Zdají se mi sny, že jsem se zbláznila

Anonymní
23.3.20 09:03

Zdají se mi sny, že jsem se zbláznila

Poprvé se mito stalo zhruba před měsícem. Výjev jako z učebnice popisující psychózu. Tehdy jsem si nebyla jistá, jestli je to nebo sen nebo skutečnost, tak jsem se nechala vyšetřit psychiatričkou. Výsledek: jsem psychicky zdravá, pravděpodobně se jednalo o ojedinělý psychóze blízký zážitek jako důsledek toho, že jsem několik dní pořádně nespala.
V noci na dnešek se mi stalo něco podobného. Už během snu jsem si uvědomila, že je to jenom sen (byla jsem v domě příbuzných a byla tam část zařízení z mého bytu a člověk, který již zemřel, tam byl živý), snažila jsem se probudit, ale nešlo to, tak jsem si alespoň řekla, že je to jenom sen a já se z něj brzy probudím. O chvíli později jsem se skutečně probudila doma v posteli.
Co se to se mnou děje? Stalo se to už i někomu z vás? Nahání mi to strach.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1339
23.3.20 09:25

Jestli už máš potvrzené od doktorky, že jsi OK, tak na sobě nehledej problémy. Tohle je náročné období. Pro všechny. Sny nic zásadního neznamenají. Prostě jen mozek třídí informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
23.3.20 09:48

Ve snech se projevuje podvědomí, různé strachy, nebo vzpomínky. Taky mám občas hrozný sny, vzbudím se úplně propocená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
23.3.20 10:13

V klidu, já mám z nevyspání běžně halucinace v bdělém stavu. Zrovna je moje možnost spánku na ústupu (dceři roste stolička, manžel hrozně chrápe a jakmile vylezu z postele tak mi jí zalehnou psi) a dneska ráno když jsem dělala snídani tak se přidal i ponožkáč (to je moje halucinace, taková obrovská chlupatá modrá pruhovaná ponožka s vyplazeným jazykem), ale znám ho už od dob maturity a vím že když ho budu ignorovat tak zmizí. Když jsem ho viděla poprvé tak jsem se hodně lekla, to jsem před maturitou z nervů týden nespala, pak se ke mně přidával během každého zkouškového. Po škole na dlouho zmizel a objevil se pár dní po narození syna. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
23.3.20 10:29

Tak teď se nad sebou musím zamyslet, ale já mám celkem běžně sny, o kterých i ve snu vím, že jsou to sny… Třeba jdu nakupovat s Jimem Morrisonem džíny, tak i v tom snu vím (většinou mi to docvakne až po nějaké chvíli), že je to blbost, poněvadž je dávno mrtvý, a co… Nebo i kolikrát mám sen ve snu, prostě jdu spát a zdá se mi další věc, jako v tom filmu s DiCapriem. To je psychóza? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
23.3.20 10:31

Teď jsem se koukala na Wiki, a to, co popisuješ vůbec psychóza není… :roll: To je normální sen. Psychóza by bylo, kdybys nerozlišila sen od reality, např. po probuzení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama