Založení živnosti a dál...?

z92
278
19.10.19 15:37

Založení živnosti a dál...?

Ahoj holky, včera jsem si byla vyřídit živnost, s tím, že začátek jsem stanovila na 1.2.2020 (do té doby musím vyřídit a zařídit provozovnu a podnikat jako tak nebudu, takže proto až únor) ale tak si teď říkám, lejstro s IČ mi přijde do týdne to je jasný, ale DIČ? to budu mít až od toho února jak se přihlásím na FÚ?… Nějak jsem se zapomněla poptat v tom shonu a teď nad tím dumám, protože mi dochází (brzo), že dič na zařízení nějakých věcí kolem budu taky potřebovat… v případě že by to bylo od toho února, můžu si tu dobu začátku živnosti posunout??? (na ten leden myšleno) Já jsme na tohle uplně marná :think: díky každé znalé duši v této problematice za příspěvek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.10.19 16:13

Dobrá účetni

Při zahájení podnikání si najdi dobrou účetní. Sice to bude stát nějakou korunu, ale dobrá účetní Ti ušetří spoustu starostí i peněz. Poptej se mezi známými, nejlepší je někdo z doporučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6523
19.10.19 16:37

Jako DIČ, že chceš být dobrovolně plátce DPH? Jinak DIČ potřebuješ pouze na komunikaci s úřady a nikde ho neuvádís.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6643
19.10.19 17:48

DIČ je daňové identifikační číslo a má ho každý, kdo je registrován k dani. Nejen plátci DPH. U fyzické osoby je to CZ + rodné číslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
z92
278
19.10.19 23:35

@JancaS84 otevírám cukrárnu takže plátce daně budu tak či tak… No spíš jde o to, že teď řeším zavedení haccp ( systém kritických bodů) kde by mělo být DIČ též uvedeno, alespoň podle toho, kdo mi dokument vypracovává :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6643
20.10.19 07:09

V haccp se moc nevyznám, ale myslím si, že když uvedeš DIČ CZ+RČ, tak se nic nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat