou v top stavu
Dobrá věc je na tohle výživa od sally hansen..také jsem dřív nosila umělé, měla je zničené…ale je to už dost let zpátky a právě výživa od SH mi strašně pomohla. Používám jí doteď ![]()
@terinka4444 https://www.notino.cz/…ak-na-nehty/ je to tenhle