Zase nepovedený KET. Jak podpořit vývoj plodu po KET?

Anonymní
11.6.21 16:51

Zase nepovedený KET :-( Jak podpořit vývoj plodu po KET?

Ahojte, máme za sebou několik KETŮ a všechny bohužel neúspěšné :( Embryo se uhnízdí, ale hcg nikdy nestoupá do takových hodnot jako by mělo, prostě plod po cca 1-3 týdnech po transferu vždy odumře. Přitom genetika je v pořádku :nevim:
Nemáte nějaké tipy jak pomoci vývoji plodu a udržet ho? I když je mi jasné, že na to asi nic není a pokud je něco špatně, tak to má odejít. Utrogestan akorát užívám. V caru vždy řekli biochemické těhotenství a že to tak prostě je, že ivf není záruka což je jasné, ale jak říkám-genetika je v pořádku :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.6.21 16:53
@Anonymní píše:
Ahojte, máme za sebou několik KETŮ a všechny bohužel neúspěšné :( Embryo se uhnízdí, ale hcg nikdy nestoupá do takových hodnot jako by mělo, prostě plod po cca 1-3 týdnech po transferu vždy odumře. Přitom genetika je v pořádku :nevim:
Nemáte nějaké tipy jak pomoci vývoji plodu a udržet ho? I když je mi jasné, že na to asi nic není a pokud je něco špatně, tak to má odejít. Utrogestan akorát užívám. V caru vždy řekli biochemické těhotenství a že to tak prostě je, že ivf není záruka což je jasné, ale jak říkám-genetika je v pořádku :think:

Genetikou myslis, ze mas vysetrene embryo geneticky nebo genetiku paru?
My mame oba s partnerem genetiku ok, ale embrya maji geneticke vady.

• Citovat
  • Nahlásit
11.6.21 17:22

Genetiku svoji nebo embryii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 19:11
@Anonymní píše:
Genetikou myslis, ze mas vysetrene embryo geneticky nebo genetiku paru?
My mame oba s partnerem genetiku ok, ale embrya maji geneticke vady.

@Maminanamatersky

Holky, máme naši genetiku ok a i genetika embryí teď byla dělaná a stejně se zastavilo ve vývoji i u geneticky testovaného embrya, které bylo ideální k transferu, bylo údajně úplně v pořádku..

• Citovat
  • Nahlásit
976
11.6.21 20:17

Mám to úplně stejně. Hold ani ta genetika ti nic nezaručí. Každopádně bych chtěla taky nějaký “recept” na udržení embrya. Bohužel nevím jak poradit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
11.6.21 20:17

Ahoj, tak úspěšnost KET je 30%, tak vezmi kostku a počítej na kolikátý pokus hodíš 3 nebo 4, někdo dá první dva a má hotovo….
Je to prostě náhoda…. Kolik máš za sebou transferů? Statisticky to jednou vyjít musí!!!

Mně vyšel první a pak 7× ne….
Ale jinak, ananas, akupunktura, jóga, nějaký čínský byliny….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 20:48
@Tvojeteta píše:
Ahoj, tak úspěšnost KET je 30%, tak vezmi kostku a počítej na kolikátý pokus hodíš 3 nebo 4, někdo dá první dva a má hotovo….
Je to prostě náhoda…. Kolik máš za sebou transferů? Statisticky to jednou vyjít musí!!!Mně vyšel první a pak 7× ne….
Ale jinak, ananas, akupunktura, jóga, nějaký čínský byliny….

KET embrya po genetice ma snad 70% úspěšnost, ale pořád to neni 100%

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 21:08
@Anonymní píše:
KET embrya po genetice ma snad 70% úspěšnost, ale pořád to neni 100%

Tomu nevěřím. Já měla 7 transferu embrya po PGD a nevyšlo to ani jednou. Kamaradka to samé. Prý jsou embrya po PGD oslabená a nemusí se uchytit, nebo se zastavují ve vývoji.

• Citovat
  • Nahlásit
1693
11.6.21 21:26

Koukala jsem na Ústav zdravotnické dokumentace…. V roce 2018 končilo 19.9% transferů porodem. Ono CAR muˇe do statistiky zahrnovat všechny pozitivní těhotenský testy a pak je to asi víc a asi i těch 70%….. ale já se bavím o úspěchu jako o porodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
12.6.21 09:07

Tak to jsem na tom podobně.. 6× KET a z toho se 5× ani neuchytilo a 1× zamlkly potrat :,( ted naposled bylo embryo po 5ti denní kultivaci a melo PGD a beztak se nechytlo.. já už fakt nevim co s tím :? :nevim: asi darované vajíčko no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.21 12:55

@splendis @Nanynyy Takže také se pořád snažíte o první a pořád nic ani po PGSD? Já už fakt nevím… V jakém jste caru? Testy jsou slabě pozitivní, ale hcg prostě nestoupá a dochází k biochemku u nás… Fakt nevím kde je zakopaný pes. Hraje v tom potom po uhnízdění roli vajíčko, spermie nebo oboje?

• Citovat
  • Nahlásit
48
12.6.21 13:15
@Anonymní píše:
@splendis @Nanynyy Takže také se pořád snažíte o první a pořád nic ani po PGSD? Já už fakt nevím… V jakém jste caru? Testy jsou slabě pozitivní, ale hcg prostě nestoupá a dochází k biochemku u nás… Fakt nevím kde je zakopaný pes. Hraje v tom potom po uhnízdění roli vajíčko, spermie nebo oboje?

No to by me taky zajimalo.. co kdyz vajicko je treba dobry a ten vyvin embrya ovlivni spermie.. :think: zadny jiny vysetreni nez klasickej spermiogram nedelali.. a nebo spatna kvalita sliznice..? Ja fakt nevim no.. my jedime do Pronatalu do K. V. ale ted na posledni pokus zvazujeme Plzeň. Je mi 31 a nemame žádné dítko :? Asi by to bylo jine snazit se a jedno už mit doma :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
12.6.21 13:25
@Anonymní píše:
@splendis @Nanynyy Takže také se pořád snažíte o první a pořád nic ani po PGSD? Já už fakt nevím… V jakém jste caru? Testy jsou slabě pozitivní, ale hcg prostě nestoupá a dochází k biochemku u nás… Fakt nevím kde je zakopaný pes. Hraje v tom potom po uhnízdění roli vajíčko, spermie nebo oboje?

Ano snažíme se o první. 6× transfer a z toho 2× bioch. Já mam teda protilátky proti obalu vajíčka nevím přesně název. Nepomáhá nic… Bohužel ani pgs nezaruci úspěch. Embryo je sice zdravé, ale nemusí byt životaschopné a dále se vyvíjet. Říká se, ze od třetího dne vývoje hraje role spermie. Taky nevím co proto udělat jak tomu pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.21 13:27

@Nanynyy My jsme museli do IVF kvůli hodně špatnému spermiogramu, tak se obávám, že v tom hraje roli ta spermie, že to tak vždy dopadne, že se to prostě přestane vyvíjet… Také se snažíme o první a je to hrozné, nevím jak tomu pomoct a to se na to nijak neupínám, nic, ale teď už když dochází možnosti, tak už si to člověk hrozně přeje, aby se podařilo. Ach jo, snad se nám všem poštěstí konečně :srdce: Na žádný tip jsem pořád nikde nenarazila, snad jen akupunktura, ale to teda nevím, toho se bojím :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.21 13:30

@splendis Biochemickým taky končím a nikdo mi neřekl žádnou příčinu, proč tomu tak je. Prostě špatné embryo co se přestane vyvíjet, ale proč nevím :nevim: Obávám se, že nic nevyjde a budeme muset znovu opakovat celé ivf.. Ach jo, držím pěsti. Co bereš po transferu za léky?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat