Žádost o zařazení do evidence pěstounů?

42
27.4.17 13:45

Zadost o zarazeni do evidence pestounu-?

Dobry den pestouni a zadatele o zarazeni do evidence, mela bych otazku. Je tu nekdo kdo mel nebo ma male dite okolo 3 let a presto mel to stesti, ze ho zaradily do evidence a mohl byt pestounem..Nekde ctu ze nejmladsi musi byt 8 let a nekde zase ze musi uplynoit doba 2-3 roky od narozeni sveho ditete?? Prosim o odpovedi dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1309
27.4.17 14:20

@Larry26 To záleží, jestli žádáš o přechodnou PP (to je ta tolik diskutovaná, kdy člověk dostává kojence a do roka by ho měl teoreticky předat dál) a nebo dlouhodobou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
27.4.17 14:51

Tak by me zajimaly obe.. Jestli tam je omezen ten vek ditete? Vic jsem uvazovala o prechodne. Chtela bych pomoct co nejvice detem a sama uz druhe dite neplanuju a zase byt dlouhody pestoun a mit tu dite 18 let nebo vic to je jako mit druhe svoje. Proto se mi vic libi pomahat vice detem na kratsi dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4556
27.4.17 15:28
@Larry26 píše:
Tak by me zajimaly obe.. Jestli tam je omezen ten vek ditete? Vic jsem uvazovala o prechodne. Chtela bych pomoct co nejvice detem a sama uz druhe dite neplanuju a zase byt dlouhody pestoun a mit tu dite 18 let nebo vic to je jako mit druhe svoje. Proto se mi vic libi pomahat vice detem na kratsi dobu.

Pokud máš své malé dítě, tak si myslím, že není dobrý nápad stát se pěstounkou na přechodnou dobu. Jak budeš svému dítěti vykládat, žes děťátko, na které si tvé dítě zvykne, dala někomu jinému a tak pořád dokola? Uděláš dítěti v hlavě binec. Bude se bát, že ho jednoho dne také někomu dáš. Krom toho, krátkodobí pěstouni se hlásí, za to dlouhodobých je nedostatek. Vyvstává proto otázka, zda ti víc nejde o peníze, než o děťátko. Zdraví dlouhodobá pěstounka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
27.4.17 15:41
@Enmamma píše:
Pokud máš své malé dítě, tak si myslím, že není dobrý nápad stát se pěstounkou na přechodnou dobu. Jak budeš svému dítěti vykládat, žes děťátko, na které si tvé dítě zvykne, dala někomu jinému a tak pořád dokola? Uděláš dítěti v hlavě binec. Bude se bát, že ho jednoho dne také někomu dáš. Krom toho, krátkodobí pěstouni se hlásí, za to dlouhodobých je nedostatek. Vyvstává proto otázka, zda ti víc nejde o peníze, než o děťátko. Zdraví dlouhodobá pěstounka.

Asi tak, bylas rychlejší. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
27.4.17 15:46

Jinak zakladatelko, na internetu se toho dá dohledat hodně, pro více informací si můžeš počíst třeba tady:
http://www.adopce.com
http://www.pestouni.cz
http://chcemebytpestouny.cz
https://www.rpp.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
27.4.17 15:52

Kdyby me slo o penize tak zustanu ve svy praci kde mam o 3 tisice vic nez kolik maji krarkodoby pestouni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
27.4.17 15:54

Pokud máte malé dítko neschválí Vás pro přechodnou pp, hranice 8 roků je minimální, ale už se začíná zvyšovat na cca 10-12 let. Také padla hranice výběru věkové kategorie a zpravidla je 0-18let, věk dítěte, které k Vám mohou umístit, platí ale, že by mělo být mladší než Vaše bio. Dlouhodobých pěstounů je nedostatek, pomalu začíná docházet k tomu, že pro děti od přechodných nemají stálé rodiny. My jsme dlouhodobý, dítko jsme přijali, když našemu bio nebyly ani tři roky. Je to náročné a vysilující, ale s odstupem let vím, že to stojí za to. Jen si to nemalujte na růžovo, brzy vybledne a vše pro dítě je jedna z posledních věcí, o kterou jde všem okolo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
27.4.17 15:57

Peijde me to rozhodne lepsi nez kdyz maji v kojenaku 1 sestra na starosti 6 deti a jak si myslite ze maj cas se venovat kazdymu zvlast..rozhodne ne…nakrmnej jedno druhy treti atd…a jdou zas delat jinou praci..jsem to videla na vlastni oci a nektery nejsou tak mily a trpelivy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
27.4.17 16:01
@Larry26 píše:
Peijde me to rozhodne lepsi nez kdyz maji v kojenaku 1 sestra na starosti 6 deti a jak si myslite ze maj cas se venovat kazdymu zvlast..rozhodne ne…nakrmnej jedno druhy treti atd…a jdou zas delat jinou praci..jsem to videla na vlastni oci a nektery nejsou tak mily a trpelivy..

No jo, ale v první řadě musíš myslet na své vlastní dítě. To je dítě, za které máš zodpovědnost ty. Nemůžeš mu ublížit tím, že se budeš snažit pomoci jiným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
27.4.17 16:03

@marllon Diky za odpoved to jsem chtela slyset. Takze spis zkusit dlouhodobou kdyz uz chci pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
27.4.17 16:06

Ale to většina lidí přeci ví, jen je třeba si uvědomit, že Vaše rodina je to nejdůležitější a pokud máte malé dítko, byl by to masakr pro jeho psychiku. Vůbec bych se nedivila, kdyby nakonec došli k tomu, že přechodnou budou moci dělat jen lidé, kteří už mají samostatné děti, zletilé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
27.4.17 16:07

@Agneth Dobre nebudem se tady dohadovat. Samozrejme ze myslim na sve dite. Ja jsem proste ten typ ktery se zajima o charitu a ruzny humanitarni veci. A take mam hodne sourozencu a mamka na nas byla sama a nikomj nic nechybelo.Taky by mozna nebyl spatny napad adopce na dalku. Jinak diky za nazory :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
27.4.17 16:10

Kdyz maji teda takove pozadavky tak at tuto praci delaji jen duchodci. Nevim proc pisou vek od 28 let kdyz to teda neni vhodne pro mlade lidi kteri maji cas a elan a chut pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
27.4.17 16:12

Jj, pokud se na to cítíte, určitě běžte, nás dlouhodobých nepříbuzenských je hrstka. Jen se připravte, že je to náročné a občas nestačíte zavírat pusu z údivu, co všechno je možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama