Zadní rýma - problémy s kojením?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 11.02.17 15:50
Zadní rýma - problémy s kojením?

Zdravím. Měli jste někdo problémy s kojením (bojkot, odtrhávání od prsa, horší spaní, celková rozmrzelost) a pak se ukázalo, že to bylo zadní rýmou, že se miminku hůře dýchalo? Je to možné? Malá 4-m bojkotuje a trvá to už pár týdnů. Ale žádnou viditelnou rýmu nemá, jen sem tam sušší soplík. Poslední dny jí to v nose trochu chrchlá. A jak nejlépe na zadní rýmu? Díky předem :)

Reakce:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 11.02.17 20:39

Malá (7 týdnů) má teď rýmu - nevím jestli přední nebo zadní, v nose nic není vidět, ale slyšet to je a při odsávání soplíky odsaju - a když to bylo nejhorší, tak s kojením problém byl. Odtrhávala se, málo pila, spala blbě… pomohlo zvlhčit vzduch v ložnici (mokrá plena na postýlku, mokrý velký ručník na radiátor), aromalampa co pouští páru, používala jsem smrk a eukalyptus. A když jí ty sople tekly do krku a dávila se jima, tak stříknout Sterimar a odsát. Sice ji furt má, ale jen trochu, a jí a spí už v pohodě.

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 11.02.17 20:58

@Lily Evans Díky :) A ta aromalampa, to je co za udělátko (něco jako el. zvlhčovač vzduchu?) a kde a za kolik jsi to sehnala?

Evulina
Neúnavná pisatelka 15203 příspěvků 12.02.17 00:09
@MachyXS píše:
Zdravím. Měli jste někdo problémy s kojením (bojkot, odtrhávání od prsa, horší spaní, celková rozmrzelost) a pak se ukázalo, že to bylo zadní rýmou, že se miminku hůře dýchalo? Je to možné? Malá 4-m bojkotuje a trvá to už pár týdnů. Ale žádnou viditelnou rýmu nemá, jen sem tam sušší soplík. Poslední dny jí to v nose trochu chrchlá. A jak nejlépe na zadní rýmu? Díky předem :)

Ano, mimčo může u rýmy („zadní“ i „přední“) odmítat prso - mám bohaté zkušenosti.
Rady - vždy těsně před kojením vystříkat nos mořskou vodou (vhodnou pro daný věk) - tím se zředí hleny a jdou dobře odsát, pak odsát odsávačkou na vysavač, poté na vatičku nakapat nosní olej baby od Hadka a opatrně vetřít do dírek (ne hluboko!). Pak nakojit a po kojení ještě odstříkat trošku mléka, nasát do kapátka (mají v lékárně za pár korun skleněné kapátko) a nakápnout do každé dírky tak 3-4 kapky. A sebe dopovat zdravou stravou, ovoce, zelenina, vitamin C, rybí tuk atd. Může se také využít aromaterapie a nakapat vhodný olejíček na kapesník a dát nad postýlku dítěti (poradila bych se o vhodném olejíčku třeba zrovna s Hadkem, rád poradí a velmi rychle).

Evulina
Neúnavná pisatelka 15203 příspěvků 12.02.17 00:10

Jinak když je velká krize a mimi i přes opatření nechce prso, tak holt nezbývá než vytáhnout odsávačku, mléko odsávat a dávat aspoň po lžičkách - to většinou lépe přijme a navíc se udrží laktace. Mám doma elektrickou Medelu.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 12.02.17 08:18

@MachyXS já mám aroma difuzér značky Medisana, stál asi tisícovku. Je to takový pěkný, šumí to, a mění barvy. Používám esenciální oleje od Saloosu - maj i olejíček Nosánek, ten se zas natírá na nosík při rýmě. Malé se to hrozně líbilo a měla to jako odměnu že vydržela odsávání :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >