Zavedení umělého mléka

461
10.6.13 12:05

Zavedení umělého mléka

Ahojky,

chtěla bych se zeptat na částečné zavedení umělého mléka. Možná už se to někde řešilo, ale témat k UM je tolik, že bych to procházela asi celý den. :-)

Naší holčičce je teď 3,5 měsíce. Zatím ji pouze kojím, ale docela s tím bojujeme. Kojím při každém kojení vždy z obou prsou. Malé se moc nechce pít z pravého prsa. Sice z něj kojím, ale jak z něj nechce pít tolik, tak už ho mám trochu menší než levé. :-( A další věc: Už asi měsíc pije vždycky tak 3 – 5 minut, pak se začne odtahovat, pak vztekat a už nechce pít. A v prsu ještě mlíko je. Takže ji musím přehodit k druhému prsu, tam zase začne pít. Pak ji ale zase dávám k tomu prvnímu, aby ho dopila. Asi pije takhle krátce, protože už jí to mlíko tolik neteče. Dělá to i po dlouhém, např. pětihodinovém spánku, kdy by určitě měla mít hlad. Naše kojení tedy vypadá tak, že jí to docela nutím a několikrát ji přehazuju z jednoho prsa na druhé. Celkově mám pocit, že se mi mlíka už tolik nedělá. Malá nijak extra nepřibírá, ale doktor řek, že to stačí (z druhého na třetí měsíc přibrala 400 g).

Dost vážně tedy uvažuju o tom, že bych jí částečně dávala UM. Chci se ale zeptat. Je jedno místo kterého kojení jí UM nasadím nebo se doporučuje např. dávat ho ráno, večer, v noci??? Já kojím v 7:00, 10:00, 14:00, 17:00, 19:00 a 1× (výjimečně 2×) v noci. Nejvíce by mi vyhovovalo nasadit nutrilon přes den. Protože když ji mám kojit někde venku a dělá u toho takový cikrus, tak bych jí dala z flašky.

A pak se chci zeptat. Kolik toho UM mléka má najednou přibližně vypít?

A jakou jí mám koupit lahev. Mám doma nějakou Tommee Tipee 0+ 150 ml, ale nevím, jestli na ni už není malá.

Případně co dalšího je potřeba vědět při zavádění UM.

Moc Vám děkuju za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6963
10.6.13 12:12

Zkusila bxch koupit nutradefense nebo jiné mlíko než nutrilon, ono to taky není uplně to nej, některé děti zacpává, ale ty mlíka opravdu musíš zkoušet, každému dítěti sedí něco jinýho. daLA byCH JI ASI 120 ML Ze ZAČÁTKU, POKUD BY CHTĚLA VÍC DALA BYCH VÍC, MUSÍŠ ZKOUŠeT. A jinak pozor třeba že ze začátku bude boj že nebude chtít pít z falšky.

Naší holčičce je teď 3,5 měsíce. Zatím ji pouze kojím, ale docela s tím bojujeme. Kojím při každém kojení vždy z obou prsou. Malé se moc nechce pít z pravého prsa. Sice z něj kojím, ale jak z něj nechce pít tolik, tak už ho mám trochu menší než levé. :-( A další věc: Už asi měsíc pije vždycky tak 3 – 5 minut, pak se začne odtahovat, pak vztekat a už nechce pít. A v prsu ještě mlíko je. Takže ji musím přehodit k druhému prsu, tam zase začne pít. Pak ji ale zase dávám k tomu prvnímu, aby ho dopila. Asi pije takhle krátce, protože už jí to mlíko tolik neteče. Dělá to i po dlouhém, např. pětihodinovém spánku, kdy by určitě měla mít hlad. Naše kojení tedy vypadá tak, že jí to docela nutím a několikrát ji přehazuju z jednoho prsa na druhé. Celkově mám pocit, že se mi mlíka už tolik nedělá. Malá nijak extra nepřibírá, ale doktor řek, že to stačí (z druhého na třetí měsíc přibrala 400 g).

Dost vážně tedy uvažuju o tom, že bych jí částečně dávala UM. Chci se ale zeptat. Je jedno místo kterého kojení jí UM nasadím nebo se doporučuje např. dávat ho ráno, večer, v noci??? Já kojím v 7:00, 10:00, 14:00, 17:00, 19:00 a 1× (výjimečně 2×) v noci. Nejvíce by mi vyhovovalo nasadit nutrilon přes den. Protože když ji mám kojit někde venku a dělá u toho takový cikrus, tak bych jí dala z flašky.

A pak se chci zeptat. Kolik toho UM mléka má najednou přibližně vypít?

A jakou jí mám koupit lahev. Mám doma nějakou Tommee Tipee 0+ 150 ml, ale nevím, jestli na ni už není malá.

Případně co dalšího je potřeba vědět při zavádění UM.

Moc Vám děkuju za zkušenosti.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25959
10.6.13 12:15

Záleží, jak moc si chceš kojení udržet. Buď nabídneš UM po kojení a nebo třeba jedno kojení (nejlíp večer, to už přeci jen toho mlíka není tolik) úplně vynecháš a dáš jen UM. Tím pádem ti ale klesne laktace a asi brzo s kojením skončíte.
Jinak 100g za týden mi přijde optimální. Ale chápu tě, malá mi taky u kojení bejčila a je to fakt na hlavu :roll:
Lahvičku klidně dej tu co máš, čim menší průtok, tim víc bude muset makat a alespoň trochu se to přiblíží pití z prsu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6239
10.6.13 12:20

Ahoj, mám 3,5 měsíčního, máme 2 denně UM od 6. týdne, kdy chtěl pít pořád, nezvládla jsem ten jeho sprut - vypadá to u nás tak, že 4 - 5 x denně kojím, 2× UM… Takže jí 6-7× denně, ted spíše více jen 6×..
UM dávám na oběed a na večeři - takže v 11.00 - 12:00 - záleží jak mám hlad, no a pak po 19:00 večer, kdy má po koupání a těsně před spaním..spinká mi už po té 19:30 a spí tak do 3:30 do rána, kdy se vzbudí hladem…dokonce vydržel už i do 5:00, pak nakojím a spí ještě tak do 7:00.
UM mi přijal hned, bez problému..máme dobrý i to, že se neodstavil od prsa, prostě mu nedělá problém přejít z prsa na láhev a naopak..ale u toho pozor, může se stát, že tvoje miminko už pak nebude chtít z prsa..nebo naopak ti vůbec nebude chtít příjmout UM..
My měli 1× Nutrilon, děs, malého zabetonoval..máme Babylove a paráda, malej nemá vůbec žádný problém s bříškem.
Jinak můj syn vypije vždy těch 150 ml, občas trioošku nechá, nebo naopak občas vidím, že by si ještě dal..ale těch 150 ml je takovej průměr..
Ale tolik tvoje mimčo vypít může i nemusí..já mám velkýho kluka..má už 7 kg :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evaa1974
10.6.13 12:27

Já když začala přikrmovat, tak jsem po každém kojení pak nabídla lahvičku. Měla jsem připraveno tak 60 ml, je těžké odhadnout, kolik si vypije z prsa :nevim: A jak tady píší holky, tak pokud chceš kojení zachovat, budeš to mít hodně těžké, protože jak si dítě zvykne na lahvičku… :roll: U nás do 2.mésíců plně kojena, dle dr. málo přibírala, takže jsem musela začít přikrmovat, pak jsem 1,5 měsíce odsávala, protože nechtěla pít ode mne a částećně jsem krmila lahvičkou s mm a dokrmovala um a teď nám byly 4. měsíce a už jsme plnˇna um :? Já tedy nejsem taková ta za každou cenu kojící matka a fakt se z toho nehroutím, ale dost to leze do peněz :lol: Jsme na nutradefence a super :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
461
10.6.13 12:45

Děkuju Vám za rady.

Původně jsem chtěla kojit do půl roku, ale teď už na tom tolik netrvám. Možná mě někdo odsoudí, že jsem sobecká matka, ale naše kojení je spíš boj než utužování vztahu mezi matkou a dítětem, jak píšou v příručkách. :-) Navíc já jsem nebyla mojí mámou kojená vůbec a mám imunitu lepší než kdokoliv jiný - žádný chřipky, angíny, alergie…

Jinak s nočím krmením jsme neměli od narození problém. Už snad v prvním měsíci vydržela do 2:00. Párkrát už vydržela i do rána. Průměrně se budí tak ve 3:00, ale teď poslední dny jsem ji v noci kojila 2×. Přes den mi dřív spala přes poledne 5 hodin v kuse, poslední týden se mi vzbudila už po 3 hodinách. Nevím, jestli je to tím, že je starší a nepotřebuje tolik spánku v kuse, nebo potřebuje víc jíst???

A jak jste psaly o tom odsávání. Zkoušela jsem po kojení, když nevypila všechno, mlíko odstříkat, aby se dál tvořilo. Ale to odstříkávání mi moc nejde. Odstříkám toho strašně málo. Koupila jsem si tedy odsávačku a po chvilce to boleko jako prase a asi po půlhodinovém mordování jsem odsála jednu kapku. :-((( Možná je to i typem odsávačky, ale nechtělo se mi dávat 2000 za elektrickou.

A na kolik to tak vyjde, když bych nekojila a dávala pouze UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evaa1974
10.6.13 12:55

Také jsem odsávala odsávačkou a ke konci jsem tím strávila 5 hodin, abych odsála 100ml za 24 h :? Ruka úplně v tahu, tak jsem toho nechala. No a mé malé jsou tedy 4.měsíce, zatím žádné příkrmy ve formě přesnídávek a kaší nedávám, ale brzy začnu :mrgreen:,je plně na um sunar nutradefence a záleží jak moc ti mimi papá, naše je spíš nejedlík, no a měsíčně za um dáme cca 1800 kč.

• Citovat
  • Nahlásit
adam755
10.6.13 13:01

Nahradila bych večeři, 150 ml určitě zvládne. A pokud se to osvědčí, tak třeba i oběd. Takhle to můžete praktikovat nějakou dobu a než se naděješ, bude mu 4,5-5 měsíců a můžeš klidně začít přikrmovat.
Určitě už ve 3,5 měsících nebude spát tolik, mně v té době spalo dítě celkem cca 4 hodiny rozdělené do dvou spánků.
Cena záleží na tom, jaké mléko kupuješ. Já dávám Babylove z DM a náklady před tím 4. měsícem, než jsme začli přikrmovat, byly asi 1000-1200 měsíčně. Teď to zase kleslo, jak mu vařím zeleninu, kterou bych stejně vařila a kupovala pro sebe.
Pokud budeš kupovat Nutrilon nebo Bebu nebo HA mléko, může to být 2-3× tolik nebo i víc.

• Citovat
  • Nahlásit
adam755
10.6.13 13:03

Jo a ještě myslím, že čím menší dudlik na lahvi, tím líp. Aspoň tolik nehltá.

• Citovat
  • Nahlásit
19013
10.6.13 13:11

Ahoj, tak malá má Bebu sensitive a je docela jedlík takže mě to stojí cca 3000 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20386
10.6.13 13:20

@Yarisek Tak my s holcickou (ted 4.5m) presli z Nutrilonu na Sunar Complex (ten obyc), protoze Nutrilon ji hrozne zacpaval…

Sunar Complex uzasny. A vyjde nas ten jeden (600g) na 220,– Kc a vydrzi cca 7 dni… ;)

Ted mala vypije 5× denne cca 160ml, v noci spi (celou noc). cca 14 dni prikrmuji (v poledne zelenina, odpoledne ovoce, vecer kase, ale ne kazdy den tohle vsechno, spis kazdy den neco a na chute ji zvykam… ;) ).

hdone stesti… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
12.6.13 09:06

A můžu se ještě zeptat… Když vydržím kojit do 6 měsíců a v 6 měsících skončím. Jaké a kolik se pak dávají miminku tekutiny? Budu jí tedy místo mateřského mléka dávat UM. Kolik ho má mimčo v tom věku vypít? Nebo se to kombinuje s čaji a nemusí toho UM pít tolik jako před tím mateřského? Nebo stačí mlíko nahradit kaší a čaji a UM nemusí mít vůbec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25959
12.6.13 12:10

@Yarisek v půl roce by měla mít UM určitě. Normálně jí ho budeš dávat jako jídlo, tzn. snídaně UM, svačina UM, oběd masozelenina, svačina UM, večeře kaše nebo UM, to už záleží na tobě ;) A postupně pak budeš nahrazovat další a další jídla za normální, ovoce, jogurty atd. Tekutiny, na to má každý vlastní názor. Já osobně bych vodu/čaj začala nabízet, ať si malá zvykne ;) Ale rozhodně mlíko potřebuje!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2843
9.9.14 23:09

Ahoj holky, znovu otvírám diskuzi, protože mám absolutně stejné problémy jako zakladatelka @Yarisek . Chtěla bych se tedy zeptat, jak to u vás dopadlo? Rozjelo se kojení nebo se miminko postupně odstavilo?
A jaký tekutiny dodávat k UM? A případně kolik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat