Žehlíte kvůli zdraví rodiny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 04.01.17 15:40
Žehlíte kvůli zdraví rodiny?

Zdravím děvčata, tak která z vás žehlí vše co jde žehlit, ovšem né kvůli vzhledu, ale kvůli zdraví? Já žehlím už pár let poctivě vše, včetně povlečení, ručníků atd… a musím říct, že máme minimum vyrážek, jakýchkoliv kožních problémů apod…
Jaký prací prostředek používáte?
(já modrou lovelu na veškerý oděv, na ostatní jako je bytový textil a monterky ariel, aviváž silan)
Která z vás ví, jak působí na textil aviváž v kombinaci se žehlením? :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:

debra.morgan
Závislačka 3757 příspěvků 04.01.17 15:43

Nežehlím, žehlička byla moje nejhorší investice ever, používám ariel - gel, aviváž jenom do ložního, často místo aviváže dávám ocet… žádný kožní věci nemáme a to já mám hodně citlivoou plet :palec:

Tichošlápek
Extra třída :D 10492 příspěvků 04.01.17 15:43

@holkaZ zehlim jen manželovi košile a své šaty. Žádné kožní problémy nemáme. Před pořízením susicky jsem zehlila i věci pro děti. Teď to naštěstí není třeba. Peru vse v persilu sensitive

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 04.01.17 15:45

@holkaZ Od doby co mam susicku zehlim jen mazelovi kosile a svoje bluzy… peru v Ariel-gelu a pridavam jen desinfekcni roztok ( vetsinou Sagrotan). Avivaz je podle me zvytecne vyhozene penize a pro kuzi zlo. Ekzemy nemame… jen dcera pres zimu na rukach, ale ona na od narozeni atopak.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 04.01.17 15:47

Peru v tom, co zrovna capnu v regalu. Avivaz nepouzivam. Kozni problemy nemame, susicku jo. Mne zehleni bavi. Mam to jako relax.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29054 příspěvků 04.01.17 15:48

Žehlím, protože mě to baví. Je to docela dobrá relaxace.

blumen
Hvězda diskuse 42055 příspěvků 04.01.17 15:48

Nezehlim. Minimum koznich problemu muzete mit i bez toho ;)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 04.01.17 15:48
@Agrion píše:
@holkaZ Od doby co mam susicku zehlim jen mazelovi kosile a svoje bluzy… peru v Ariel-gelu a pridavam jen desinfekcni roztok ( vetsinou Sagrotan). Avivaz je podle me zvytecne vyhozene penize a pro kuzi zlo. Ekzemy nemame… jen dcera pres zimu na rukach, ale ona na od narozeni atopak.

Aviváž se dává proto, že otevře vlákna a prací prášek vypere špínu hluboko z vláken. Žehlením se vlákna opět uzavřou a omezí se zašpinění do hloubky :palec:

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 04.01.17 15:49

Ne, žehlení nemá se zdravím nic společného.
Je to pouze přihlouplá pověra. Žehlím pouze to, co je žehlit z estetických důvodů potřeba. A toho moc není.
Zato aviváž je tedy u hlediska zdraví docela zlo.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 04.01.17 15:49

Žehlení beru taky jako relax :palec:

Sashie
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 04.01.17 15:50

Od té doby, co jsem v Lidlu objevila košila s nežehlící úpravou (po pověšení při sušení se vypnou), tak už nežehlím pomalu nic. Tedy - asi jen džíny, aby nebyly pomuchlané. Jinak používám Ariel nebo Persil, aviváž používáš minimálně, spíš dávám octový čistič. Jsem bez vyrážek, stejně tak i manžel…

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29054 příspěvků 04.01.17 15:50
@holkaZ píše:
Aviváž se dává proto, že otevře vlákna a prací prášek vypere špínu hluboko z vláken. Žehlením se vlákna opět uzavřou a omezí se zašpinění do hloubky :palec:

no to nevím, zda to není právě naopak. Že by aviváž vlákna otevírala? :think:

Meredit
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 04.01.17 15:51

Žehlila jsem jen miminům v šestinedělí, používám Formil z Lidu, aviváž minimálně.
Všichni stále žijeme a jsme naprosto bez obtíží ;)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 04.01.17 15:51
@Burj Chalifa píše:
no to nevím, zda to není právě naopak. Že by aviváž vlákna otevírala? :think:

Je to tak a opravdu se mi lépe prádlo vypere :palec:

Alušáček
Závislačka 3194 příspěvků 04.01.17 15:52

@holkaZ Žehlim jen co je nezbytně nutné, prášky a aviváže kupuju podle akce, ariel, persil, lenor, silan. Vyrážky nikdo v rodině nemá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Válka o syny? Plekanec jim podřizuje kariéru, Vondráčková se ale k návratu do Česka nemá!

Hokejista Tomáš Plekanec se v Česku probírá nabídkami na budoucí angažmá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >