Zkoušet to znovu přirozeně...?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 20:26
Zkoušet to znovu přirozeně...?

Zdravím,
Rada bych se zeptala na váse názory nebo zkušenosti. Po prvním rychlém a zcela bezproblémovým těhotenství, z kterého máme 2,5 letou dceru, jsme se pokoušeli pořídit ji sourozence. První pokus byl naplánovány když byl dceři 1,5 roku a skončil potratem cca v 6.tt. 4 měsíce na to se mi podařilo znovu otěhotnět a další těhotenství skončilo jako zamlkle v 8.tt a následovala revize. Po ni jsme byli odeslání na genetiku, na které se nic nenašlo. Akorát se zjistilo, ze já mám Leidenskou mutaci, ale ta za potraty pravděpodobně nemůže. Jak se blizil konec půlroční pauzy po revizi, tak jsem to nevydržela a šla do CAR aby mi udělali aspoň hormonální profil (moje gynekolozka odmítá s tím ze není důvod) a tam mi hned na vstupním pohovoru lékař řekl, ze manžel musí na spermiogram a ze problém muže být ve fragmentsci DNA spermii. Můj dotaz zní: lze zjistit nějak i kvalitu mých vajíček a vůbec- nejspíš nám navrhnou IVF s PGS- šly by jste do toho nebo by jste raději sebraly odvahu a šly do toho zase přirozene. Já mám už teda docela strach, nevim jestli bych další ZT unesla… :think:

Reakce:
LaraA
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 01.02.19 20:31

:hug: zkousela bych jeste prirozene. ani IVF ti nezaruci, ze nepotratis.

Julinka 18
Povídálka 39 příspěvků 01.02.19 20:38

Já měla 2 ZT a 1 x ukončení těhu pro VVV v 15.tt. Čtvrté těhotenství přirozeně,bez­problémový průběh a nyní 5.měsíčni zdravá dcera.Rozhodne bych to ještě zkusila.Drzim pesti :kytka:

elda
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 01.02.19 20:44

Ze sedmi těhotenství mám čtyři děti. Potrat v prvním trimestru se za časů našich matek nazýval opožděnou menstruací. Ještě to zkus.

Jessica4
Kecalka 222 příspěvků 01.02.19 20:52

Určitě bych zkoušela přirozeně.. i já mám ještě trpělivost po všech vyšetřeních a 4 letech otěhotnět přirozeně a to podotýkám že se nám to doposud za 4 roky nepodařilo. Takže hlavu vzhůru a zkoušejte dál. Nevim kolik ti tedy je, pokud vás netlačí čas.

Helca83
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 01.02.19 21:09

Urcite bych zkousela prirozene. Fragmentace DNA spermii je uplne naprd, oni tim umi zjistit, nakolik ma muz to DNA ve spermiich fragmentovane, ale lecit to neumi :zed: Spis bych pripadne uvazovala o imunologii u Tebe, jestli neco z ni nemohlo zpusobit ty potraty. Ale take to mohla byt nahoda. Drzim palce :kytka:

Qadra
Kecalka 208 příspěvků 01.02.19 21:27

Mám za sebou 3 potraty vždy do 7 týdne,vyšetření v Caru bez zjištění důvodu.Dostali jsme posledni pokus přirozenou cestou,jinak pak už jen IVF s
PGS. Zkusili jsme znovu spont.a zatím to vychází.Musím si tedy od zjištění pozitivního testu píchat Fraxiparin a zavádět Progesteron( Gynprodyl).Zítra končím 10 týden.Snad už to vyjde.Hodně štěstí ať už se rozhodnete jakkoliv.

Chira
Nováček 4 příspěvky 01.02.19 21:51

@Jessica4 je mi 29 a manželovi 35. Mám teoretický čas a do IVF se mi au tak úplně proto, ze mi přijde, ze je todesny hroceni. Na druhou stranu při představě dalšího neúspěchu se mi děla fyzicky špatně…

Chira
Nováček 4 příspěvky 01.02.19 21:53

@Qadra já prave už navštěvuji hematologii kvůli té trobofilni mutaci ale dr na hematologii mi rovnou řekla, ať nepočítáme tím, ze mi daji něco na ředění. Důvod nevim.

Celina
Závislačka 4187 příspěvků 01.02.19 22:09

Snažila bych se co nejvíc eliminovat další zklamání. Nechala bych si udělat imunologii , hematologii , řešila bych Leiden , nemyslím, že by to byla úplná banalita :think:
A spermiogram samozřejmě , ať se nesnažíte zbytečně.

Pokud tohle vše bude ok a netlačí vás čas, dala bych ještě šanci přirozenému početí, proč ne :mavam:

Jessica4
Kecalka 222 příspěvků 01.02.19 22:11

@Chira tez mám leidenskou mutaci. Všechny vyšetřeních a námi. Nechte tomu třeba rok a pak to řešte jinak :) něčím se zaměstnej. Já vím že se to lehce rekne, ale alespoň na to méně myslíš. Držím palce. Jinak můžete zkusit méně invazivni metodu než IVF. Ze začátku zkuste třeba 3× IUI :)

Jessica4
Kecalka 222 příspěvků 01.02.19 22:14

@Celina leiden se u mě teda neřeší. Samozřejmě to sledují, ale nic víc :think: má ji dost žen a ani to neví. Já to mám z mamčiny strany a ani to nevěděla :nevim:

Chira
Nováček 4 příspěvky 02.02.19 08:15
@Jessica4 píše:
@Celina leiden se u mě teda neřeší. Samozřejmě to sledují, ale nic víc :think: má ji dost žen a ani to neví. Já to mám z mamčiny strany a ani to nevěděla :nevim:

No u mě je to stejne.

Chira
Nováček 4 příspěvky 02.02.19 08:19
@Celina píše:
Snažila bych se co nejvíc eliminovat další zklamání. Nechala bych si udělat imunologii , hematologii , řešila bych Leiden , nemyslím, že by to byla úplná banalita :think:
A spermiogram samozřejmě , ať se nesnažíte zbytečně.Pokud tohle vše bude ok a netlačí vás čas, dala bych ještě šanci přirozenému početí, proč ne :mavam:

No tahle cesta je pro mě asi nejprijatelnejsi. Proto jsemsla do toho CARu pze moje dr mi odmítala udělat i horm. Profil s tím, ze je to zbytečný (mam ještě nějaké další nespecifické obtíže, které ji připadají normální, ale já vím, ze teda když jsem otěhotněla s dcerou, tak jsem je teda neměla).

Celina
Závislačka 4187 příspěvků 02.02.19 08:31

@Chira s gynekoložkou bych to vůbec neřešila, tím spíš, že vůbec nerespektuje, co chcete.
Vyber si nějaké CAR a při konzultaci jim řekni, že zatím ivf nechcete a o co vám jde. Dobrý doktor vás do ničeho tlačit nebude :mavam:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >